За равни права на пушачи и непушачи!

маринела

/ #910 Тема

2013-07-23 20:20

Не знам за вас, но мен най-много ме дразни наглото твърдение на сектантите, че, видите ли, пушачите вече били свикнали и нямало нужда да се правела стъпка назад!!! И се "появяват" някакви "пушачи", които поддържат въпросното "истина". Знам, че това е гнусна тактика на манипулация за притъпяване на евентуален пристъп на съвестност и разум у обикновените непушачи да не ги гризе съвестта, че причиняват неприятности на близки хора, но въпреки това продължава ужасно да ме дразни. Значи, ние пушачите сме някакви садисти, които нарочно тровят околните; мазохисти, които "робуват на една цигара" навън през зимата и се разболяват, за да точат здравните осигуровки; и идиоти, които противно на всяка логика дават пари за отрова, така ли? Време да престанем да мълчим и преглъщаме обидите на наглеците. Искаме заведения без непушачи и с добра вентилация, а държавата да бъде така добра да ни осигури спокойствие от здравните фашисти - поне от кумова срама, защото дължимите вноски от убийствения акциз на тютюневите изделия така и не влизат в здравеопазването! Искаме демокрация (което означава зачитане на правата на групите хора), а не диктатура!