Безусловен Базов Доход за българите(ББД)

Quoted post


Гост

#1

2013-03-26 14:43

Изключително важна, жизнено важна петиция!

Отговори

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2013-03-26 15:30:44



Гост

#29 Re:

2013-03-30 21:54:12

#1: -

А от къде трябва да дойдат тези пари? Или това е проблем на държавата, която е нещо различно от нас хората.


Гост

#66 Re:

2013-04-30 18:52:33

#1: -

Радвам се, че младите хора започват да мислят за себе си. БРАВО! Напълно подкрепям тяхната идея. Изпратих само 5 евро/в момента съм в чужбина/,  но в момента и аз съм безработна и без право на помощи. Надявам се, че повече хора ще направят такова дарение, за да има по-голяма информираност и подкрепа. Децата ми са в България и искат да се реализират и работят там. Подкрепям ги. Пожелавам им успех. Дано по-скоро да се осъществи тази невероятна идея. Браво и на Бареков.


Гост

#88 Re:

2013-05-09 13:40:39

# Финансирането само от  ДДС и Акцизи не е постоянна величина и може да намалява . Ако намалее потреблението на цигари и алкохол и други акцизни стоки , също ДДС влиза обратно в фирмите , които не са длъжни да участват в ББД. Това предизвиква въпроса за търсене на други източници за финасиране . Например - реално съкращаване на държавната администрация и силовите министерства с 40% на заети места най-вече в административните отдели , а не на щатни бройки, съкращаване на цели агенции и комитети, а техните функции да се поемат от отдели в съответните министерства. Парламентът да работи на сесиен принцип пролет-есен по 20 дни като всички проекто-закони и други държавни документи са подготвени предварително по сектори от съответните ведомства. Депутатите да  се избират мажоритарно или на доброволен принцип в парламента като екперти-консултанти в съответната област без заплащане т.е трябва да са финансово успели в кариерата си. Накратко съкращаване на държавната админсстрация и тези спестени средства да се дават за ББД само до три деца навършили пълнолетие с най-малко основно или средно образование в бъдеще.


Гост

#91 Re:

2013-05-14 22:32:15

#1: -

НЕКА БОГ ДА ВИ БЛАГОСЛОВИ И ДА БДИ НАД ВАС И НАД ВСИЧКИ БЪЛГАРИ !!! АМИН !!!


Гост

#105 Re:

2013-06-01 16:20:36

#1: -

ПЕТИЦИЯТА Е ПЕРФЕКТНА ! ЩЕ УСПЕЕМ ХОРА , НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ . ЗАСЛУЖАВАМЕ ДА ЖИВЕЕМ ДОСТОЙНО !


Гост

#123 Re:

2013-06-22 18:42:32

#1: -

Molq glasuvaite i za evropeiskata peticiq na http://basicincome2013.eu/ubi , v slu4ai,4e tazi tuk ne proraboti.Moje da se glasuva i na dvete mesta.