druzba2

Predator

/ #13 114

2013-02-18 21:55

Според мен последната промяна на маршрута на автобус 114 беше една крачка напред, но не достатъчна. Има два основни проблема в тази линия и те са: 1. Твърде малко автобуси => твърде голям времеви диапазон и имам чувството, че е един единствен рейс, което е подигравка, и 2. Тка както сега прави кръгче "обратно на часовниковата стрелка" образно казано, нека пуснат и един в обратната посока, защото сегашният маршрут е угоден за хората, живеещи от "Кауфланд" нагоре, но не и преди това. Аз на връщане с метрото към вкъщи мога и да си слезна пеша, но на отиване към него трябва или да драпам (вече яко) окаляната пътека нагоре през баира, или да се тътря 15-тина минути до метрото, като за същото време съм след Плиска с 204. Та нека хората, които плануват кое как да стане, или да започнат да мислят сякаш са на наше място, или да направят запитване до нас самите.
Също така мисля, че пешеходна пътека, каквато и да е тя - дори и подвижна - няма да е толкова ефективна, колкото ако се асфалтира покрай трамвайните линии нагоре и се пусне рейс в тази посока. Така ще обслужва не само нуждите на хората до метрото, но и до хипермаркет Метро + Експо центъра и т.н. Имаме артерии, просто трябва да започнат да влизат в употреба. Дерзайте!