Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Нета

/ #592 Re:

2012-12-12 16:23

#587: Борис -

Какво толкова има да се коментира,пушачите пречат не само на себе си,но и на околните.Не само че не трябва да се пуши на обществени места,трябва и на пушачите да се вдигне осигуровка здраве,за да не бъркат в джобовете на не пушачите.Знаем,че за всяко заболяване,третирано в болнично заведение плащаме всички ние.Аз не искам моите пари да отиват за лечение на някой,който по собствен избор е решил да се разболява.Да не забравяме също,че в заведенията работят също и не пушачи,които не са длъжни да вдишват отровата на случайни посетители.Не вярвам някой пушач,да му стане хубаво,ако вляза в тях с кални обувки,просто защото ми е кеф така.

Ами много се извинявам, ама аз като лекар само да ти кажа, че не ТИ "плащаш" за лечението на пушачите. Още повече това са много малка част от заболяванията, причина за която са цигарите. Ама това е друга тема. Всеки пушач дава на ден повече от 2 лв. на държавата- акцизи и данъци за 1 кутия цигари- ти даваш ли толкова на ден? Парите от здравни осигуровки да са си частни- като спестовен фонд- и аз ако искам ще ги дам за лечение на белия дроб от цигарите, а ти за лечение на черния дроб- от сланина и ракия. Толкова за осигуровките и плащане в болници! Като не си запознат не коментирай!!! А колкото до калните обувки- ако съм те поканила и съм преценила, че е ОК да влезнеш ИЗОБЩО в нас- с обувки или не- то заповядай!  Аман от тъпунгери!!!