За правото на работа, на инженерите-геодезисти

Светла Неделчева

/ #16

2012-11-19 11:44

Седя и се чудя на цялата олелия, която се вихри в Пловдив. Ами нали тези промени ги имаше и преди, нали и миналата година ги имаше и тогава никои нищо не каза за тях. Имам предвид чл. 17. Когато казах на колегите да отидат на събранието което се проведе в Пловдив, защото аз бях на контролен преглед и нямаше как да дойда, те ми казаха че нали миналата година ги коментирахме, какво пак ще ги коментираме отново. Този проекто закон виси на сайта на АГКК вече две години. Започвам да си мисля, че някои много се е изплашил да не му се развали статуквото. Дано не съм права, че регионалната колегия обслужва единични интереси. А аз съм за чл. 17. Ако ти стиска направи си фирма и работи, но не да си на работа във фирма независимо държавна или частна и да отклоняваш работа на частно, като ползваш служебно оборудване. Колкото до концесиите, не виждам какво ви плаши толкова. Ако ги пуснат поддръжките на търг, дали ще е по добре а. Тогава няма да има изисване да финансираш и създаваш нови карти, което води до осигуряване на работа на цялата гилдия. Никои няма да бъде ограничен да извършва дейности по кадастъра, просто фирмата спечелила концесията ще изпълнява част от дейността на службата по кадастъра. Аз подкрепям и това предложение, независимо че концесионер може да бъде и фирма от София или от където и да е, говоря за картите на територията на Пловдив. Защо не казвате нищо за това, че от 2008 г. държавата не е финансирала създаването на нито една кадастрална карта. Защо не правите нищо по този въпрос, а. Нали затова са браншовите организации. Защо не видях нито веднъж да подкрепите Ангел Янакиев и Мишо Настев в опитите им да осигурят работа на геодезическата гилдия. Имаше толкова отворени писма от двете страни, пресконференции , но защо ли не видях някъде да ги подкрепите и да питате защо няма финансиране от страна на държавата. Да кажете да и ние регионалната колегия на КИГ, КИИП, НТС и т.н. подкрепяме усилията на АГФ и КИГ да се осигури финансиране за създаване на карти. Защо ли? Доно не съм права, че обслужваме с тези си действия единични интереси на територията на гр. Пловдив. А колкото до това, че колеги ще бъдат как го каза " аргати в частни фирми". Нима служителите в фирмите "Геоекспрес" Минков, Кадастър-НИ -Ирина, Белла-БГ - Белчо в моята, при Весо или в която и да е фирма са аргати . Даже и в твоята фирма. Много ви моля колеги обяснете ми цялата олелия. Във всяка една от фирмите има колеги млади или стари които са трудови отношения, тях също ли ги приемате за аргари. Избрали сме си професия, която за съжаление не можем да се изпълнява от един човек. Винаги трябва да има екип поне от двама човека. А колкото до младите колеги, бих подкрепила и се радвам на всеки млад човек които е инциативен.