ПРОТИВ приемането на "Закона за Детето"


Гост

/ #14 Re:

2012-03-14 10:32

#7:

Възможността за подаване на анонимен сигнал съществува и сега в работещото законодателство. Колко деца са отнети просто ей така, защото съседът се е обадил, че някой не е купил играчка и детето плаче. Моля, някой да ми даде статистика. Това е несериозно, моля ви се. Наскоро имаше случай на дете прието в Пирогов с наранявания на главата и лекарите (дори не анонимно) бяха казали, че се касае за насилие. Социалните са проверили родителите - двойка на 18 и 19 години и са заключили, че се касае за инцидент. Никой на никого не е отнел детето. Естествено, че всеки милее за детето си  - не само българина. В крайна сметка детето идва на този свят не по свое решение, а защото родителите му са го поискали. С това се създава задължението родителите да осигурят храна, подслон, образование или най-доброто, на което са способни. Надявам се, никой от вас не очаква да получи медал, че е отгледал и образовал ддецата си си. Аз поне не очаквам, защото смятам, че децата ми са истински дар и, че е мое и на съпруга ми задължение да се грижим за тях.