Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година


Гост

/ #21

2021-11-04 11:04

Лошото е, че тази неприятно скалъпена гнусотия е една адска машина за пари и власт - "управлявана" - от хора с власт, пари и възможности (не става дума само за България... "Научно-техническият прогрес е брадва - в ръцете на умопобъркан..."). Те няма да се спрат - погазват и поробват... Знам, че знаем как може да им се противостои, но нямаме топки за това, нямаме желание, обезличени и обезсетивени (като жаба, която бива бавно сварена) мозъчната ни дейност е правата линия на хората, които не са готови да се откажат от статуквото - молче, кинце, барче, ресторантче, най-новото..., моренце в..., "работа в големия град - в престижна компания" - ХАХАХА, нали никой си няма къща с градинка... и нали цените за 1 декар обработваема земя не са по-ниски от цената на колело... По редица все по-"уважителни" причини не са готови и да оставят децата си по домовете, да преминат на самообучение, да се махнат от тази - и без това - недъгава образователна система... Ако можехме всички да бойкотираме крайностите и крясъците в безсмисления материализъм... (мисля, че Сократ беше казал, разхождайки се през пазара: "сега разбирам от колко много неща нямам нужда"). Но това няма да стане, няма... поне няма да стане доброволно. Моето семейство, ние направихме избора си - да - ние вече бойкотираме... Да - с цената на отказа ни от материални глезотийки (не си мислете, че няма култура извън кинцето и театърчето...). И не си мислете, че не сме засегнати - и двамата с жена ми сме учители, а детето ни е ученик... Но тук ни се притича на помощ дарът на различаването - има нещо мноооого грозно и който не може / не иска да го види - ок - "поредната тухла в стената". Защо ли го пиша всичко това, след като ние - тук - ние всичко това го знаем... Но нищо - така ми олеква - да споделям сред съмишленици. И нека силата да бъде с вас, с нас... : ))) Подписах петицията, разбира се.



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...