Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година


Гост

/ #110

2021-09-01 13:21

Аз мисля, че както си беше години наред с грипните ваканции е нормално да се прилага и сега. Т.е. децата излизат в грипна ваканция (или в случая минават на дистанционно обучение) когато има определен процент болни и отсъстващи деца. Не пренебрегвам факта, че това не е обикновен грип, затова всяко училище предполага да се снабди с всички познати и нужни уреди и вещества за дезинфекция. Може да се увеличи медицинския персонал в училището и децата да се проверяват ежедневно за грипоподобни симтоми. (както често се проверяват за въшки). Да се обясни на децата колко е важно да не крият, ако се чувстват болни (болки в гърлото, запушен нос и тн) а да съобщават веднага и да се изпращат за домашно лечение, защото да не забравяме, че все пак ще боледуват и от обикновенни настинки и грип. Да се пуска инструктаж по радиоуредба както в големите магазини. Да се контролира входа и изхода, да бъдат повече от един и съответно потока по коридорите, за да се избегне доколкото е възможно по голямо струпване на деца. При възможност на капацитета на училището и стаите да са раздалечени чиновете. Да нямат близък контакт с другите класове, но все пак да могат да общуват. Как ще стане не знам, но с желание всичко може да се постигне. Ако не успеете да се преборите за маските, поне междучасията да почиват от тях и да им позволяват да излизат на въздух. Моля Ви не се отказвайте. Децата имат нужда от Вас и ние родителите искаме да растат в нормална среда!!! Успех



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...