Отворено писмо на учители и родители във връзка със законността на предлаганите мерки от МЗ и МОН за учебната 2021/22 година


Гост

/ #68

2021-09-01 11:40

Аз съм родител на две деца в училищна възраст и подкрепям всички изброени по-горе точки от Вас. За мен все още стои въпросът как ще бъдат доказани заболелите деца от въпросната болет, тъй като е ясно за всички, че такъв тест не съществува и как ще се разбере кой е заболял от сезонна настинка, грип и кой от новата болест. Въз основа на тези "доказателства "доколкото разбирам ще се позовават власт имащите за взимане на решение на затваряне и карантиниране. Според мен трябва да остане формулировката за присъствено обучение и да се премахне "максимално дълго". Това според мен дава възможност за затваряне и отваряне по-критерии зададени от тях. Закона доколкото съм запозната е предвидил, който нежелае да присъства детето му и се страхува да мине на домашно обучение или дистанционно. Но това да е пожелание на учител и родител. Всички останали присъствено както до миналата година се запазиха и живяха поколения наред. При така създалата се психоза и страх у децата да има по няколко специалиста психолози нанзначени от МОН (не от НПОрганизации) за справяне с така зачестилите психични и поведенчески отклонения у децата. За да могат да се покрият и обгрижат децата в училище. Това е нещо над, което трябва да се помисли днес защото то ще доведе до последствия във времето напред, които ще се задълбочават и МОН трябва да понесе отговорност по този въпрос. Оставам във Ваша подкрепа!




Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...