Против дискриминацията над българските ученици!

Виктория

/ #195

2016-10-24 12:15

Възмутена съм понеже за пореден път разграничават българските деца! Аз като майка на едно дете не получавам детски 35 лева, а ромката лежи и не работи но взима за нейните. Другата година моето дете тръгва първи клас и няма да получи помощта за първокласници от 250 лева, но ромското дете като тръгне първи клас неговите родители ще вземат тази помощ. Какво значи, че не знаели да говорят български език ромчетата? Българският език е официален език на тази държава и всеки трябва, и е длъжен да го знае. Не може едни имигранти като дойдат да го научат за няколко месеца и децата им да посещават български училища, а ромите да не могат. Не може българчетата да се стараят и да учат за стипендия над 6.50 и да взимат 35 лева, а на ромчето да му даваш 30 евро за успех 3.50. Според мен вече трябва да се иска оставката на Куневица. За много по малко се иска оставка на предишния Министър на образованието. Просто това предложение не бива да се приема, а тази да си хваща чантичката и да си подава оставката. Писна ми от безаконие в тази държава и противоконстатиционни решения!!!