За КАМЕРИ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ! Да спрем насилието!

Павлина

/ #196 Re: Re: Re:

2016-10-13 07:19

#161: - Re: Re:  

 Съгласна съм да има камери ,така и родители и учители ще са на ясно .Аз лично имам проблем с учителките в детската градина -Не им вярвам .И как бих могла -Първия ден отиваме и там на вратата ме посреща учителката (Възпитателката )Разменяме няколко думи и тя ми казва .,,Как да ви кажа детето ви играе с едно ненормално -изостанало ..и аз му казвам ,не играй с него че то не е добре ..но не ме разбира ...При което аз я гледах ,а отвътре ми идеше да крещя .Питам какво му е на въпросното дете -..Имало операция на главата ,няколко ..било от дом и щели да гоосиновяват ,но било малко бавно развиващо се .На всичко това и отговорих ,че няма как да кажеш на едно 3-годишно дете не играй с еди кой си ,че той е различен ,или има недъг .Децата не гледат с какво си облечен и дали си различен ,черен ,бел бос или с найк.Децата виждат човека ,а не обвивката .После идава и взема памперс .Детето е на 3 и нещо години -това същото .На въпроса -Защо е с памперс ,не го ли учите на гърне ?Тя ми казва -Ааа не, те нали ще го осиновяват от Германия .

Следващите няколко дни -пак сме на градина и към 16.00отивам да си взема детето .Гледам чантат му (раницата )мокра ,отварям вътре дрехите му с храна по тях и цялата мирише -Питам какво е станало ? Госпожата - Ами незнам това е станало в първа смяна. Чакам няколко дни -бяха празници (През това време се притеснявам ,какво е станало повърнал ли е ,проблем ли е имало ) Дойде деня и виждам въпросната госпожа която е била първа смяна .Питам я -О, то едно дете разляло върху него супата .

Добре ,стават инциденти .Но първо има чешма ,баня еми Не искам да ми перете дрехите ,но поне можеше да ги изтупате от храната ,или ги изплакнете с вода или пък най- малкото ,все има някой кисия -сложете ги .А не както са с храната и мокри да ги сложат в раницата и от сутринта до вечерта да се вмиришат .И не разбирам не си ли придават една на друга двете учитеки ,засичат се всичко става .Две думи само да си кажат -тов аи това станало .Този ударил другия .С това дете е станало така ..и прочие .Нали родителя ще се притесни -Особенно като му кажат -Ами незнам .,то не е в мойта смяна ..

После имах разговор пак с една от госпожите - Водя си детето след като оздравяхме .Казвам утре ще е на градина 

Тя - Ами не го води ,че след 5 дни ще имаме мероприятие -(рецитал ) Той незнае думите и сигорно ще плаче ...Кажете ми аз ли трябва да обясне на тази възл=питателка .Че за един родител е важно не детето ти да си каже перфектно думите ..Не дали ще се завърти в правилната посока и ще подскочи .Ами сложи го да бъде дърво ,храст ..гъба Но да е там .Да го видя щастлив сред децата .Едно дете може да си знае перфектно стихчето или песничката .Но като види родители или публика да забрави ,да се притесни и да не каже нищо ..Но за мен това няма значение .Нали съм майка -ще му се радвам и ще ръкопляскам ..Но не как така нали директорката щяла да е там Трябва да получат потупване по рамото учителките ..

Как така моето дете ще разваля -нещо 

Много се ядосах -не го заведох ..Говори и с другата госпожа -Нали са две ..Тя милата ме успокои като ми каза -..Тя колежката не мисли като говори ..брбр Аз щях да ви го кажа по друг начин ..

Ама както и да ми го кажете -Не го води -Си е не го води -нищо че имаше седмица да го научат ..или приобщят .И с хиляда думи да ми кажеш -Такова нещо -казва ли се от човек завършил педагог - ..

А и нелепото оправдание -Аз щях да ви го кажа по-друг начин ..

И още хиляди такива нелепи малки лъжи като не можах да намеря тел ви да ви кажа че има родитеска среща -примерно ..или съгласни ли сте да дадете 25 лв ..Нямакой да те пита ..А узнаваш от непознат че дължиш пари защото решили да дадат пари за детето ми ,без да питат.Ей така  на собственна глава -Как решаваш за моето дете ,че трябва да му купя някакъв гащеризон и шапка -за предтавляние на което дори няма да отидем ..Но и кой да пита

.А на следващия ден ме търсят от детската градина ..когато им трябвам .

 

Так че при всички тъпотии които минават пред мен -Как да има доверие на тези госпожи 

За камери съм да 

Не че,в моя случей ще свършат нещо -въпросните камери но ще е един плюс ..

Няма госпожите да си тръгват в 16часа  като работното им време е до 18 ..

Няма да оставят децата на лелките или да ги търсиш по-други групи 

Няма да ти кажат Ама вземайте си децата до 16:30 ..В 17 лелките почват да мият и с препарати ..Нямате ли баба и дядо да идват да ви вземат детето по рано .

Няма да излизат да пушат по-някой цигара на терасата 

Няма да ги карат да седят цял ден на столчета в къг,защото така се научавали да слушат .(Цял ден да те опъна аз да седиш на стол и да ревеш -дали ще и е приятно )

Няма им пускат сутрин филми -образователни Том и Джери ..А видиш ли може да правят гимнастика .Ама кой да се сети 

Току виж са обърнали повече време на децата и са си спомнили че и те са имали деца ,и че всяко дете се нуждае от малко внимание .Ако иска да пълзи пълзи и ти .Ако иска да скача ,скачай и ти ..Това не е казарма ..

И ако оправданието -Ама 30 ДЕЦА КАК ДА ГИ ГЛЕДАМ ..-Нервите и не издържат -и затова викала -Вас ви задоволява ..То мен не 

Нали затова си учила ,да преподаваш на деца .А децата викат ,крещят ,сърдят се ..и още много по-толкова ..Но това ти е работата ,това ти е призванието За това си там .Да ти поверим децата си и да сме спокойни ,че са в сигорни ръце .

Хубав ден на всички, и дано каузата ви има подкрепа и да се осъществи !