Аз не искам бежанци в България!

Екатерина

/ #446 Re: Re: Re:

2016-10-04 12:44

#445: - Re: Re:  

 Чудя се от кои сте - в по-горен пост писах, че не знам кое е по-лошо: платени клакьори на политическите ни продажници, или хора, които наистина вярват в тия глупости (щото глупостта е заразна). Първо: коя част от изречението "европейските пари няма да стигнат до когото трябва" не разбрахте? Или мислите, че страдам от праноя? Че ако ви е къса паметта, да ви напомня, че още в началото на войната в Сирия - е-хеее, помните ли преди 5 години още дойдоха първите. И не бяха мигранти. Бяха си баш бежанци. И Европа им отпускаше по 1200 евро на калпак, а те получаваха по 60 лв на месец, с които да се изхранват - само възрастните индивиди. Аз помня като слон. Живееха в пълна мизерия, глад, мръсотия и липса на перспектива. А нашите келеши обясняваха, че тези пари отивали за здравеопазване и н'ам си какви още глупости и си ги прибираха без капка свян. Пък ние гледахме новините, псувахме и едните, и другите и - толкоз. Второ: коя част от предложението на общините за "трайно заселване", социализиране и пр. не разбрахте? То не е точно на общините, де, ама това е друга тема. Трето: всеки претендира за бежанец, а 90 % са си мигранти, които използват ситуацията. Четвърто: България е само част от проблема с мигрантската вълна в Европа. Аз не искам мигранти въобще в Европа. Пето: откъде-накъде бедна България ще го отнася, заради политическия слугинаж на т. нар. ни "политически елити" (кавичките не са случайни), които се надупиха на САЩ още края на 90-те години и после на ЕС, та хубавичко да ни оправят кой както реши, като загърбиха всякакъв национален интерес в името на собствения си? Шесто: ка смее Европа да изисква от нас да сърбаме попарите на големите играчи? (Всъщност това е смисълът на играта - големите си правят политиките на гърба на нещастни нации като нашата, въпросът ми беше риторичен.) Да продължавам ли? Онова недоразумение Бъчварова дрънкаше нещо за 8-10 семейства, след като се разсмърдя работата. Препоръчвам на всеки, който се връзва на глупостите й, да се запознае с "ефекта на жабата"