НЕ на агресията над българските учители


Гост

/ #1

2016-01-09 17:32

Първо, съм човешко същество, на което не му е чужда състрадателността. Но няма как да помогнем, проявявайки само съпричастие към чуждата болка, клатейки с глава неодобрително или мъмрещи осъдително под нос. Трябва да се вземем в ръце, за да се прекрати това безумно и безпричинно посегателство върху хора, които всячески се грижат за изграждането на морални ценности и духовно израстване в душата на общество, което е заболяло необратимо от отдавна; хора, които се опитват да заличат дефектите в душите и мислите на едно увредено вече поколение; хора, които с подути от безсънни нощи очи, са се трудили неуморно да възпитават, обучават, формират добродетели и за какво-накрая да заплатят цената на труда и изхабените си сили с кървав бой? Затова ли си призван и роден, български учителю? Това ли е твоята награда?! Да ти е посягано с такава безподобна ненавист и да бъдеш малтретиран и мачкан, да бъде поругавано достойнството ти от същества с низки страсти, които стоят на много по-ниско стъпало от теб и които никога не биха могли да достигнат твоята висота, твоята възвишеност! Второ, живея на територията на тази страна, в която виреят злобата, арогантността, завистта, омразата, агресията и се разпространяват мълниеносно. Трето, аз също съм учител и утре пострадалият може да се окажа аз. Искам да изразя огромната си болка от случилото се с госпожа Калоянова, да й кажа, че я подкрепям във всичко, което е предприела, за да се възцари справедливост, и че й пожелавам здраве и сили да се пребори с тази ситуация! Нелепо е и е недопустимо всичко онова, което се налага да преживяваме в днешно време. Случаят не е единичен и е способен да ни откаже да бъдем учители в тези вълчи времена, в които всяка ценност е заменена с порочност. Всеки идеал-добре замаскиран с поквара. Всяка красота-засенчена от пошлост. А липсата на учители ще доведе до още по-голяма деградация и девалвация във всеки един смисъл на тези понятия. Замислете се върху това-какво изобщо се прави с тези хора, в които може би единствено са останали някакви духовни ориентири!