Против удължаване на учебната година от МОН


Гост

/ #28

2015-11-17 22:14

''Не са просто приказки, прочети малко по форумите. Майките на оценки се радват, тормозят учителите да пишат незаслужено високи оценки на децата им в седми клас, в ученическите форуми – пълна неграмотност, в студентските форуми – също. Майките и татковците и те не остават назад.''

Тъжна картина:(  И по наше време преди 89 год имаше такива 'амбициозни родители'', но бяха малко. Повечето натискаха децата си да учат, защото тогава знанието се ценеше:) Ценеше се да бъдеш интелигентен, да имаш обща култура, да четеш и пишеш правилно без грешки. Още си спомням на един купон ( студенти първа, втора година) колко ми стана неприятно като не можах да се сетя коя е столицата на Австралия, казах Сидней то било Канбера..Имаше хора, които ми се присмяха, въпреки че не бях географ и учех нещо по технично. Но от обща култура нямахме право да не го знаем... Жестоки времена бяха:))))

А как може човек да се върне от хамерика в България, когато в България ще трябва да стои безработен. Официалната безработица, в България вкл. и на хора с висше образование е около 40- 45%..а соц помощ няма или е просто смешна.Образованието е също вече слабо, почти като в америка:((

Някой да знае какво е това Питагорова теорема и как се приготвя, а може Моцарт да е известен футболист:)))) Некой да е чул нещо по въпроса? Как се стига от Канада до България и обратно  по суша, с кой влак/автобус се пътува??? Бразилия столица на Франция ли е?? Благодарим за инфото:) Щеше да е смешно, ако не беше толкова тъжно:(