Награждаване на българските граничари от Средец

D-r D

/ #2630 Божидар-Димитровите наци изцепки

2015-10-24 09:09

Притеснен съм от войнственото говорене, кръвожадния национализъм и елементарното зомбиране на простолюдието.

Следствието да доказва. След Божидар-Димитровите наци изцепки и ала Атака шествията по Раковска днес ми е ясно от сега какво ще пише.
Стъпвайки на своя опит, за мен нещата са елементарни:
- полицаите са били абсолютно неподготвени да реагират адекватно на това, на което са се натъкнали.
Няма указание или друг документ, който да нарежда на трима гранични полицаи да се държат като тексаски каубой пред 54 млади мъже, които отгоре на всичко се държат агресивно! Полицаят, когато не може да изпълни задачата:
1. Трябва да остане жив (защото афганците са можели да направят и тримата на кайма);
2. Да информира началниците си за ситуацията и да изпълнява нарежданията им.Това не са свършили "героите", а са заразмахвали пищовчета.

За стрелянето "във въздуха" под мост, просто не ми се говори...Този човек плаче за освидетелстване. Кой му е дал да носи оръжие?

Това обучени полицаи ли са или някакъв башибозук? И другите ли са също толкова "подготвени"? Ако съдя по КАТ-аджиите - и другите...