СПРАВЕДЛИВИ НАКАЗАНИЯ ЗА УБИЙЦИТЕ НА ПЪТЯ


Гост

/ #114

2015-08-13 21:17

Пиша това, защото съм безкрайно възмутен и ядосан за поредната безмислена загуба на живот на пътя. Две невинни деца на 16 години загубиха живота си край Лесидрен, само защото са били на неправилното място в неправилния момент... Пиша това, защото днес 13 ти август е рождения ден на баща ми, който беше убит на пешеходна пътека в София само преди няколко месеца! Апелирам, че убийството на пътя след употреба на алкохол, превишаване на позволената скорост и на пешеходна пътека трябва да се третира, като предумишлено убийство и да се наказва с най-тежкото наказание за Република България – доживотен затвор. Целта на строгите наказания е не само да накажат този, който е извършил деянието, но най-вече (и много по-важно) – ПРЕВАНТИВНА! Всеки, който реши да кара кола след употреба на алкохол, да участва в гонка или да не бъде изключително внимателен на пешеходна пътека трябва да знае, че рискува не само живота на другите, но и собствения си живот! И преди да кажете, че такова наказание е крайна мярка бих искал да си помислите, колко струва ВАШИЯ собствен живот? Или колко струва живота на детето ви? И помнете, че никой, НИКОЙ не е застрахован да му се случи подобно нещо. Баща ми, лека му пръст, беше един от най-внимателните и предпазливи участници в движението (като пешеходец и като шофьор) които някога съм познавал и никога не бих предполжил, че ще свърши житейския си път размазан на пешеходна пътека! Нека всички заедно да защитим своя и на близките си хора живот и окажем натиск върху законодателите в България да спрат безмислената загуба на живот по пътищата!