В подкрепа на Национална библиотека "Св. Св. Кирил и Методий"


Гост

/ #88 до 86

2015-02-28 09:40

И аз разбирам недоволството ви, но да ви попитам - бихте ли работили за 300 лв, само защото ви харесва тази работа, въпреки че знаете, че имате да плащате сметки и да гледате семейство? Съгласна съм, че има колеги, които просто не са за там, съгласна съм, че трябва да се махнат и бройките назначени без образование, защото били роднини на един кой си или близки на директорката. Но моля ви, не слагайте всички под общ знаменател. Младите в тази библиотека сме/бяхме и без това дефицит. Никой от нас не е отишъл да работи там заради "голямата" заплата. Но за съжаление в България работиш добре когато ти плащат добре. За себе си работиш до един момент. Относно намирането на друга работа - кажете ми как точно хора с вече над 20 години стаж в тази област да си намерят работа за повече от 300 лв? Младите хора е трудно да си намерят, а какво остава за по-възрастните.

И за обслужването не съм съгласна. Имам колеги, които прекрасно си вършат работата. Друг е въпроса за какво става дума, вината може да не е само в тях. Очаквам да ме нападнете, но аз защитавам себе си и тези, които имаме желанието да го работим това, независимо от възрастта. И като казахте, че заемаме мястото на по-квалифицирани - искам да ми кажете, ако сте специалист в тази област, бихте ли работили за тези пари? Предполагам - не. Всичко, което искаме е нормално заплащане и условия за работа. Вече съкратиха колеги, орязаха ни и бюджета. Догодина няма да се изненадам, ако прекрасния ни министър отново реши да съкращава и да орязва. И така след някоя друга година културни институции няма да има, ще има само сгради, напомнящи, че някога и ние сме имали култура.

И за последно отново - не ни слагайте всички под общия знаменател, изключения винаги има.