НЕ НА ИЗУЧАВАНЕТО НА ТУРСКИ ЕЗИК В БЪЛГАРСКИТЕ УЧИЛИЩА


Гост

/ #256

2015-01-24 14:15

Това е път към сегрегацията и евентуален сепаратизъм на турскоезичното население в България. Това е криворазбраната толерантност и мултикултурализъм с каквато вече 25 години се сблъскваме в тази клета държава заедно с предишните 45 на криворазбрана цивилизация. Това че съм против изучаването на турския език в училищата няма никаква връзка с отношението ми към хората от този етнос напротив - познавал съм и познавам бг турци и знам че те са трудолюбиви хора в голямата си част. Но една друга тяхна част е същата като нашите продажни нещастници в парламента която се възползва от "толерантните" времена в които живеем и експлоатира "вината" за т.нар. възродителен процес за свои собствени цели чужди на националните. Това е път към разруха и национален нихилизъм. Принципно тези хора не би трябвало да са в парламента като отделна етническа партия, а в редиците на редовни български партии и движения. Точно това че в бг политическия живот съществува партия като ДПС е заплаха за етническия мир в страната. Но за съжаление духа от бутилката е изпуснат отдавна а и бг избирателя пет пари не дава когато дойдат избори затова и картинката е такава, за това и някои иска турският език да се изучава в училище. Затова следващия път на изборите просто отидете и гласувайте по съвест, но поне отидете, вдигнете си задника и поемете отговорност понеже т.нар. демократични избори е единствения засега начин в България да се промени статуквото. Колкото и недостатъци да има той поне е мирен - другото е насилие и размирици които никога нищо не са променяли. Но най-вече хората трябва да променят самите себе си и отношението си към политическия живот и събития в страната, да не са апатични към него а да взимат дейно участие доколкото могат иначе решенията които засягат настоящето и бъдещето на семействата ни и децата ни ще продължаватда се взимат от не само некомпетентни но и отявлено криминални елементи в парламента.