Против намаляването на наказанията за насилие над животни


Гост

/ #187

2014-01-08 11:59

Господин Министър - председател ,и господа народни представители ! Не смятате ли ,че животните също като нас имат права , които трябва да бъдат чути а защитавани . Знаете ли , че навсякъде по света хората проявяващи жестокост към животни се наказват по възможно най - суровия начин . Гледала съм случаи по Animal planet , в които дори състоянието на стопанина не го извинява за това , че е занемарил животните си оставяйки ги на произвола на съдбата без храна , вода и подслон . Знаете ли , че агентите занимаващи се със случаите на жестокост към животни не оставят нещата просто така и разследват докрай докато не получат справедливо възмездие . Питам се защо у нас да няма справедливост за животните и хора , които да защитават и да се борят за техните права . Във всяка развита страна в Европейския съюз и по света се вземат мерки за увеличаване на присъдите за проява на жестокост и садизъм към животните . Само у нас тези престъпления остават ненаказани , от което много ме боли . Нито извергът осакатил Мима , нито садистът убивал малки животнки хранейки с тях змиите си си получиха заслуженото наказание . А пък за Райчо и последният случай на убитото куче просто не ми се коментира . Правосъдието ни за пореден път доказа , че не си върши работата и толерира престъпността у нас . Не доумявам как може кучето на бъде върнато на садистът причинил му болка ,вместо да го отнемат от стопанина и да му наложат съответната мярка , недоумявам и безразличието на полицията към случая с убитото куче . Уж живеем в развита демократична държава .С действията си да намалите присъдите за жестокост към животни , вие доказвате ,че толерирате престъпността у нас още повече и че животните са низши същества , което за съжаление е в съзнанието на повечето ни сънародници . Това , че те не могат да говорят не значи че нямат чувства , че не изпитват болка и т. н . Напротив изпитват но не могат да надигнат глас и да се защитят .