Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

/ #3855 Re: Re:

2013-07-04 13:45

#3853: krisi - Re:

Никой не те заставя. Ако ти е студено не излизай да пушиш. Не си длъжна да си грижиш за ничие здраве, но си длъжна да не го застрашаваш. Непушачите не са длъжни да увреждат тяхното, за да не изпадаш ти в абстиненция. Време е да осъзнаеш, че светът не е създаден за твое удоволствие и че не си в центъра му. Като искаш да пушиш си намери място, където не нарушаваш чужди права и не застрашаваш чуждите живот и здраве. По целия западен свят тенденцията е към забрани спрямо пушенето. В САЩ заведенията можеш да ги осъдиш за милиони, че ти застрашават здравето. Нямаш право да се опитваш да налагаш твоя начин на живот. А непушенето не е нито религия, нито начин на живот, то е естественото състояние на организма. Никой няма право да издава закони, които налагат терор над определени група, на базата на естествените им признаци.

И честно казано, не виждам защо трябва да се настройваме пушачи срещу непушачи. Аз нямам нищо против пушачите. Може да смятам, че техния навик е вреден, но не искам и не се бъркам в избора им. Проблемът става, когато техният избор наруши моите права и почне да вреди на мен. Но и тогава не значи, че трябва да се хванем за гушите. Може да се намери решение, което удовлетворява и двете страни. Разделението на зали не беше такова, защото не промени нищо за персонала и налагаше раздели в компаниите за да работи. Вместо това, може да се отдели едно не голямо, добре вентилирано, заградено помещение, което да не е за ядене, а само за пушене и където пушачите да могат да отидат да запалят на топло през зимата. С всичките разделения, които се направиха при стария режим, това едва ли ще е проблем. Мисля че едно такова нещо, дори да не е идеално, ще удовлетвори и двете групи максимално. Да не говорим, че много пушачи и сега са против отпадането на забраната.