ОСТАВКА НА ГЛАВНИЯ ПРОКУРОР ЦАЦАРОВ

Гост

/ #65 Оставка на главния поркурор Цацаров

2013-05-16 11:50

Вчера във връзка с Отвореното писмо на достойни прокурори, гл.прокурор на пресконференция декларира,че достойните прокурори в прокуратурата са културни, по-културни от писалия писмото. 1. Също на тази пресконференция С.Ц. не каза истината, декларирайки че по отношение на 5-часовия скандал и грубите и безпочвени упреци, отправени от Н.Бареков към ГЕРБ за намиращите се в склада на производителя на бюлетини, отговорност би следвало да носи ЦИК, а не и прокуратурата, макар че провинението , да не кажа по-тежка дума , на Н.Б. съответства на състава на чл.167 ал.1 от НК :” Който чрез насилие, ИЗМАМА, заплашване или ПО ДРУГ НЕЗАКОНЕН НАЧИН ПРЕЧИ на някого да осъществи избирателното си право или да бъде избран се наказва с лишаване от свобода до 3 години и с глоба от хиляда до десет хиляди лева”. Т.е. прокуратурата се изхлузи от задължението си да подведе Н.Б. под наказателна отговорност, прехвърляйки отговорността за тези му действия на ЦИК !!! 2. Стъпвайки на „новината” на Н.Б., лидерите на водещи партии също нарушиха изискванията за деня на размисъл, което доведе до хаос и беззаконие – саъстави но чл.133 ал.6 на ИК и евентуално чл.167 ал.1 от НК. И в двата случаи прокуратурата не заяви категорично, че ГЕРБ не носи вина за това, което наля още повече вода във воденицата на партиите Атака, БСП, ДПС и същевременно накара част от избирателите отвратени да се отдръпнат от изборите. По този начин прокуратурата волю или неволю стана участник в тези събития. Аз съм възпитаван, а и аз съм възпитавал наследниците си в културно и уважително отношение към хората, с които живеят и към своите партньори или опоненти, да говорят открито и да държат на фактите, а не да говорят с недомлъвки.. Мисля, въз основа на горезиложеното,че вместо ГП, ВКП и СГП да си признаят вината за станалото, те се опитват да се измъкват, натопявайки ЦИК и оправдавайки и Н.Б., и лидерите на партии за допуснатите от тях незаконни прояви в деня на размисъл. Това е и юридически, и морално укоримо. 3. Също на тази пресконференция гл.прокурор си позволи да се надсмее, за да не кажа изгаври, с ГЕРБ, запитвайки защо ГЕРБ се смята за адресат на намерените в склада на Мултипринт бюлетини, т.е. по заобиколен начин намеквайки,че тези бюлетини са предназначени за ГЕРБ. Г-н гл.прокурор, г-да прокурори Сарафов и Василев, вие в събота цял следобяд не разбрахте ли за „разкритията” н а Н.Б и неговите стрели, отправени по този пункт към ГЕРБ? Г-н Цацаров, не смятате ли,че насмешката ви беше плоска и некултурна? Да припомня ли, че това Отворено писмо не биваше да се сваля от медиите, а под него да напишете точка по точка своето опровержение? Така щяха повече да ви повярват на доводите читателите, а не сега да имат едно на ум. Във връзка с изложеното в т.1-3, смятате ли,че поведението на прокуратурата в периода10-15 май не беше неукоримо, а в някои пунктове на пресконференцията – и културно, с опит да се заобиколи истината? Та какви прокурори работят в прокуратурата , г-н Цацаров: достойни и културни или в едни случаи с хлъзгави позиции и мнения, а в други – с несъвсем културно поведение? Вие самият към кои се причислявате?