За запазване и възстановяване на паметника “1300 години България”
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За запазване и възстановяване на паметника “1300 години България”
|
Гост |
#12015-02-01 14:23Dano tazi peticija pokaje, che ne vsichki iskat da pogrebat istorijata si i che ima mnogo hora, koito izpitvat istinsko uvajenie kum izkustvoto! |
|
| |
|
Гост |
#22015-02-01 14:49Да спрем да започваме отначало, най-накрая, ли, що ли? |
|
| |
|
Гост |
#32015-02-02 07:38Ами нямам коментар. Просто вярвам на авторитетните, доказали се защитници на паметника. |
|
| |
|
Гост |
#42015-02-02 07:44за разлика от тези обществени настроения и решения, оказали се грешни и които на четири години могат да се коригират с гласуване и сменяне на политици, общински съветници и кметове, в случая е ясно че след четири години няма как да кажем, тъпо беше, да го върнем отново. а плочите и паметника на първи и пети пехотен полк навремето бяха/защото си ги спомням, а на градинката и викахме "монтото"/ бяха в контекста на казармите на същите тези полкове до тях. плочите могат да се сложат в парка на военна академия или на военните гробища. |
|
| |
|
Гост |
#52015-02-02 16:37да рушиш е нецивилизовано. стига вече с рушенето.трябва да запазваме и да се грижим за културното ни наследство. |
|
| |
|
Гост |
#62015-02-02 17:41Не ми харесва обръщението "господа". В общинския съвет, слава Богу, има и жени. И акцентът върху 1300 години история не ми харесва. Честно ли с почти-националистически аргументи ще я водите тая битка?! |
|
| |
|
Гост |
#72015-02-02 18:54У нас в България никой не слуша експертите, нито авторите.ОБЩИНСКИТЕ СЪВЕТНИЦИ СА ДЛЪЖНИ ДА СЛУШАТ И НАРОДА И ЕКСПЕРТИТЕ, КОИТО СА ИЗЛЪЧЕНИ ОТ НЕГО! Това, че те са избрани за такива, още не значи, че не могат да си идат откъдето са дошли. Паметникът се прави за да бъде ПАМЕТ! Който не помни миналото си и не уважава настоящето, НЯМА БЪДЕЩЕ! Ник.Канарова, скулптор |
|
| |
|
Гост |
#82015-02-02 21:15успех |
|
| |
|
Гост |
#92015-02-04 17:39C'est un acte vulgaire et preuve d'ignorance totale vis à vis la vie, l'histoire et l'art |
|
| |
|
momentisimo |
#102015-02-04 22:36Премахването на знаците не времето е знак за безвремие. От този паметник, както изглежда, е останала само здравата структура, която би могла да бъде всичко. Защо да не бъде?! |
|
| |
|
Гост |
#11 Софиянец2015-03-16 12:05Една позорна петиция, която показва, че в София все още има много безотечественици! |
|
| |
|
Гост |
#122015-03-16 12:41Това не е паметник, още по-малко пък е подходящ за отбелязване на юбилей на България. |
|
| |
|
Гост |
#13 Проверил2015-03-16 17:31Петицията е пълен фалшификат! Допитването до гражданите показа, че 90% от хората искат премахването на паметника 1300 г. и само 10% искат той да остане. Около 2/3 от допитаните искат възстановяването на паметните плочи, а 15% искат паметник на Аспарух. Въпросната "анкета" на Алфа Рисърч е фалшификат! Внимание! |
|
| |
|
Гост |
#142015-04-24 15:14историята трябва да се пази |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.