„СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията „СПЕШНА ПОМОЩ” ЗА БЪЛГАРСКОТО ОБРАЗОВАНИЕ
|
Гост |
#12015-07-03 16:57Подкрепям колегите !!!!! |
|
| |
|
Гост |
#22015-07-03 17:42Време е за Генерална промяна... |
|
| |
|
Възпитател |
#32015-07-03 19:10Колеги, подкрепям петицията и съм съгласна с всички точки в нея, но мисля, че не по-маловажен е и проблемът с 8- часовото работно време на възпитателите. През тези 8 часа възпитателят присъства в училище и е на разположение на всички. Подготовката, която е нужно да направи за часовете си, се налага да прави у дома, в извън работно време, по обясними причини. Мисля, че е време да се помисли по въпроса за този вид разделение между учител и възпитател. Нито един учител не прекарва 8 часа в училище, без значение дали той е начален или учител в " горна степен". Не желая да налагам това свое виждане по въпроса, но смятам, че много от нас разбират за какво става дума. Не малко колеги работят по този начин и знаят, че се изисква и голяма доза физическа издръжливост, за да удовлетвориш очакванията на инспекторат, на директор, на учители, ученици и родители.
|
|
| |
|
Гост |
#42015-07-03 19:58Исканията са напълно основателни. |
|
| |
|
Гост |
#5 Re:2015-07-03 20:06,, Нито един учител не прекарва 8 часа в училище''-не съм съгласна с това ваше твърдение.Прекарвам в училище повече от 8 часа,не защото някой ме задължава,а защото имам работа.
|
|
| |
|
Гост |
#62015-07-03 20:26Подкрепям всяка една дума в петицията! |
|
| |
|
Гост |
#72015-07-03 20:26tova e istinata ina4e umira stranata bez obrazovanie |
|
| |
|
Гост |
#8 Re: Re:2015-07-03 20:41С написаното от мен не съм искала да пренебрегна труда на който и да е български учител. Напротив, уважавам усилията, които им се налага да правят, за да са на ниво, въпреки упреците на обществото понякога. Нищо лично, просто споделен личен опит. Съжалявам, ако съм Ви засегнала, аз също съм работила повече от тези 8 часа на ден, вероятно има още много като нас, но редно ли е да е така? Надявах се да покажа проблема, не да очерня някого или да омаловажа нечий труд. |
|
| |
|
Гост |
#92015-07-03 20:57ВСИЧКИ ТРЯБВА ЕДИНОДУШНО ДА ЗАЩИТИМ ЧОВЕШКИТЕ СИ ПРАВА !!! ЩОМ СМЕ ЕВРОПЕЙЦИ, ДА БЪДЕМ С ЕВРОПЕЙСКО ЗАПЛАЩАНЕ, ДА РАБОТИМ С ДОСТОЙНСТВО !!! НЕКА ВСИЧКИ РАЗБЕРАТ НАШИТЕ ИСКАНИЯ !!! |
|
| |
|
Гост |
#102015-07-03 21:04Защото съм учител! |
|
| |
|
Гост |
#112015-07-04 03:44Подписах петицията, защото съм съгласна с нещата цитирани в нея |
|
| |
|
Гост |
#122015-07-04 04:08Защото съм детски учител и съм съпричастна към всичко което се случва или не се случва в средното образование. |
|
| |
|
Гост |
#132015-07-04 04:29Защото исканията са конкретни и реални. |
|
| |
|
Гост |
#142015-07-04 05:10Чудесна инициатива! Всичко започва от училището! Напълно подкрепям гореспоменатото! |
|
| |
|
Гост |
#152015-07-04 05:29За да има успешно общество трябва добро образование! |
|
| |
|
Гост |
#162015-07-04 06:23Петицията е начин да накараме управляващите да се осъэнаят и образованието да стане приоритет. |
|
| |
|
Гост |
#17 Re:2015-07-04 07:56Инициативата е прекрасна ! Напълно подкрепям Петицията и призовавам тези промени да обхванат всички степени на средното образование - като се започне от предучилищното ! Да се промени минималният и максимален брой на децата при сформиране на група в ДГ - демографският срив го изисква ! |
|
| |
|
Гост |
#182015-07-04 08:03Защото, смятам че ако се изпълнят всички искания ще направим крачка напред за положителна промяна в образованието. |
|
| |
|
Стефанов |
#19 Re:2015-07-04 08:12#1: - Поздравление за хората написали петицията! Подкрепям всички точки. Това не може да продължава така повече... |
|
| |
|
Марина |
#20 Подкрепа от далеч2015-07-04 08:19Макар,че не живея в България,аз заставам зад учителите както тези, в училищата, така и в детските градини!!!! Професията учител е една от най отговорните и докато няма уважение и подкрепа, няма как да има качество и млади амбициозни учители. Аз работих като учител една година със заплата от 420лв чисто, неуважението на родителите ме демотивира, а да не говоря за натиска над учителите от директори, Рио и т.н...! Успех дано се приемат исканията на учителите те го заслужават!!!! |
|
| |
|
Гост |
#212015-07-04 08:24Подписах петицията, защото съм съгласна с всяка дума в нея...Имам предложения и забележки, касаещи диференцираното заплащане, атестирането, тълкуването на кодекса и правилниците за вътрешния трудов ред...Смятам, че проблемите в тях биха намалели ако има завишен контрол от независими комисии с представители на всички страни на учебно- възпитателния и образователен процес...Успех ! |
|
| |
|
Гост |
#222015-07-04 08:39Защото съм учител,защото 36 години от живота ми са минали в класната стая,защото имам гордост и достойнство,които ония "отгоре" се мъчат да смачкат! |
|
| |
|
Гост |
#232015-07-04 08:43Подкрепям петицията съзнателно и отговорно! Надявам се некадърността да бъде пресечена на ниво Министерство на образованието... |
|
| |
|
Гост |
#242015-07-04 08:56Защото е некоректно само да се иска и изисква от учителите, а да не се дава. |
|
| |
|
Гост |
#252015-07-04 09:05Защото съм съгласна с нея. |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.