Декларация против прибързаната антиреформа в пенсионния модел
Свържете се с автора на петицията
Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Декларация против прибързаната антиреформа в пенсионния модел
|
Гост |
#12014-12-17 12:59жгтгтгтт |
|
| |
|
Гост |
#22014-12-17 13:00С действията си, Владислав Горанов компрометира най-важните компоненти на финансовата система - доверието и предвидимостта. Горанов утре може да не е министър и никой да не го помни, но доверието на хората, че има смисъл да планират финансовото си бъдеще, ще остана сериозно и трайно разклатено. Там, където решенията, касаещи развитието на цели системи за десетилетия напред, се вземат по този начин, смисъл от планиране няма. |
|
| |
|
Гост |
#32014-12-17 13:53"Дясното" правителство действа с пост комунистически приоми! Като няма пари в държавата, да вземем от джоба на народа. |
|
| |
|
Гост |
#42014-12-17 14:00Откраднаха 3 милиарда от КТБ , сега искат да откраднат още 8.. |
|
| |
|
Гост |
#52014-12-17 14:35Гражданска позиция! |
|
| |
|
Гост |
#62014-12-17 14:57Поредната измама на правитеслтвото |
|
| |
|
Гост |
#72014-12-17 15:19Против легализираната кражба! |
|
| |
|
Гост |
#82014-12-17 15:24Не желая парите ми да се влеят в общата бездънна яма наречена НОИ. Не желая да ме карат да потвърждавам нещо, което съм потвърдила още при избирането на пенсионния фонд, в който да се осигурявам за втора пенсия. Не искам държавата да се управлява от лакоми и крадливи малоумници! |
|
| |
|
Гост |
#92014-12-17 17:10Стига издевателства над парите и бъдещето на работещите хора в България! |
|
| |
|
Гост |
#102014-12-17 17:15Тези частни пенсионни фондове също не са сигурни, кой ни гарантира, че след години няма да фалират и парите ни да се изпарят, както КТБ и пак няма да има виновни. Да, НОИ е на червено но държавата иска не иска ще плаща пенсии, а частния фонд ще си плюе на петите и при тях е тъмна Индия - убеден съм, че от тези фондове пари няма да видим. |
|
| |
|
Гост |
#112014-12-17 17:17Пенсионната система има проблеми, дефицитите в ДОО -"Фонд пенсии" са огромни, но това ли е решението? Защо не потърсят начини за създаване на нови работни места, за задържане на младите специалисти в България, за работеща икономика, а искат да отнемат и последната надежда на българина да изживее старините си.
|
|
| |
|
Гост |
#122014-12-17 17:30Хора, колеги и приятели! Подкрепете петицията - тя е съставена от хора, които знаят какво правят! Правят за бъдещето на всеки от нас! |
|
| |
|
Гост |
#132014-12-17 17:39Горанов комунист! |
|
| |
|
Гост |
#142014-12-17 18:08Държавата е лош инвеститор. Справките са много, от времето на соц-а, от прехода също, ще спомена само последните няколко-Цанков камък, АВЦ Белене, търга за южен поток и т.н. Ако може известна част от пенсионните фондове да й се вземат( в случая да й се попречи да ги национализира) ще е по-добре. Това е по-добрия хип хоп. |
|
| |
|
Гост |
#152014-12-17 18:09Време е за истински реформи, а не за моментни решения, водещи до вредни последици. Всеки осигурен за пенсия трябва да има партида, както в НОЙ, така и в частен пенсионен фонд, и по всяко време да знае какво е салдото по партидата му, както и какви права ще придобие и кога. А ако продължаваме по стария начин и всичко отива в общия казан, без да се знае нищо конкретно за парите на всеки осигурен, то това не е осигуряване - това е облагане. |
|
| |
|
Гост |
#162014-12-17 18:41Популистки мерки, скалъпени набързо, скрити зад фасадата за пенсионна реформа. Като зад всяка "истинска реформа" ДПС първи застават зад нея. |
|
| |
|
пепо |
#172014-12-17 18:55АК 7,62
|
|
| |
|
Еднопосочен билет |
#182014-12-17 19:32 За какви се вземат тези политици, хайде стига с този фон солидарност. Всички ние работещи, които внасяме осигуровки и данъци - теглим каруцата и плащаме заплатите на тези мандатни МИШКИ, получаваме право на избор . И за какво право на избор се говори - еднопосочен билет към НОИ. Политиците май забравиха, че тези билети ги раздава ГОСОД!!!!!!!!!!!!!!
|
|
| |
|
Гост |
#192014-12-17 19:42Всички трябва да се противопоставим на желанието на управляващите да присвоят и последните свободни средства в държавата. |
|
| |
|
Yanyna |
#20 Re:2014-12-17 19:44Ами много лесно човече можеш да се увериш в това дали са сигурни. Просто прочети закодателството и виж на какъв регулаторен натиск са. Тогава козвай дали или са сигурни и дали имат доходност. В НОИ където държавата непрекъснато всяка година дотира как се натрупва капитал и върху какво да има доходност ?!!!!
|
|
| |
|
Възмутен от 10 |
#21 DO 102014-12-17 19:53От такива, които не познават и не искат да се запознаят с закона/ КСО и КФН/,дъравата е на тов дереже, купи си еднопосоче билет към НОИ и утре се сърди само на себе си. |
|
| |
|
Гост |
#222014-12-17 20:31NE znam shte ima Li efekt! |
|
| |
|
Гост |
#232014-12-17 20:48Пладнешки обир! |
|
| |
|
Гост |
#242014-12-17 20:53Искам да ме освободят от задължението да внасям осигуровки в НОИ. Ще подпиша където трябва, че не искам нищо от тази държава. Не искам болнични, платена отпуска, обезщетение за безработица, пенсия, нищо не искам, но и нищо не давам! |
|
| |
|
Гост |
#252014-12-17 20:57Петицията е навременна и абсолютно задължителна. Дано власт имащите се осъзнаят и да не търсят лесното решение на пенсионна та реформа,чрез национализация на личнатами ми, поименна пепнсионна осигуровка! |
|
| |
|
Промяната не се случва, ако мълчите.
Авторът на тази петиция се изправи и предприе действия. Ще направите ли същото?
Други петиции, които може да Ви интересуват
Ние предлагаме безплатен хостинг за онлайн петиции. Създайте професионална онлайн петиция като използвате нашата мощна услуга. Петициите ни са споменавани в медиите всеки ден и са един невероятен начин да бъдете забелязани от обществото и отговорните лица.