Изучаване историята на комунистическия режим в училище


Гост

#151

2014-04-05 16:34

Който и да е инициаторът на тази петиция, моите искрени поздравления! Подкрепям с цялата си душа! Работя в системата на управлението на образованието и съм готова да съдействам!

Гост

#152

2014-04-05 17:33

''Проф. Евелина Келбечева е преподавател в департамент "История и цивилизация" на Американския университет в България - Благоевград.''

Ето кой е авторът на тази петицийка:))) Преподавател в хамериканския унижерситет. Разбираме сега защо е толкова настървена др. Евелина.. Дали са и по-голям грант ($$$$) за тази работа. Те обичат да правят така.. Доста време сме живели в САЩ и ги знаем 'приомите'плюс бяхме и в две програми на Сорос та и него знаем:(((( Да, Евелина, не е хубаво да хапеш ръката, която те храни...Продължавай в същия дух. Явно не се е уредила на масата на днешната посткомунистияеска нагла върхушка (те нямат нищо общо с предишните) . А и някои хора да внимават какво говорят и как обиждат, Ние не само, че не сме били комунисти, но и сме политически емигранти, напуснали страната и обиколили много страни и 3 континента, преди Тато да падне,,, Ще дойде време да излезем public:))))soon hopefully!

Желаем Здраве, Успех и Щастие на всички честни и почтени хора!

Гост

#153

2014-04-06 11:10

Нужно, задължително, непременно!

Гост

#154

2014-04-08 05:34

Докато академичната общност не отстрани програмираните преподаватели и "експерти" от средите си, резултата няма да е обнадеждаващ.
Размиването на събитията и криенето на факти и свидетелства е нанесло непоправими щети на историята ни.

Гост

#155

2014-04-08 09:37

Жестоката истина за крушението на България и тежките последствия от него (които ще носим още дълги години) трябва да се знае от всеки български гражданин.

Гост

#156

2014-04-08 10:07

Много искам да успеем, много !

Гост

#157

2014-04-08 16:23

Искам и внуците ми да знаят за комунистическия терор над населението.
Елена

#158

2014-04-08 17:15

Аз няма да пиша коментар, само ще поставя копие на запитването ми до Проф. Евелина Келбечева :

"УВАЖАЕМА ГОСПОЖО Проф. Евелина Келбечева ,
Аз искам да Ви помоля да ми разясните какво е това комунизъм. Аз не знам. Прочела съм някои неща, но в цялост, като определение, обхващащо всички параметри и характеристики, по които може да се разбере и разпознае комунизма абсолютно еднозначно и с нулева вероятност за грешка, все още не съм срещала и не съм чела.
Предвид Вашата професия, обществено положение и неоспорими успехи в кариерата, считам, че Вие имате тези познания и Ви моля да ми дадете тази информация за комунизма, предвид петицията Ви с искане историята на комунизма да бъде включена в учебниците по история.
Считате ли, че е имало комунизъм и следователно история на комунизма?
Благодаря Ви за отделеното време!

Моите почитания: Елена Гоцева"

Моля, ако някой от подкрепящите петицията знаят какво е комунизъм в този смисъл, който съм вложила в питането си към Проф. Евелина Келбечева , да ми обясни, защото аз действително не знам.

Благодаря на всеки, опитал се да ми обясни подробно!!!
С признателност и уважение към всички: Елена

Гост

#159

2014-04-08 19:38

А в България никога не е имало 'комунизъм', имаше социализъм, комунизмът трябваше да дойде по-късно, но той така и не се появи.... Интересно това от американски университет в Благоевград не са ли го чули??? Но, разбира се, ще ни бъде интересно да чуем компетентните обяснения на Евелина Келбечева. Благодарим предварително.

Гост

#160

2014-04-09 04:29

Комунизмът трябва да се изучава - той е нашето страшно,тъжно и мрачно ежедневие!В повечето случаи - неосъзнато....

Гост

#161

2014-04-09 04:49

Комунизмът е нашето тъжно,тъмно и страшно ежедневие!Най - често неосъзнато....

Гост

#162

2014-04-09 07:53

Децата трябва да знаят, да бъдат подготени за да не се поддават на манипулациите на комунистите!

Гост

#163

2014-04-10 10:56

Според мен децата трябва да бъдат готови за лъжите на "демократите". От НЕзависимия и тотално НЕолигархичния Американски университет.

Гост

#164

2014-04-11 15:48

Подписвам с най-голямо удоволствие.Само ме е срам,че един преподавател от друга страна напомня на нашите "патриоти"нашето минало.

Гост

#165

2014-04-11 16:18

"срам,че един преподавател от друга страна напомня на нашите "патриоти"нашето минало.'Трябва за други неща да ви е срам и то много.. Да се помолим за душата на "срамуващата се"...

Гост

#166

2014-04-14 20:55

Доброто ВИНАГИ побеждава!
Успех с инициативата и дано народа и бъдещото поколение да се събудят!
Oral

#167

2014-04-15 14:14

Докъде го докарахме...петиция, не за друго, а просто децата ни да знаят историята на България..(((
Dr_Doolittle

#168 Re:

2014-04-16 08:56

#145: -

Левски и Ботев какво общо имат със съветските ти господари ?

 

Dr_Doolittle
Гост

#169 Re:

2014-04-16 09:04

#159: -

Управлението на Българската Комунистическа Партия -това е периодът на комунизъм , въпреки фантасмагориите които ви обещаваха под името комунизъм.

И ни пробутвай мита,че комунизмът бил хубаво нещо ,ама недостойни за комунисти не са го реализирали, каквато е дежурната теза на всички комуняги. Пази Боже да го бяхте реализирали при над 200 милиона жертви на същия този опит...

https://farm4.staticflickr.com/3409/3654725858_01fdb4f43c_z.jpg...

 

 

 


Гост

#170

2014-04-16 10:27

Изучаване историята на комунистическия режим в училище е наложително! Твърде закъсняло, но затова още по-важно, за изясняване на ИСТИНАТА за този жесток диктаторски режим!

Гост

#171

2014-04-17 05:59

Много добра идея на проф. Келбечева! Поздравления!
Толкова необходимо е да бъде изучавана историята на комунистическия режим в българските училища, за да могат децата да знаят истината за тоталитарната власт, за жестокостите с които е репресирала и унищожавала цвета на нацията, избивайки без съд и присъда несъгласните с режима!Да изградят позиция и никога повече да не избират комунисти да управляват отечеството ни! За да можем да станем истинска демократична и просперираща държава!

Гост

#172

2014-04-30 04:54

Необходима. Младите трябва да знаят истината,реално това е история. Имаше институт по история на БКП, измислена. Питам се кой в момента би разрешил да се учи истина?

Гост

#173

2014-05-01 04:50

Истината за насилието, некадърността и корупцията през времето на тоталитаризма,-ТРЯБВА да се ЗНАЕ !!!

Гост

#174

2014-05-02 07:05

Браво, госпожо професор!Бих искала да ви прегърна! Сега вече знам защо внучката ми Петя Христова-първокурсничка в Американски университет, толкова много обича историята!Благодаря на Бога, че има хора като Вас, които работят да се запази историческата памет такава, каквато е и да се знае! Хвала !

Гост

#175

2014-05-15 20:17

Живяли в социализма, плюят комунизма. Толкова знаете в какво сте живели! Хахахахаха