НДК да носи отново името на Людмила Живкова

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията НДК да носи отново името на Людмила Живкова


Гост

#1

2013-08-04 19:14

Безнадеждна институция с отдавна и перманентно сбъркан модел на управление, но замисълът при създаването й е фантастичен и заслужава респект. А един ден и тя ще се оправи.

Гост

#2

2013-08-04 19:43

Това би било възстановяване на историческата справедливост. Златният век за културата на България беше управлунието на Людмила Живкова.

Гост

#3

2013-08-04 19:57

Мисля ,че тя е била прекрасна личност.

Гост

#4

2013-08-04 20:48

Аз подкрепям това, защото Тя го заслужава. Людмила Живкова сякаш не беше от оня...СТРОЙ.

Гост

#5

2013-08-04 21:36

Людмила е жената благодарения на която имаме построено не само НДК, но и стотици музеи, галерии, училища и паметници в България. Един ден българите ще разбират колко много е направила за България.
Гост

#6

2013-08-04 23:20

168 подписали се дебили, на този етап.

Гост

#7

2013-08-05 00:02

След като е създадена в нейна чест, значи трябва да носи и нейното име!

Гост

#8

2013-08-05 02:01

А паметниците на загиналите войници и офицери на 1 и 6 полк? Върху костите им - Люса Чалмата? Червена плесен.

Гост

#9

2013-08-05 03:20

Людмила Живкова е бяла птица, прелетяла през пространството на България в близкото ни минало. НДК да се нарича отново на нейното име е най-малкото, което българина би отдал за нейна почит.

Гост

#10

2013-08-05 05:56

Аз съм за връщането на името на НДК. Людмила Живкова заслужава това, благодарение на нея, НДК е заплануван и благодарение на нея е завършен.

Гост

#11 Re:

2013-08-05 05:57

#7: -

Не е създаден в нейна чест ! Създаден е по нейна инициатива. Не бъркайте господа ! Аз също съм ЗА връщането на това име. Тя го заслужава.


Гост

#12

2013-08-05 06:40

Трябва да се оценяват истинските хора, независимо кога са живели!

Гост

#13

2013-08-05 19:30

Като млад и не пристрастен към социализъм, комунизъм..., не притежавам почти никакви спомени от тогава оценявам значимостта за България на Людмила Живкова. Според мен благодарение на роднинството си Тя е допринесла толкова,колкото и политиците след смяната на политическото управление на държавата не са допринесли.

Гост

#14

2013-08-05 20:12

Дано се съберат достатъчно подписи,по бързо.Ние българите не умеем да ценим хубавите и стойности неща създадени от достойни съграждани.Нима не забравихме и това ,че така наречения бул.Брюксел е пак нейно дело.Колкото и да не ни се иска тя беше далновидна и по този мост пътува ме към летището,за да поемем към избраната дестинация.
Народ, който не цени миналото, историята и традиции те си е като дърво без корен,
"milena

#15

2013-08-05 20:28

Била съм 3-4 клас ,когато деца от цял свят бяха в града ни ,беше истински празник..., с едно мексиканско момиче си разменихме сувенири.Това беше по време на фестивала за детско изкуство Асамблея знаме на мира,беше наистина вълнуващо и мисля, че това което е направила Людмила Живкова заслужава да се помни.През 1989 г. има участници от 135 държави ..това е показателно.

Гост

#16

2013-08-05 22:00

Участвам в това начинание, защото смятам, че е време да престанем да се разединяваме, а да се обединим около идеи, полезни за обществото в дългосрочен план.

Гост

#17

2013-08-05 22:42

Saglasna sam , che nikoi dryg politik ne e storildori i edna deseta ot tova koeto napravi tazi jena za Balgariq !!!!

Гост

#18

2013-08-06 10:57

Работила съм малко по разпределение в Комитета за култура, тя беше по човечна от машинописките по отделите.
Димова

#19 Re:

2013-08-06 17:11

#6: Гост -

Когато наричате хората дебили е хубаво да се обосновете защо и какви са вашите възражения, в противен случай не само тия 168 души ще установят, че всъщност дебила сте Вие.


Гост

#20

2013-08-06 18:51

Добро начинание , искрено се надявам да се увенчае с успех!

Гост

#21

2013-08-09 08:41

Луди хора дал Господ! Заслужавате си живота, политиците, ценностите, "легендите", любимците. Заслужавате си 70 години комунизъм. Заслужавате си всичко!
Ауровил

#22

2013-08-09 16:46

Че Людмила Живкова е положително явление за България70-80г на миналия век е неоспорим факт!!!Дали на дадения етап ще се съберат 100.000подписа -не зная!!!Ако БСП го обяви за свой приоритет....сигурно.но това ще Опошли нащата....както за Орешарски...против Орешарски....Никога не съм била член на БКП.Със семейството ми доста пострадахме от режима ,от ДС!!!....Трябва да се говори за това,което е инциирала да се направи Людмила..Дори само Асамблеята"Знаме на мира"...пак е нещо велико!!!НДК,училището в Горна Баня..ами "Музеят за чуждестранно изкуство"...Младите нямат представа!Тя,за първи път отвори широко вратите на България за света и на света за България!!!Разбра се,че на Балканите има една малка,но прекрасна и много древна страна...с огромно културно-историческо наследство...Страна,която след 2 века гръцко и 5 века турско робство е запазила езика и идентичността си....И до днес в Мексико,а може би ,в Индия и Япония..има места свързани с името на Людмила Живкова и заради нея,с България!!!Разбира се,че с нея са работили екипи от хора,но инициативите са били нейни...дълбоко родолюбиви....и осигуряването на средствата.....заради баща й....Това са народни пари и употребени за народното благо,за култура и изкусрво,което е вложение завинаги.....Дори паметника пред НДК беше хубав,с много внушение...дори по изкуството за Хармония на пространството...Фъншуй- трите основни тела на паметника и това завиване като спирала,нагоре....това е заложено за извисяване на България и народа ни.....Младите не знаят и този паметник,както и много от хората,които ругаят срещу него....А част от тия,които днес ругаят и паметника и Людмила са същите,които преди години са й се подмазвали- за пост,за власт,за пари,а някои от тях после са й" помогнали"и да си отиде!!! А после са участвали и в разграбването на българския народ!!!Това,че тя беше дъщеря на Т.Живков не е достатъчно,но НЕЙНИТЕ лични знания,контакти и умения и качества като човек,са помогнали тя да реализира плановете си за възраждане името и авторитета на България по света..1300г България!!!П.С.много ви моля за инициатива за запазване и възстановяване на ...не зная дали е точната формулировка,но...Шлолата по изкуства в Бояна,до Боянската Църква,която е прекрасна сграда,в окаяно състояние,,,,,На първо време ,това е и по-лесно и реално....да се възстанови сградата и тя да носи името на Людмила!!!....Според мен трябва да се възстанови и паметника,който е в парка при НДК и да се охранява,както е навсякъде по света с такива обекти от национално значение!!!...

Гост

#23 Re:

2013-08-10 13:23

#22: Ауровил -  

 Безумие велико! Без Людмила Чалмата няма 1300 години България! И фъншуя, и кармата си заслужавате... пълна "хармония". Извисявавейте, ма тавана нисичък.

 


Гост

#24 Spirit!!!

2013-08-13 00:07

Absolutno Saglasni s petiziyata! Ludmila dade mnogo na Bulgaria, mnogo poveche otkolkoto chovek v neinoto polojenie mojeshe da dade... Tolkova izlojbi, kyltyrni sabitiya, se provejdaha po neino vreme i s neina pomosht i sadeistvie.. Po tova vreme zapochnaha da se pyblikyvat i mnogo knigi ot poredizata Svetovna klasika, projektiraha se mnogo novi i interesni filmi:)) Tya beshe mnogo dyhoven i skromen chovek, a sashto taka beshe i vegetarianez, neshto, za koeto nasheto semeistvo (samite nie vegetarianzi) dopalnitelno ya yvajava... Mnogo moje da se kaje i za maika i, Mara Maleeva, koyato sashto beshe izkluchitelno fin, skromen, inteligenten chovek. Dori i sapryga na ministara na Bulgaria T. Jivkov tya e prodaljavala da raboti kato lekar, kogato i e bilo vazmojno. Tya e bila selski lekar, kogato sa se zapoznali s T Jivkov. Na neya sashto mnogo daljim v obrazovanieto i sozialnite griji...Vsichkite tezi ychilishtni lekari, pregledi, mnogo dobrite ychebni programi na nashata zabavachka sa bili do golyama chast i neino delo i iniziativa! Zashto sega za neya nikoi ne govori;((?

Гост

#25 BRAVO!!!

2013-08-13 00:11

'А част от тия,които днес ругаят и паметника и Людмила са същите,които преди години са й се подмазвали- за пост,за власт,за пари,а някои от тях после са й" помогнали"и да си отиде!!! А после са участвали и в разграбването на българския народ!!!"

BRAVO!!! Mnogo Tochno kazano! Pozdravleniya! Zashto nyama po-chesto takiva komentari... istinata i samo sveshtennata istina!!!