Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

imoti360.com
Гост

#926 Не на връщането на цигареният дим в заведенията

2012-12-13 16:01

Всички имат право да дишат чист въздух. Който иска да пуши ОК, но да го прави така, че да не пречи на никого. В момента се иска обратното. Категорично не съм съгласен.


Гост

#927 Re:

2012-12-13 16:06

#925: nsp -

Ако се криминализира и производството и продажбата на цигари / както канабиса- макар, че него в доста държави разрешават/, тогава и аз ще се съглася. След като има легално производство и продажба- значи не е съпоставимо със серийния убиец. Ей, малко ум требе преди да се пише нещо!

rfr

#928

2012-12-13 16:15

С връщането на правата на пушачите, политиците връщат страната ни към нейното утвърдено положение на континента като ориенталската смрадлива отходна яма на Европа. Твърдо се оформяме като едно зловонно блато, в което всички сме затънали до гуша в л.... , от което и Господ няма да пожелае да ни измъкне, ако сами не го направим. РЕФЕРЕНДУМ против цигарите би ни спасил, защото НЕПУШАЧИТЕ, за щастие, са повече от пушещите наркомани!
Гост

#929 Re:

2012-12-13 16:15

#6: йордан дичев -

Нали затова собствениците на зеведения инвестираха по ''5 000 - 30 000лв'' за направата на ''кафези'' в заведенията за пушачи, иначе казано разделят заведенията на пушачи и не. Е какъв беше проблема тогава не мога да разбера. Освен че частта за пушачи е пълна, а тази за непушачи е на 30 - 50% капацитет. Какъв е проблема всеки да има право на избор: ''Дали да се трови или не...'' Много ме дразните непушачите, че сте толкос нервни и се се месите в работата на пушачите - зами запали една цигара и се оспокой малко, пък по кафетата сядаш при непушачите и това е. Съжалявам ако съм те обидил по някакъф начин, но това е което мисля. Мисля че всеки има право на избор за себе си - така или иначе само това ни остана: алкохола и цигарите.

НЕ НА НАСИЛИЕТО

#930 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-13 16:17

#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

"някъв селяндур" .... Господин Яков, не класифицирайте хората, това само по себе си доказва що за човек сте. ЗАЩО НЕ ВЗЕМЕТЕ ДА ЗАМЕРЯТЕ ПУШАЧИТЕ С КАМЪНИ ДО СМЪРТ.


Гост

#931

2012-12-13 16:24

Няма какво да се коментира. Забраната е в полза на всички, макар и пушачите да не го осъзнават.
sneg

#932

2012-12-13 16:37

Обичам пушачите,но не и цигарения дим
ppp

#933

2012-12-13 16:40

Забелязвам, че пушачите са и неграмотни. Не разбират що е криминализиране, а да не говорим за комичните им правописни грешки. Например една пушеща като комин домоуправителката се е обявила официално за домоОправителка. Ами те такива ни оправят отвсякъде. Все пак от време на време пушачите ме разсмиват. Още веднъж искам да им припомня,че са станали жертви освен на цигарите, също и на политиците, които ги разиграват като малки мишленца и ги изполват както преди избори, така и след избори, т.е. се гаврят с тях по всяко време. Даже ги лъжат, че им правят подаръци.
Една българка

#934 ТВЪРДО НЕ на връщането на цигарения дим в заведенията!

2012-12-13 16:46

Такъв перфектен подарък направи това правителство на българските деца за 1-ви юни, какъвто никой досега не беше правил. А сега, най-безпардонно се отказват от него. Цинизъм, безхаберие, страх, липса на мъжество и достойнство - наистина не съществуват толкова грозни думи, с които да се окачестви тази тяхна малодушна постъпка.


Гост

#935 За пушене в заведенията след 22ч.

2012-12-13 16:52

Нека всеки сам да си реши дали иска да излиза и да се забавлява в заведенията след 22ч.Според мен това е най-справедливото решение.
nvpp

#936

2012-12-13 16:52

Пушачите сами се замерят с камъни до смърт, т.е. те са самоубийци, а който съзнателно убива себе си, е и убиец. Следователно, премахвайки забраната за пушене, политиците стават съучастници на убиващи себе си и не само себе си, а и невинни. Ние, НЕпушачите, също искаме КОЛЕДЕН ПОДАРЪК от политиците, връщането на забраната. И сме готови най-благородно да споделим този прекрасен подарък с пушачите. Защото ние мислим за тях повече отколкото те сами за себе си.


Гост

#937

2012-12-13 16:53

‎"Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат чекиите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за чекиджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нечекиджии, ако не си ударя поне 20 чекии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея спермата на воля. Защото това е моята свобода!"

Гост

#939 Re: С пълно единодушие членовете на здравната комисия в парламента отхвърлиха промените в Закона за

2012-12-13 17:02

#938: непушач - С пълно единодушие членовете на здравната комисия в парламента отхвърлиха промените в Закона за здра

Ехе, ами честито, сега всички ресторантьори ще бойкотират това и в резултат на празниците ще се ПУШИ навсякъде по заведенията, а не само в залите за пушачи :))))))))) УМНИЦИ СТЕ ВИЕ, ЕЙ      :)))))))))))))

Радост

#940 пълно единодушие членовете на здравната комисия в парламента отхвърлиха промените в Закона за здрав

2012-12-13 17:03

УРАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!

Anonymous

#941

2012-12-13 17:05

Ако върнат стария режим аз лично ще бойкотирам заведения в които се пуши.

Гост

#942

2012-12-13 17:06

Хм, това обаче е само здравната комисия, която по принцип го създаде закона. Ще се гледа в пленарната зала.
yepes

#943

2012-12-13 17:09

ДОРИ СРЕЩУ ИСПАНИЯ ДА ТИЧАМЕ НЯМА ДА Я НАСТИГНЕМЕ...КАК В НИТО ЕДНА ДЪРЖАВА НЕ ПРОТЕСТИРА НИКОЙ СРЕЩУ ТАЗИ ЗАБРАНА.....ЕДИНСТВЕНО БАЙ ГАНЮ СЕ ИЗПЪРДЕ....И ПОСЛЕ СЕ ОБИЖДАМЕ ОТ ПОДОБНО СРАВНЕНИЕ
Една българка

#944

2012-12-13 17:14

Чудесна новина за целия български народ и прекрасен подарък за Коледа! Ей, то имало и съвестни хора в този парламент, бе...! БРАВО! БРАВО! БРАВО!
непушач

#945

2012-12-13 17:18

В Ихтиман затворили заведения заради забраната за тютюнопушенето НЯМА.Ако някой знае някъде фалирали заради цигарите да пише.
Една българка

#946

2012-12-13 17:22

Има фалирали единствено заради кризата, но не и заради цигарите.

Гост

#947

2012-12-13 17:27

твърдо ПРОТИВ тютюнопушенето съм и подкрепям ЗАКОНА. Това е ЗАКОН и никой не трябва да си позволява да го нарушава. Как в другите цивилизовани европейски държави хората нямат проблем с това да пушат на открито а в малка България баровците ще дават по 5лв да тровят останалите а?

Гост

#948 Re: Re:

2012-12-13 17:33

#929: Гост - Re:  

Не се пише "някакъф", а "някакъв", но ти не си виновен, че не знаеш това. Израстнал си в общество, което толерира тутюнопушенето и като повечето пубертети си висял по кафетата да пушиш, вместо да влизаш в час по български език. За тебе вече няма шанс.

Но аз искам да дадем шанс на сегашните деца и младежи. От пасивен пушач лесно се става активен.

А това с разделянето на заведенията на места за пушачи и непушачи е пълна пародия. За непушачите се определят най-смотаните части от заведенията - тъмни, задушни, тесни, понякога дори тавански части, на бързо приспособени за 1-2 маси.

  

Изберете псевдоним

#949 Тема

2012-12-13 17:34

Преди 100 години е имало дебат в Чехия относно уринирането под масите в бирариите.
Точно така, изконна традиция е било да се уринира дирекно под масата. Изведнъж тази традиция била забранена. "Как ще излизаме до тоалетната докато си пием бирата?!" - това бил един от аргументите на защитниците на статуквото.
Днес такъв дебат не можем и да го разберем. След 50 години и днешния дебат за пушенето в заведенията ще изглежда нелеп като дебата за уринирането по масата в бирарията!

Гост

#950 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-13 17:34

А#22: yaniyakov - ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

Като не ти е кеф багажа и в отивай в Африка! Да миришеш потта на негрите докато спортуваш( ебахти нежния нос дето си, може преди да си прекалявал с шмъркането, а? ). Никой нищо не е длъжен! Изцяло става въпрос на избор! Ако искам да пуша ще пуша, ако не те кефи прав ти път! Заведенията правят много по-малко пари от непушачи отколкото от пушачи!