Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#4576 Re: Re:

2014-01-08 17:07

#4574: катя - Re:

Уважаема Катя, ходила съм в Ниш и Димитровград, запозната съм с обслужването и също ми харесва. В Турция също бях много приятно изненадана от храната и отношението към клиента, а са тъй далеч от ЕС иначе. Но, както казах, това е една съвсем друга тема, нямаща общо с тютюнопушенето за мен. Отказвам да приема аргумента, че обслужването е добро, 'щото ме оставят да си пуша вътре, това е.

катя

#4577 Re: Re: Re:

2014-01-09 07:22

#4576: - Re: Re:

а вие уважаема забравяте да споменете една немаловажна подробност ,че пушачите са като всички останали хора не са със железно здраве и те могат да получат сериозни увреждания следствие на постоянно излагане на студ и вятър особенно когато върлуват грипни епидемии.поставям така въпроса защото лично аз веднъж добре пострадах от една такава простуда и ми се наложи сериозно да се лекувам.само за 5-10 минути докато си изчистя колата от снега си спечелих това заболяване.въпроса ми е защо трябва за да ви се осигури на вас конфорт в заведенията трябва ли някой да плаща с най ценното именно здравето си.помислете по добре дали няма друг начин да се реши този въпрос който да бъде приемлив за двете страни така че да няма страдащи. в нормалните държави този въпрос са го решили отдавна с разделяне на заведенията дори и хотелите ( напр. в Австрия) защо само в България това не може да стане?


Гост

#4578 Re: Re: Re: Re:

2014-01-09 10:19

#4577: катя - Re: Re: Re:

Вие обаче май не правите никаква връзка между пушенето и здравето. Разбира се, всеки може да се разболее, но не можете да ми твърдите, че студът е вреден за пушачите, а димът не е вреден за всички (пушачите включая). И, докато студът не можем да го избираме в някои сезони, избираме именно наличието на дим в заведенията. Аз не желая да плащам с най-ценното, здравето си, нито желая Вие да го правите, но Вие сама сте избрала да го правите тъй или иначе, пушейки. Ще се опитате ли да излезете с аргумента да не посещавам заведения, тогава? Дано не.

Вижте, честно казано нямам против да има топло вътрешно помещение в заведенията, където желаещите да пушат. Такова, което е изолирано от общото (виждала съм в тукашни хотели), защото съгласете се, че маса/зала пушачи/непушачи си беше безсмислено, сякаш димът ще си стои, където законът му казва... Обособяването на отделно помещение обаче изключително би затруднило голяма част от заведенията, а за някои места направо ще си е неприложимо. Ще се измисли пак някакво клинчене и ще се върнем във враждебната обстановка, в която част от хората си пушат в общите помещения, а друга част подават сигнали. Разделянто на цели заведения за пушачи и непушачи, на базата на типа заведение, например, е дискриминация към заведението. В момента не е, защото всички са с еднакви задължения. А само връщане на свободното тютюнопушене в заведенията е най-лошият вариант. Против това е и петицията.

Зная, че трудно бихме се разбрали. Вашата норма е пушенето, моята - обратното. Вие сте била някога непушач, аз съм била някога пушач. За текущия момент изборът е направен. Искрено Ви пожелавам да бъдете здрава, щастлива, спокойна и да се забвалявате, а защо не и без необходимостта от цигари някой ден.

катя

#4579 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-09 10:48

#4578: - Re: Re: Re: Re:

както виждате направила съм своя избор през зимата не посещавам заведения в България затова пътуваме цялата ни компания до съседните държави.що се касае въпроса да пуша или не направила съм си избора защото това което се пише за вредата е една недоказана химера.баща ми е вече на 73 годии пуши откакто го помня до ден днешен и е с много по добро здраве от много непушачи дори още работи.на примера с родителите си ли да вярвам или на платените публикации на разни псевдоучени.според вас излиза че ако трябва да се избира между здравето на пушачи или непушачи обезателно трябва да жертваме здравето на пушачите мислите ли че това е справедливо и човешко защото аз не.затова приветствам откриването на  частни смоукинг клубове  и частни барове за пушачи.вече ги има дано да стават все повече където ще прекарваме добре времето си далече недоволните непушачи.и не говорете за равнопоставеност на заведенията такава няма и не може да има.редно е собственика сам да избере какво да бъде заведението му защото е негов частен имот и данъците плаща той а не тези които се разпореждат с неговата собственост.поне така се постъпва в нормалните държави.запомнете само едно никога и нищо хубаво досега не е постигнато със забрани!!

Асоциация на пушачите в България

#4581 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 15:02

#4580: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

четири епизода от сериала "Да върнем ГЕРБ", 1-я беше при гласуването на частичното отпадане на забраната за тютюнопушенето на обществени места. Тогава още се разбра кои са готови да се прегърнат с ГЕРБ. Сега бас държа, че са същите. В Еп.2 накарахме БСП да се разграничи от Атака и лидерът й, няма да ви казвам как, в Еп.3 ГЕРБ прикоткаха РБ и де що е дясно, вече е от ГЕРБ, сега сме на Еп.4 - Разцеплението на БСП.Шансове в политиката няма, има само интереси.


Гост

#4582 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-17 07:08


Гост

#4583 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-17 12:36

#4582: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

рано или късно това ще бъде реакцията на пушачите.някои забравят че търпението не е безкрайно.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1525722_10201497079535945...

Александър

#4584 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-17 16:03

#4581: Асоциация на пушачите в България - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

На всички е ясно, че забраната е нужна и опитът за отмяната й беше незащитим, просташки, груб и ненужен ход. За щастие не мина. И нека не си правим илюзии, ставаше въпрос именно за отмяна и за пушене навсякъде, не за разделения на помещенията: Като изключим някой големи заведения в София и други големи градове, почти всички заведения за под 70кв метра, тоест - пушенето разрешено. Отделно, законопроектът предвиждаше във всички барове, казина и нощни заведения да се пуши свободно. Но както и да е, за щастие тази ИДИОТЩИНА не мина.

Оказва се обаче, че половин година обсъждане на темата нанесе поражения. Ето:

http://www.dnevnik.bg/biznes/turizam/2014/01/07/2215111_zaradi_opita_da_se_vurnat_cigarite_na_zakrito_rustut/

Жалко, много жалко. В тази връзка искам да попитам Спас Панчев, Андрей Слабаков и най-вече онези "кръчмари" (начело с един гласовит и невъзпитан простак, който се изяваваше по медиите) дали ще се извинят на туристическия отрасъл и на обществото като цяло за причинените икономически щети?


Гост

#4585 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 08:00

#4584: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

войната срещу закона за забрана на пушене още не е свършила тя едва сега започва!след обявеното гражданско неподчинение от собствениците на заведения следват и други действия.сега се пуши във всички заведения.Битката за връщането на тютюневия дим в заведенията започва отново. Нов законопроект може да влезе за гласуване до няколко седмици.

 

 

 

пушач

#4586 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 09:34


Гост

#4587 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-18 10:18

#4586: пушач - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

в САЩ вече е нормално бял дроб на пушач пушил 20 и повече години да бъде имплантиран на болен нуждаещ се от такава операция.когато е нужно пушачът да спаси нечий живот няма проблем нали? а когато в България той поиска да прекара няколко часа в заведение закона му посочва вратата.егати и демокрацията

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2014-01-18 11:50



Гост

#4590

2014-01-24 12:26

Sprete cigarite

Гост

#4591 Strandja

2014-01-24 12:27

Mafiq mafiq
катя

#4592 Re:

2014-01-25 14:51

#4590: -

след като тебе никой не те кара насила да пушиш ти защо налагаш своето мнение на тези кото пушат.хайде стига писна ни вече от съветници и моралисти.живеем си живота така както го разбираме и не ни се бъркайте моля!!


Гост

#4593 Re: Re:

2014-01-28 08:44

#4592: катя - Re:

Не приемаш закони, които: 1. Не се споделят като справедливи от населението 2. Разделят населението на 2 враждуващи лагера 3. Създават перфектна среда за корупция 4. Държавата категорично не може да наложи, поради точки 1,2,3. 5. Ако престъпна шайка като ГЕРБ ги е приела, променяш ги веднага. п.с. Не вадиш на светло последните ценности на ограбеното си население, щото тия заради които уж го правиш, просто ще го използват за да доокрадат всичко от къщите на хората. Най-важното: Ако някой по случайност е решил да се храни сам и нищо друго не ти иска освен да не го преследваш като вреден дивеч - целувай му ръка и направи всичко което е необходимо за да не ти висне и той на врата и да почне да иска пари.


Гост

#4594 Re: Re: Re:

2014-01-29 08:13

#4593: - Re: Re:

поздрави от Чехия там не изхвърлят пушачите на улицата.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1796659_10152173646909448...


Гост

#4595 Re: Re: Re: Re:

2014-01-29 13:05

#4594: - Re: Re: Re:

скоро и тук ще стане като в Белгия-закон има ама никой не го спазва пък и никой не проверява.и на нашите ще им омръзне всяко чудо за три дена.

веселин николов

#4596 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-30 11:48

#4595: - Re: Re: Re: Re:

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1604939_62924417379141...

Голям вой нададоха марулите по цял свят !Ето ,виждате ли , цигарите убиха рекламното лице на Марлборо !!На 72 години е ,дявол ви взел!Една кратка справка .Основателката на антицигареното движение в САЩ Люси Гастон умира на 64 от рак на гърлото (уж болест на пушача).Основателя на Веганската общност в САЩ и пропагандатор на здравословният живот Дей Диншан -на 66 от инфаркт.Един от основателите на Църква на адвентистите от 7 ден (Здравейте,д-р Гешанова  ) не доживява и 60! Живейте си живота спокойно,бе хора !Наслаждавайте се на отреденият ви земен път.

anjela

#4597 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-30 12:06

#4596: веселин николов - Re: Re: Re: Re: Re:

 

Марк Хюз.създателя на "Хебалайф" който прокламираше и водеше здравословен начин на живот почина на 43 години.

 


Гост

#4598 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-30 15:08

#4597: anjela - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

законът за забрана на пушенето си постига целта.забраната не се отнася за пушене на марихуана а само на цигари с тютюн.заведенията ще станат рай за наркоманите.

http://bezpartien.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%BE-%D0%BF%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF/


Гост

#4600 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-31 15:36

#4599: мариана - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

АЛ КАПОНЕ,ЗА ЗАБРАНАТА НА АЛКОХОЛА 1930 год.: "- ТОЗИ ЗАКОН,БЕШЕ СЪЗДАДЕН ЕДИНСТВЕНО ЗА ДА БЪДЕ НАРУШАВАН !"