Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

О2 любител

#4526 Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-12 16:12

Цялата маневра по внасянето и гласуването на тези 2 (1 от Атака и 1 от БСП) законопроекта изглежда като опит да се отклони вниманието от важните проблеми, като липсата на реформи в здравеопазването, образованието, пенсионната система и т.н.

Стигнахме до там да се радваме не когато се приеме добър нов закон, а когато не се приеме лош... и това е нещо. Благодарим Ви дами и господа депутати че не оплескахте 1 от малкото полезни закони!


Гост

#4527 Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-12 18:03

#4526: О2 любител - Законопроекта не се прие... до следващия път.

не бързай да се радваш битката спечелихте но войната не.за този удар ние бяхме подготвени отсега нататък ще създадем много неприятности на политиците.следва продължение.

Cecko

#4528 Моля, гласувайте срещу отмяната на забраната!

2013-12-12 20:27

Асоциация на пушачите в България

#4529 Re: Моля, гласувайте срещу отмяната на забраната!

2013-12-13 09:48

#4528: Cecko - Моля, гласувайте срещу отмяната на забраната!

Бездимни войната сега започва.И ще воюваме по ваш образец-със спекулации ,лъжи и измами.С тази разлика,че никой не ни плаща .И е наивно да си мислите,че ще се спазва забраната!!

ivon

#4530 Re

2013-12-13 11:18

.не вярвах че тези които ние сме избирали могат да ни наричат "изнасилвачи и наркомани".щом като сме такива да не са посмели повече да искат да гласуваме за тях!! няма да се подадем на евтините им уловки да си търсят друг електорат. ние обиди не забравяме!!

Гост

#4531 Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-13 14:31

#4526: О2 любител - Законопроекта не се прие... до следващия път.

да обясняваш на бездимни защо трябва да има отделни заведения или зали е все едно да обясниш на абориген защо не може да уцели луната със стрелата си.

калин георгиев

#4533 Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-14 07:23

#4531: - Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

БСП когато подмамиха хората да ги подкрепят, не казаха, че ще се опитат или че ще правят референдум. Казаха, ако ние управляваме ще либерализираме забраната.спечелиха изборите взеха властта и забравиха какво са обещавали.да ама ние не забравяме ще дойде Видов ден тогава на нас ресторантьорите и пушачите тези лъжи вече няма да минат.


Гост

#4534 Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-14 11:31

#4533: калин георгиев - Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

"европейци сме ама не чак дотам"-Алеко Константинов. "ето какво пише в закона на тези държави които имат пълна забрана за пушене: "собственици на фирми и заведения са длъжни да осигурят помещение с размер от 20 кв.м. за пушене.помещението трябва да се почиства и проветрява веднъж на 4 часа".как е в нашата мила държава-пушачите вън на студа и без повече обяснения.сами си правете изводите какви грижи полага държавата за нашето здраве.забележете в белите държави законът не предлага а задължава да има пушални.


Гост

#4535 Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-14 13:17

#4534: - Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

това удоволствие не могат да ми го отнемат нито бездимните нито забраната им.

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1509840_744738188888683_5...

Асоциация на пушачите в България

#4537 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-15 07:43

#4536: - Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

Н.С.дава срок от три месеца на вносителите да преработят закона и да го внесат отново.това нас не ни устройва кой ще ги чака да мине зимата че тогава да се внася закона отново за разглеждане.


Гост

#4538 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-15 08:52

#4537: Асоциацияа на пушачите в България - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

нас кой ни пита тези от парламента ли или разните телевизии.за тях ние не сме граждани на държавата ами престъпници и изнасилвачи такива ни нарекоха дори в парламента.откакто е въведена забраната срещу пушачите нас никой не ни е питал и няма да ни пита.можем да кажем какво мислим само на улицата когато започнат протестите и гражданското неподчинение.

Стоенчо

#4540 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-15 14:39

#4539: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

Аз не пуша дреме ми, но не разбирам какво толко пречат пушачите на другите!?? Като изключим разбира се децата, та аз си мисля, че единствената причина поради която сме били 500-год. под робство е това, че сме ГАДНИ един към друг!
-Щом аз не пуша и те няма да пушат... много егоистично и мръснишки звучат такива изказвания! Трябва да сме нетърпими към политици, правосъдие, кражби, терор от страна на ромите, а не пушачите, повечето от които пушат за да се справят със стреса в който ни подлагат ш...ните политици!
Дори тая забрана е експеримент, който цели да ни скара, разедини и печелене на време.
Аз също мисля, че това е не само пътя, а и началото на робството за да бъдем тихи, смирени и неспирно работещи за алчните капиталисти!

Асоциация на пушачите в България

#4541 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-16 07:35

#4540: Стоенчо - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

организацията "България без дим" е учредена през 2009 г. и щедро финансирана от разни задгранични фондации .за тези години те успяха да проникнат във всички слоеве на обществото ни особенно в политическите кръгове.с характерното за тях сектантско сладкодумие убеждаваха колко е полезна тяхната кауза за здравето на хората.където убежденията не помагаха подплатяваха ги с пачки пари.сега нашата задача е да разбием противника с неговото оръжие да разкрием истинската му същност пред обществото.няма да бъде лесно но сме длъжни да го направим атаката продължава


Гост

#4542 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-16 09:08

#4541: Асоциация на пушачите в България - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

важно за пушачи: ако в заведение ви засече здравен инспектор или доносник на бездимните обезателно направете тези три неща.

1 веднага загасете цигарата и си я приберете в кутията не позволявайте да ви я вземат.

2 не подписвайте никакви актове или протоколи.

3 не давайте документ за самоличност инспекторите нямат право да го изискват от вас.

ако спазите тези три условия в съда (ако се стигне до там) вашия адвокат ще поиска веществено доказателство-цигарата за де установи че сте пушили тютюн а не някаква друга субстанция.инспектора няма да може да я предостави.с това делото се печели от вас съдът ще задължи противната страна да изплати хонорара на вашия адвокат.

неподписването на акта се приема за несъгласие от ваша страна и ви дава право да обжалвате наказателното постановление в съда.

П.П. този съвет не се отнася за бездимните могат да не го четат:)))

 

булолаза

#4543 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 09:25

#4524: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Аз просто казвам, че във Великобритания се счита, че главно необразованите хора пушат. Не казвам, че споделям това мнение, нито пък давам оценка на моята образованост или интелигентност. Така или иначе, Великобритания е пример за държава, където забраната работи! Във всички заведения се пуши само отвън и въпреки това те са пълни. Пушачите просто свикнаха или се отказаха да пушат. Разликата с България е, че тук законите се спазват.


Гост

#4544 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 09:50

#4543: булолаза - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

а защо си мълчиш за смоукинг клубовете каквито във Великобритания има доста и съществуват вече цял век.в тях се пуши затова са създадени.друг е въпроса че не всеки има право да ги посещава само отбрано общество.

буболаза

#4545 Re: Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

2013-12-16 10:09

#4534: - Re: Re: Re: Законопроекта не се прие... до следващия път.

Не знам дали според Вас Великобритания е 'бяла държава', но тук забраната за пушене в заведенията е пълна (освен в затвора), няма никакво задължение за осигуряване на помещение за пушене. Същото е в Ирландия, там дори изрично е забранено да има стаи за пушене.

anjela

#4546 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 10:25

#4544: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

не ме интерисува закона той ме засягаше само миналата зима.бизнесът ми не е ресторантьорство но постарахме се да си построим свой частен бар именно с тази цел да можем там да се събираме.освен това преди организирах срещите си с контрагенти и нови клиенти в заведение по полезно е за постигане на успех в бизнеса.след като наложиха забраната това отпадна.в офиса може но е прекалено официално затова си построихме бара вместо в заведение срещите си правя там.с нетърпение чакам някой от доносниците на Гешанова да пусне сигнал че в бара ни се пуши тогава ще видят ответната реакция.

буболаза

#4547 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 10:58

#4544: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Защото аз не съм от отбраното общество:-). Сериозно, мисля тук обсъждаме общодостъпните заведения, а не екслузивните клубове, в които можеш да станеш член само с покана.


Гост

#4548 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 11:25

#4547: буболаза - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

и в България вече има такива клубове засега не са много но тенденцията е да станат повече.да получиш достъп до клуба е достатъчно да си пушач и да си плащаш членския внос който е символичен.собственика ти издава карта за допуск и можеш да посещаваш клуба когато пожелаеш.

буболаза

#4549 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 16:35

#4548: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Клубовете за пушене в България не са 'такива' като в Англия. Аз говоря за клубове, които съществуват от стотина години и трябва да си на определена висока позиция в обществото, за да те допуснат до тях. Те не са създадени с цел да можеш да пушиш в тях, но можеш да го правиш ако искаш. Затова казах 'ексклузивни', едва ли са достъпни и за 1% от населението.


Гост

#4550 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-12-16 16:58

#4549: буболаза - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

може и така да е в България са организирани по български за да може и пушачите да имат своите уютни места на топло които да посещават и да създават социални контакти без да ги безпокоят доносници и здравни инспектори