Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#4476

2013-11-29 09:32

За пореден път съм потресена от изметта, наречена "пушачи". Захапали цигарите, по-жалки сте и от наркоманите.Осмърдявайте се и се тровете колкото си щете, не сме длъжни да ви търпим и да се борим за каквото и да било при положение, че има действащ закон в държавата.Измет!

Гост

#4477 Re:

2013-11-30 06:23

#4476: -

"когато една държава издава безумни закони то нейния народ не е длъжен да ги спазва"-стара френска мъдрост.

венелин димитров

#4478 Re: Re:

2013-11-30 06:39

#4477: - Re:

виждам че Борисов успя да раздели нацията и да настрои едни срещу други непушачи срещу пушачи.учудва ме само това с каква лекота успя да го направи.слава богу че войната между двете групи все още е само виртуална.от такъв народ нищо не става заслужава си съдбата.

непушача

#4479 НЕПУШАЧА

2013-12-01 16:25

Нямам нищо против пушенето,но не сме задължени да дишаме дима.Вие си пушете,но сте задължени да тровите околните.

Гост

#4480 Re: НЕПУШАЧА

2013-12-02 14:18

#4479: непушача - НЕПУШАЧА

никой не те задължава да дишаш дим много е просто стой далече от пушачи!!!.


Гост

#4482 Re:

2013-12-02 23:35

#4476: -

хей олигофренко нещастна защо не се скриеш там където няма интернет.кого наричаш измет простакело тези за чиято сметка паразитсваш.най голямата сума която събира държавата в бюджета това е акциза върху цигарите(милиард и половина всяка година) .като сложим и 20% ДДС става една внушителна сума която отива и за тебе идиотко.ако не бяхме ние пушачите щеше да плащаш на джипито си минимум 10 лв. а за лекарства и консумативи още една трета над цената която плащаш сега.само затова ще ни търпиш защото живееш за наша сметка капиши?


Гост

#4483 до 4482

2013-12-03 09:03

По-голяма глупост от това да защитаваш вредния навик аз лично не бях виждал, че и да си намираш и поводи за гордост от пушенето.... Пушене = слаба воля и явна простотия...Накъде отива света?

Гост

#4484 Re: до 4482

2013-12-03 13:16

#4483: - до 4482

ненавиждаш пушачите но не ти пречи да си грееш ръчичките на парите които те внасят в бюджета нали?


Гост

#4485 Re: Re: до 4482

2013-12-03 13:29

#4484: - Re: до 4482

Спас Панчев е единствения политик който влезе в открита борба със сектантите фарисеи и слугите на Борисов.като вижда как ресторантьорския бизнес се руши той вярвам ще направи всичко възможно да въстанови правдата за 3.000.000 пушачи да не бъдат като изгнаници и репресирани от собствената им държава. искренно му желая пълна победа над фарисеите в парламента.

angela

#4486 Re: Re: Re: до 4482

2013-12-03 16:17

#4485: - Re: Re: до 4482

категорично отказваме да спазваме закон който е дискриминационен и лансира репресии срещу пушачите.с какво право нас ни гонят от заведенията та бездимните да се ширят по 5-6 човека в целия ресторант.предлагам на "Aсоциацията на пушачите в България" с нейна помощ да учредим фондация за подкрепа на ресторантьорите и пушачите с цел със събраните от нея суми да се погасяват глобите на ресторантьори и пушачи.всичко по закона с учредители ,управителен съвет и банкова сметка.

николай данчев

#4487 Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-03 16:31

#4486: angela - Re: Re: Re: до 4482

хей марули няма ли наи после да спрете лъжите от вида "в Европа е така".ето как е в Германия:

"Из решение на Федералният конституционен съд на Германия:
...От друга страна, радикална забрана за пушене в заведения за хранене и питейните заведения, без каквито и да било изключения ще бъде противоконституционна... Подобна забрана н
е е необходима за защита на непушачите в случаите, когато съществуват стаи за непушачи... Нито пък целите на превенцията със зависимостта от тютюнопушене го оправдават.

...законодателят не може напълно да забрани тютюнопушенето, консумирането на храни или напитки в публичното пространство, забранявайки тяхната консумация на социални събирания и тържества. Този вид на безкомпромисна забрана би било несъразмерно и би довело до риск от патернализъм"...

П.П.а във варварска България констуцията я имат за украса на библиотеките си никой даже не я поглежда.

Александър

#4488 Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 03:56

#4487: николай данчев - Re: Re: Re: Re: до 4482

# 4482, Николай, Anjela,

Много сте ми симпатични :-)

"хей олигофренко нещастна защо не се скриеш там където няма интернет.кого наричаш измет простакело тези за чиято сметка паразитсваш.най голямата сума която събира държавата в бюджета това е акциза върху цигарите(милиард и половина всяка година)" - Това изискано, възпитано и гениално творение говори достатъчно за нивото на хората, които искат забраната да падне.

Значи ако човек не пуши, той паразитира, така ли?! Просто гениално!!! Какво като държавата събира пари от акциза на цигари? Ако приемем, че хората спрат да пушат, приходите от този акциз ще паднат на нула - и какво от това? Просто хората ще си харчат парите за друго и ще стимулират икономиката по този начин. Никой никога не е обеднявал от това, че не пуши. Да не говорим, че много от цигарите са нелегални и съответно пушенето стимулира мафията и организираната престъпност.

Българите пушат адски много, ама България е бедна - защо бе, 4482? По твоята логика би трябвало да сме богати. Между другото, от алкохолния акциз също влизат пари в бюджета - значи нека всички станем алкохолици и държавата ни ще стане богата като Швейцария.....нали така? Аз като не съм алкохолик, паразитирам ли?

Хайде да видим по-нататък - Anjela иска да прави фондация! Ами прав ти път, щом искаш да си губиш времето с глупости. Ама не е ли по-лесно да спазваш закона? Не изисква никакви усилия.

Николай - щом толкова разбираш от право, обърни се към адвокат и сезирайте конституционния съд :-) Само че няма да стане, защото вече има решение на ВАС по въпроса. Относно Германия, там в половината провинции има пълна забрана. На Октоберфест е забранено да се пуши даже на открито. Ако искаш повече информация - http://www.no-smoke.org/goingsmokefree.php?id=577

В Северен Рейн-Вестфалия, немската провинция с най-голямо население, има пълна забрана за пушене на закрито.


Гост

#4489 Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 06:19

#4488: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

Моя милост отказа цигарите след 18-20 години "стаж". Направих го по своя собствена воля, без някой да ме кара и не по здравословни причини. Просто реших, че ми стига толкова дим и това беше!
Всяка година
в работата ми ни правят изследвания и дробовете ми са по-чисти от никога не пушили хора... просто имам късмет, че не живея в центъра на града. В момента, в който наложиха тоталната забрана ми идваше да пропуша наново, само и само да не е тяхното. Съжалявам, но за мен е демократично сам да избера как да живея и какво да правя! И да не ми излизат с простотиите за здравните осигуровки, че пушачите трябва да плащат повече... и като пушач и като непушач плащам двойно за здраве. Плащам и за онези, които са непушачи, но не плащат. На този етап не ми се е налагало да ползвам здравни услуги (слава богу), но за сметка на това, някой ползва такива на мой гръб. Така че... който казва, че се умирисва в заведенията... сапуна и топлата вода са измислени преди много години! На всичко отгоре имало и автоматични перални.

anjela

#4490 Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 06:55

#4488: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

Гаджоков

щом като така остро реагираш на идеята ми за учредяване на фондация това значи че съм попаднала точно в целта.когато една организация разполага с пари тя е силна и може да води борба за своята кауза.за разлика от вашата "България без дим" щедро финансирана от лудия бивш кмет на Ню Йорк и международния финансов мошенник Сорос ние сами трябва да си помогнем за да падне забраната и да се прекратят репресиите срещу пушачите.на Блумбърг тези налудничави желания да създава забрани му струваха кметския стол.даже не става въпрос само за пушенето той отиде и по далече искаше да наложи забрана гражданите на Ню Йорк да притежават лични оръжия само че това вече не мина.след като получи няколко "мили и задушевни" писма изведнъж млъкна.сега да видим какво мислят ресторантьорите за тази забрана която им руши бизнеса:

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/10/14/2160464_restorantyorite_za_pusheneto_ako_izlezem_na_ulicata/


Гост

#4491 Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 07:02

още една огромна лъжа-"Ракът не се лекува"да не се лекува защото фармацевтичните компании ще се лишат от своите баснословни печалби.от друга страна това е метод за намаляване на населението на планетата.
http://www.zdravnitza.com/a/nav/news/s/s/news_id/5568

николай данчев

#4492 Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 08:42

#4488: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

я не ми говори за съд им съдопроизводство в България.ако тази институция си вършеше съвестно работата престъпници с по няколко влезли в сила присъди щяха да бъдат там където им е мястото,а нямаше да се разхождат по улиците необезпокоявани от никого.всеки достатъчно богат човек в България може да си купи каквото си поиска съдебно решение примери има достатъчно много.


Гост

#4493 Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 09:02

#4488: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

а какво да пиша на личност която нарича пушачите "измет".да и поднеса букет червени рози или да я поканя на задушевна вечеря на свещи.каквото си е заслужила това и получи!!

Александър

#4494 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 10:39

#4490: anjela - Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

Anjela,

Първо, аз не съм Гаджоков и не членувам в "България без дим".

Забраната в Ню Йорк е приета през 2003 г. Преди десет години! Кметът Блумбърг е избиран три пъти (2002, 2005, 2009). На изборите тази година не се кандидатира. Абсолютни глупости са, че забраната му струва кметския стол. Както сама виждаш, Блумбърг е преизбран два пъти след приемането на забраната през 2003 г. Ако погледнеш в интернет ще видиш, че в момента над 80 процента от хората в Ню Йорк подкрепят забраната. Новият кмет Блазио също я подкрепя. Крачка назад няма да има.

Ако искаш да си губиш времето и парите да правиш фондация, прав ти път. Опасявам се обаче, че няма нужда от нея. Знаеш ли колко милиони е годишната печалба на Булгартабак? А колко милиона на година печели българският клон на British American Tobacco? Става въпрос за внушителни суми. Парите на Кингс Тобако колко са? А парите на тютюневия търговец Емил Димитров, основен противник на забраната, колко са? Тютюневото лоби разполага със стотици, даже може би хиляди, пъти повече пари от "бездимните" активисти. Ето защо депутатите първо отлагаха забраната а сега правят пореден опит да я премахнат. Тютюневото лоби няма нужда от твоите пари, Anjela. По-добре ги пази за себе си.

Между другото, вече има данни че инфарктите в България са намалели след забраната. Каква е цената на здравето и на човешкия живот? Твоята фондация ще дава ли пари на хора (сервитьори и бармани, примерно) чието здраве е увредено защото 8-10 часа на ден са изложени на отрова на работното си място?

anjela

#4495 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 12:49

#4494: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

всеки сам си избира професията с нейните плюсове и минуси.има професии които увреждат здравето в пъти повече ,но и там работят хора.освен това вредата от така нареченото "пасивно пушене" още не е доказана и няма статистика която да покаже доколко съществува.ако цигарите бяха така силно отровни досега човечеството да е изчезнало от планетата Земя.аз винаги съм напомняла да четеш другите коментари преди да пишеш каквото и да било.що се касае това дали си Гаджоков или не тук няма никакви съмнения.не казвам нещо лошо всеки може да си избира какъвто си иска ник но ако искаш да не те познаят смени си стила.и като последно нас непрекснато ни наричат "талибани" без да познават значението на думата.обяснявам като за 5-ти клас:талибани в превод от арабски означава студенти във висшите духовни институти изучаващи Ислама и като такива те не употребяват алкохол и цигари корана и го забранява.

на големите тютюневи концерни изобщо не им пука дали ще се пуши в заведенията или не техните продукти имат търсене и те всяка година регистрират все по големи проценти на продажби за 2012 г. Булгартабак отчете 6% нарастване на приходите.ако забраната беше засегнала техните интереси закона отдавна щеше да бъде отменен и забравен.със своите милиарди щяха да го съборят само за един ден.

П.П.фондацията няма да бъде моя а на "Асоциацията на пушачите в България"аз мога само да помогна тя да бъде учредена и да внеса своята лепта в нейната банкова сметка.кой на кого и защо ще дава пари това го решава само управителния съвет!!

като толкова си вещ по въпросите за пушенето отговори защо ресторантьорите са с нас а не с бездимните даже не могат да ги гледат без възмущение.влез в техния сайт та да видиш какво мислят и пишат за тях.

не давай мнения за факти с които не си наясно. забраната за пушене в Ню Йорк вече не съществува.по възбудено от организацията на пушачите дело федералния съд на САЩ я отмени с мотива че местните органи на властта нямат право да издават забрани противоречещи на Федералните закони.старай се повече да четеш това е писано тук още преди 2 месеца и то с пълни подробности включително и името на съдията.Блумбърг не се отказа сам не го избраха защото събра  плачевно нисък рейтинг даже под 18%.смешникът тръгнал да се опитва да забранява личните оръжия на нюйоркчани кой уважаващ себе си американец ще му го позволи.

предлагам всепак по добре е да прекратим този безмислен спор понятията ни са диаметрално противоположни и няма смисъл да си доказваме недоказуеми неща.това е излищно губене на време! хич и не си представяй че като се приеме един закон това е за вечни времена.като дойдат по разумни политици ще го отменят като нищо и сега май нещата отиват към отмяна.

Александър

#4496 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 18:30

#4495: anjela - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

Ех, Anjela,

Не съм Гаджоков (?) и не съм се запознавал с него.  Нямам представа кой е този човек, ама както и да е. Ако искаш можеш да си наумиш, че съм Дядо Мраз, все ми е едно.

Аз пиша именно защото съм информиран и знам фактите. Забраната за пушене в закрити помещения в Ню Йорк съществува и никой никога няма да я отмени. Отменена е една наскоро въведена забрана за пушене на открито в щатските паркове. Забраната беше гласувана от правителството на щата (не от Блумбърг, който беше кмет на града, не губернатор на целия щат). Защо трябва да ти обяснявам елементарни неща? Виж: http://www.rawstory.com/rs/2013/10/11/judge-strikes-down-smoking-ban-in-new-york-state-parks/

Ако те интересуват законите в целия щат: http://www.health.ny.gov/prevention/tobacco_control/clean_indoor_air_act/

Както ти сама казваш, запознай се с фактите преди да пишеш. Или ако искаш, направи си екскурзия до Ню Йорк и виж какво е положението. Аз живея в САЩ и знам от личен опит. Вредата от пасивното пушене е доказана. Толкова, колкото е доказано че земята е кръгла. Ако не вярваш на фактите, значи наистина няма какво да говорим.

Успех с фондацията. Жалко обаче, че интелигентен човек като теб влага енергията си в безсмислени, вредни и обречени на неуспех начинания. Няма да успееш да спреш колелото на историята - по цял свят се води борба с пушенето, не само в България. Принципът е: имаш право да се тровиш, но нямаш право да тровиш хората около себе си. Това включва и хората, които работят в заведенията. Да си келнер не е рискова професия (както миньор или сапьор, примерно) но става рискова ако законът позволява да те тровят 8-10 часа на ден. Ето една причина да има подобна забрана.

anjela

#4497 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

2013-12-04 21:38

#4496: Александър - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: до 4482

1 никъде не пиша че че в Ню Йорк е паднала забраната за пушене в заведения достатъчно съм грамотна за да разбера че става дума за паркове и градини.

2 за къде по рискови професии никой не плаща нищо.затова че съпругът ми 18 години всеки ден рискува живота и здравето си в специалните служби някоя фондация нещо да му е платила?това че всеки момент можеше да стане инвалид или по лошо да ми го докарат в черен чувал и с етикет на пръста не е нищо нали важното е сервитьори и бармани да получават някакви пари oт фондациите защото видите ли се "тровели"на работното място.като не искат да ги "тровят" имат богат избор от професии където въздухът е кристално чистнапример:"нефтохим",мини"Бухово",бензиностанциите,"лукоил"строителството,химическите предприятия,тецовете и аец, военните мисии в разни държави дори и шофьорите на тирове.там ще се чустват прекрасно.

3 най после трябва да разбереш една проста истина и да се примириш с нея както и всички други бездимни.ние своите заведения ще ги имаме независимо дали забраната ще остане или не, а тя най вероятно ще падне.както във Великобритания въпреки забраната пушачите са организирали свои затворени общества и имат своите клубове подбни на "ротари клуб" в България.на тези места се пуши.доволна съм че вече и у нас се регистрират такива места за пушачите.аз също открих такъв клуб и съм доволна че сме далече от злобните погледи на бездимните.

4 някога древните римляни са направили кръчмите за да скрият порока от очите на обществото сега вие бездимните го изкарахте на показ.

5 ако си мислите че пушенето съществува от 200 години горчиво се лъжете много по древен навик е.в Египет.Индия, Китай и Япония са пушели наргилета с листа от чай и благовонни растения няколко стотин години преди Колумб.

6 не сте вие бездимните тези които да определят кой какви права има.за тази цел е написана Конституцията и Хартата за правата на човека само че в България те служат само за украса в библиотеките на управляващите.

7запомни от мене само едно не може да заставяш гражданите да спазват закони след като държавни чиновници и управляващи ги нарушаватм ежедневно по няколко пъти.примери в българската реалност колкото искаш.

8 известно ли ти е че колкото вредни газове (дали изобщо са вредни това е голям въпрос без отговор) сервитьорите гълтат за 10 часа един стрелец в тира ги гълта само за един час при положение че барутния дим е в пъти по вреден.затова пък той на никого не мрънка и не се оплаква изборът си е негов.


Гост

#4498 Re:

2013-12-05 07:06

"Мъдрият законодател започва не с направата на закони, а изучаването на тяхната пригодност спрямо даденото общество.
Жан Жак Русо

Гост

#4499 Re: Re:

2013-12-05 07:20

#4498: - Re:

истината за "пълната" забрана за пушене в Германия.

http://www.smoke-spots.de/

катя

#4500 Re: Re: Re:

2013-12-05 13:24

#4499: - Re: Re:

Просто затвори очи, стисни с устенца и да чакаме друго правителство. То е ясно от всякъде, че никой разумен човек не одобрява този репресивен и тираничен закон.