Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#4226

2013-10-06 19:57

Ne jelaya cigaren dim v zavedeniyata i na obstestveni mesta!

Гост

#4227

2013-10-06 20:30

Не пуша от 10 години, но пропуших отново за около 4-5 месеца, реакцията на синът ми беше "мамо нали не пушеше кога ще ги откажеш нали ще ги откажеш.." е спрях ги и сега се чувствам по-добре защото с личния си пример знам че някой ден синът ми ще се замисли дали да пуши или не а замисли ли се значи е осъзнал че това е вредно за човека и обществото.

Гост

#4228

2013-10-06 21:29

Не одобрявам!

Гост

#4229

2013-10-07 04:39

Ако някой ми докаже че е роден с цигара в уста ....ще го приема за негово право да пречи с цигарите си на всички нормални хора .

Гост

#4230

2013-10-07 05:18

Връщането на цигарения дим е отстъпка от вече завоювани за здравето позиции

Гост

#4231 Re: Re:

2013-10-07 06:08

#4214: - Re:

в Бг. нямат ресурс да глобят всички, отнасят го само някои/което е най-гнусното в цялата ситуация/ А още по-гнусно е, че големците си пушат където си искат....а местата където те пушат са "невидими" за глобяващите ! Както всичко в тая скапана държава ,и този закон е само за обикновените граждани !

катя

#4232 Re: Re: Re:

2013-10-07 06:13

#4231: - Re: Re:

За София има и друга алтернатива, Димитровград, Сърбия!
Храната е супер, истинска, местна и по-евтина!
Миналата седмица направих вечерно посещение, поканих семейство приятели. Точно 40 минути, заедно с преминаването на границата - от центъра на София до любимата "кафана" там.
Това, че тук ще фалират, не ме интересува! 
Щом чугунените глави в парламента не ги интересува, защо ние да мислим за бизнеса!


Гост

#4233 Re:

2013-10-07 06:24

#4229: -

никой не се ражда в мерцедес с плазмен телевизор или разкошно обзаведен мезонет ама искате да ги имате.защо не живеете с това с което сте се родили.


Гост

#4234 Re: Re:

2013-10-07 06:37

#4233: - Re:

Коренът на проблема с пушенето няма никакво отношение към пушачите и непушачите. Всичко в този проблем гравитира около правата на собственост и измамите, с които политиците придобиват контрол върху частната собственост под миловидни предлози като „публично място“.ресторанта не се явява "публично място" защото никой в него не влиза по принуда.


Гост

#4235

2013-10-07 07:12

Снощи бях в заведение,в което не се спазва забраната за пушене и се прибрах воняща на скункс,кашляща,като да съм изпушила две кутии цигари и това не ми харесва.И най-вероятно дробът ми е пушил повече от на пушачите.Те ми навредиха със сигурност със цигарите си,докато аз на тях не съм по никакъв начин!

Гост

#4236

2013-10-07 07:39

Оставка!

Гост

#4237

2013-10-07 07:44


Гост

#4238

2013-10-07 08:29

Ако пушейки убиваме себе си, кека не предрешаваме и съдбата на сотаналите. Не на пушенето!!!

Гост

#4239

2013-10-07 09:40

Най-лесно се върви надолу, по инерцията.Трудно е да направим крачка нагоре. Апелирам за здравето на всички хора, нека не мислим за него едва, когато го загубим. Да проявим цивилизовано отношение към проблемите на нацията . Моля да не се подценяват статистиките за заболеваемостта на българите.Нека да се повишава качеството на живот на хората и на персонала на заведенията.

Гост

#4240 Re:

2013-10-07 10:00

#4239: -

и цивилизовано да отнемем правото на пушачите да посещават заведения.те всичко понасят и това ще понесат стига на вас егоисти да ви е добре.как ще постъпят ресторантьорите е вече друга тема.


Гост

#4241

2013-10-07 10:16

ne na cigareniq dim

Гост

#4242 Re:

2013-10-07 10:29

#4241: -

освен да пишете лозунги нещо друго можете ли?след като заведенията са табу за пушачите хайде вие предложете нещо което да им даде право и те някъде да се събират и да се веселят или те не са хора?


Гост

#4243

2013-10-07 10:40

Маркетинг машината на цигарените компании гради образа на пушача като свободен, независим и цар господар на съдбата си. Идеята е хората да пожелаят да имат този имидж и с него да бъдат изкушени всички, включително и подрастващите и съответно да посягат към цигарите. Пушенето на обществени места създава предпоставки цигарените компании да успеят. Истината е че става дума за вредна зависимост към вдишването на изгорели газове, от което се правят ужасно много пари.

Гост

#4244 Re:

2013-10-07 11:15

#4243: -

от кампанията срещу пушачите също се правят добри пари.ако не вярваш попитай Гешанова или нейните координатори.Сорос и Блумбърг наливат не малко пари в тази организация.адвентистката църква също прахосва купища пари за да налага своите правила върху нашия начин на живот.пояснявам тъй като тяхната религия не позволява употреба на алкохол и цигари те по всякакви начини се стремят да наложат на цялото общество своите догми.


Гост

#4245

2013-10-07 11:17

Ако отменят забраната това ще бъде голяма стъпка назад!

Гост

#4246

2013-10-07 11:30

Това е най голямата глупост на новото правителство !!!

Гост

#4247 Re:

2013-10-07 11:33

#4246: -

Колко са страните в Европа с тотална забрана, а? Броят се на пръстите на едната Ви ръка. Знаете ли колко хора останаха без работа в ресторантския бранш - да умират от глад ли искате, защото от 1 година това е факт. Ако започнете да виждате по- далеч от носа си и наистина се интересувате от важните неща и бъдете по толерантни към сънародниците си всичко ще си дойде на място .


Гост

#4248 Re: Re:

2013-10-07 11:45

#4247: - Re:

Лицемери сте вие. Идете пред което искате училище в България и ми кажете кой оставя тези деца да пушат, кой им купува цигари. Какво общо имат децата с правото на свободен избор на пълнолетни български данъкоплатци да ползват легална стока в частни заведения за развлечение.


Гост

#4249 Re: Re: Re:

2013-10-07 11:53

#4248: - Re: Re:

Не мога да разбера ,от какво се поражда тази жлъчност! Аз съм против пушенето на закрито, но смятам, че всеки трябва да има право сам да избира( пушачите да ползват обособените за това зали, които задължително трябва да имат добра климатизация, непушачите залите в които не се пуши) така милите ни непушачи няма да бъдат тровени!!! а колкото до това защо беше въведена тази забрана, определено не за да подобрят здравословното ни състояние. да не говорим, че в голяма част от заведенията се пуши и сега, тоест какво направихме- увеличихме възможността за корупция, който има възможност плаща и в заведението му се пуши, който няма фалира! и този натиск, върху тази част от дребния и среден бизнес граничеше с престъпление( тази година купете климатици за хиляди левове, после касови апарати, които вържете към ной и накрая, абе ние забраняваме пушенето, просто не беше сега момента, когато така или иначе заведенията са на ръба на оцеляването- да им извиваме ръцете) и последно гледам, че повечето сте против, защо тогава залите за пушачи винаги са били пълни, а в другите има по 2 човека, много ми е интересно ... ?

ел команданте

#4250 Re: Re: Re: Re:

2013-10-07 11:59

#4249: - Re: Re: Re:

ако изпитваш затруднения в бизнеса не чакай тук някой да те рабере.направи си от заведението частен клуб за пушачи и ще се задържиш в бранша.ще загубиш 2-ма 3-ма клиенти непушачи затова пък през тази зима клубът ти ще е винаги пълен.моя приятелка още миналата зима си регистрира заведението като бар за пушачи и оцеля.там съм редовен клиент и бара е винаги пълен.има си вентилация и димът не се чуства.веднъж инспектори са се опитали да я проверят като им показала документите са напуснали бара веднага-нямат право да проверяват такива заведения не са регистрирани по тъговския закон..