Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

krisi

#3901 Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-16 17:40

#3900: - Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

с решение на парламента връщат пушенето в македонскоте заведения.супер ще ходим при още едни гостоприемни съседи да се веселим. браво на македонците ето това е нация а не глезльовци като нас.подробмости на линка:

http://www.mediapool.bg/tsigarite-se-vrashtat-v-makedonskite-kafeneta-news208938.html

 


Гост

#3902 Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-16 17:54

#3901: krisi - Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

браво Македония е родина на воеводи и революционери не е като нашата мила държава в която на власт са едни продажници и поплювковци.извинете ме за грубия израз ама друг не ми идва на ума.


Гост

#3903 Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-16 18:12

#3902: - Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

Ми като си непушач, вложи пари, направи си заведение, сложи табелка “не се пуши” и си седни на спокойствие. Недей да обясняваш на хората какво да правят с парите и собствеността си, за да САМО на твоя тоталитарен и тесногръд задник да му е добре. И не дишай. Защото издишваш въглероден двуокис и ме тровиш Аман от малоумници.

anjela

#3904 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-16 18:29

#3903: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

отдавна бяхме го замисляли но забраната ускори нашето решение.на първия етаж на вилата си обзаведохме прекрасен бар  за зимните месеци.пълно барово обзавеждане прекрасен интериор в нищо не отстъпва на професионалните заведения.доста пари ни струваше но оправдава разноските.има и лятна веранда може да се ползва целогодишно.хайде сега злобейте непушачи моят кръг и семейството ми няма да ви правим удоволствието да ни гледате как мръзнем по тротоарите.съседните вили и те започнаха да си правят механи всеки според възможностите си.а във фирмата ми непушачи вече не работят и няма да работят не ми трябват доносници все едно нож в гърба.

Teller

#3905 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-16 21:31

anjela

#3906 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-17 03:48

#3905: Teller - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

тъпак  и барът ми ли ти пречи.яд те е че не можеш да се радваш като ни гледаш да мръзнем по улиците.на вас непушачите всичко ви пречи даже и това че на този свят има пушачи.ще ги има защото всеки сам решава какво да прави в живота си.


Гост

#3908 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2013-07-19 10:42

#3907: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

Статистиката показва, че около 130 000 души има съкратени от туристическия бранш. Оборотите на заведенията в най-добрия случай са паднали до 30%, а в най-лошия - до 50-60%. Естествено това се дължи само на забраната за пушене.  Един от водещите фактори е забраната за тютюнопушене.


Гост

#3910

2013-07-19 11:57

братята македонци мислят и за нас.нали тук в държавата където сме се родили ни изгониха от ресторантите в Македония ще ходим с удоволствие да си прекарваме весело и уютно.досега дестинацията беше Сърбия ето вече има и Гърция и Македония а северняците ходят в Румъния по им е близко.рано се зарадвахте господа и дами непушачи следващата зима няма да имате удоволствието да злобеете като ни гледате как мръзнем по тротоарите.всяко чудо за три дни или за една зима. щом като някои не искат да храним своята икономика ще храним чужда.жалко за ресторантьорите ама те сами са си виновни.вместо да бяха скочили срещу закона още при Борисов да блокират Н.С. те не посмяха.ако бяха го направили нищо нямаше да загубят.

Гост

#3911 Re:

2013-07-19 12:24

#3910: -

през зимата по добре да ходя два пъти в месеца на кръчма в Македония отколкото четири пъти в милата си родина.който иска да мръзне на улицата с цигара в ръка аз не искам.


Гост

#3912

2013-07-19 14:15

поредната заблуда и опит за промиване на мозъци от бездимните:”пушачите вече свикнаха със забраната”да бе със студ,глад и унижения никой още не е свикнал.истината е другаде-свикнаха да не ходят по заведения,а и дестинациите Гърция, Македония и Сърбия помагат на “свикването”там гледат на нас като на уважавани гости,а не като бездомни кучета изхвърлени на студа.хайде непушачи вие сте на ход.оставихме ви заведенията пълнете ги правете оборот та да няма фалити.ние има къде да си прекарваме зимните празници.

Гост

#3913

2013-07-19 18:35

Върховният административен съд отмени репресивната мярка наложена от правителството на Бойко Борисов, с която Съюзът за стопанска инициатива беше отстранен от Националния съвет за тристранно сътрудничество. Независимата съдебна власт отхвърли с решението си поръчковия опит да бъде заглушен гласа на малкия и среден бизнес. Правителството на Бойко Борисов не само ликвидира 150 хиляди фирми, но отне и правото на малкия и среден бизнес в България да бъде представен. Съюзът за стопанска инициатива представлява няколко хиляди фирми и предприятия от 46 бранша с над 150 хиляди работни места.
Съюзът за стопанска инициатива си поставя за цел да предприеме всички необходими правни и фактически действия за създаване на условия за възстановяване на малкия и среден бизнес в България.
Съюзът за стопанска инициатива ще предложи на Министерски съвет спешно да се създаде Кризисен съвет за малкия и среден бизнес, който да работи за решаване на икономическите проблеми на българските граждани, който са от съдбовно значение за тях и особено за младите хора в България./КРОСС
anjela

#3914 Re:

2013-07-20 12:14

#3913: -

забелязах какво пишат разни дървени философи за въвеждане на забраната и в Русия.като не познавате Русия не пишете глупости.още когато бях студентка там във всяко предприятие и учреждение, университет си има помещения за пушене дори и някъде две за мъже и за жени отделно.опитайте се да накарате руснаците да пушат навън при -40 градуса ще направят нова октомврийска революция.вие и представа си нямате колко може човек да издържи на такъв студ без да си увреди здравето.правите се на многознайковци без дори да сте видели какво е това север.


Гост

#3915

2013-07-20 16:01

някои бездимни фанатици тук се съдраха да пишат и доказват че видите ли в САЩ пушенето било забранено навсякъде.само че истината е друга и показва че това е една голяма лъжа досъщ подобна на тези които се пишат и за държавите от Е.С.такава е истината и тя боде очите на непушачите:
http://www.huffingtonpost.com/2013/06/22/casper-smoking-ban_n_3483993.html

венелина

#3916

2013-07-20 17:03

нашата кауза е правилна и ще направим всичко възможно да се наложим и ще имаме своите заведения независимо от цената .разликата между нас и непушачите е тази че не искаме да има заведения за нас и за тях,а те искат всички заведения за себе си.аз съм жена със самочуствие.достойнство и достатъчно добри доходи и няма да позволя някакви сектанти да се гаврят с мене и да ме изхвърлят на улицата като просякиня.видях ви протеста от 100 човека смешни сте.когато на нас ни се изчерпи търпението тогава ще видите какво е протест.още се надяваме парламента и правителството да проявят здрав разум и да се промени този варварски закон.не го ли направят ще окупираме парламента и няма да ги пуснем докато не променят закона.да не се забравя вече свалихме един диктатор.

пешо илиянски

#3917 Тема

2013-07-20 17:07

ха ха ха в Македония вече пратиха тази забрана в историята.както е казал народа:"заиграе ли мечката у комшиите ще играе и у нас"))))

стоил иванов.

#3918 Re: Тема

2013-07-21 08:05

#3917: пешо илиянски - Тема

През 2005 г. организацията СЗО заяви, че прекратява приемането на работа на пушачи и поиска от пушачите вече работещи в нея да се разделят с този вреден навик.така ли аз пък ще прекратя назначаването на непушачи в своята фирма.СЗО да им търси работа.


Гост

#3919

2013-07-21 19:40

ТОВА Е ЕДНО ОТ ХУБАВИТЕ НЕЩА, КОЕТО НАПРАВИ БИВШОТО ПРАВИТЕЛСТВО. НЕ ИСКАМ ДА ПРЕЧА НА ДРУГИТЕ, НО НЕ ИСКАМ И ТЕ ДА МИ ПРЕЧАТ.

Гост

#3920 Re:

2013-07-22 03:45

#3919: -

и как на практика става тази работа?като изгониха пушачите от заведенията.май забравяте че и те са граждани на тази държава и имат също толкова права колкото и вие.защо няма отделни заведения за пушачи или те са тертирани като негрите в САЩ през 19 век имат само задължения а нямат права.нещо повече във собствената им държава биват преследвани като престъпници.


Гост

#3921 Re: Re:

2013-07-22 12:04

#3920: - Re:

Станишев бъди мъж и на думата си дръж.ние пушачите искаме само да имаме своите заведения и нищо повече.и ние сме толкова граждани на държавата колкото и тези които не пушат.не ни превръщайте в безправни роби- данъкоплатци.тази несправедливост въведена от диктатора Борисов трябва да се поправи и затова разчитаме на вас.


Гост

#3922 Re: Re: Re:

2013-07-22 12:08

#3921: - Re: Re:

специално за неверници отмяната на закона в Македония в оригинал:

http://24vesti.mk/ugostitelite-ja-poddrzhuvaat-liberalizacijata-na-zakonot-za-pushenje


Гост

#3923

2013-07-22 12:32

смешно атовете съставени за нарушения на закона падат още в районните съдилища.собственика не само няма да плати глобата а и ще си прибере разноските по делото:
http://www.ruseinfo.net/news_115628.html


Гост

#3924

2013-07-22 13:20

Не пуша вече 9 години и се гордея с това !Пушачите са слаби хора на които трябва да се помага !

Гост

#3925 Re:

2013-07-23 04:14

#3924: -

дръж си помоща за себе си и не се бъркай в живота на другите.не раздавай непоискани съвети.