Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Теди

#326

2012-12-10 21:16

Искам да има заведения, в които не се пуши! Направят ли се отстъпки - пак ще се пуши навсякъде

Гост

#327

2012-12-10 21:19

Не на цигарената отрова в заведенията

Гост

#328

2012-12-10 21:24

Родени сме непушачи,пушачите съзнателно са взели решение да пущат,т.е. ние не сме длъжни да се съобразяваме с тях!Казвам НЕ на връщането на цигарения дим в заведенията!
Дарина Златанова

#329 Пълна пародия

2012-12-10 21:32

Глупава, корумпирана комплексарщина! Прането на пари и бизнесът с цигарите замря, след като хората започнаха да се приспособяват и да си купуват електронни цигари, които, много странно, изведнъж станаха толкова "вредни", че едва ли не е по-добре да се пушат цигари, а част от подбрана и влиятелна аудиторията е напълно наясно с факта, че една качествена електронна цигара е 2 пъти по-малко вредна от обикновената! Драстичният доходен спад от тютюновата търговия доведе монопола до състояние на малоумност и паника! Хората по цял свят могат да се съобразяват с недостатъка си и да не принуждават пасивните пушачи да страдат заради тях, но тук в България, как? Народът се тъпче взаимно, политиците ни тъпчат, увеличиха минималната работна заплата от 290 на 310 лв - пълна пародия, защо хората не правят протести за това унижение, а показват простотията си с навик, който вреди във всяко едно отношение ... наистина, не го проумявам!
milenanic

#330

2012-12-10 21:44

Тютюнопушенето е порок, който вреди не само на пушача, но и на всички около него. Не желая да поемам мръсния въздух на чужди пороци.
milenanic

#331 Тема

2012-12-10 21:45

Тютюнопушенето е порок, който вреди не само на пушача, но и на околните му. Не желая да дишам мръсния въздух на хората с проблемни пороци.

Гост

#332

2012-12-10 21:54

Ако тази зима твърдо застанете зад забраната, следващата вече няма да е проблем. И туризмът ни най-малко ще загине, примери в това отношение има в много страни.

Гост

#333

2012-12-10 22:49

Цигареният дим е непоносим и никой не заслужава да бъде тровен с него!

Гост

#334

2012-12-10 22:52

Има електронни цигари!

Гост

#335

2012-12-10 23:09

На мен ми е добре в заведенията да се диша и пушачите са стават все по социални събирайки се с хора със сходни интерреси пред заведенията.

Подписвам за да им дам шанс да живеят по здрави и все по социални.

Гост

#336 Re:

2012-12-10 23:18

#1: ivo_rachev -

Тъкмо бяхме станали европейци и пак се върнахме в изходна позиция-законите не са за всички....

 

 

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2012-12-11 00:10



Гост

#338

2012-12-11 00:10

На 13 декември, четвъртък, Комисията по здравеопазването към Парламента ще обсъжда внесените от депутата Гумнеров промени за връщане на старото положение за пушене в заведенията.
Да се съберем, за да подкрепим здравето на хората в България. С ходене назад и гражданско присъствие ще покажем, че сме ЗА заведения без тютюнев дим.
Законът за здравето е в опасност! Ние усетихме ползата от това да не се пуши в заведенията. Дишаме свободно! Не миришем! Заведенията с добро обслужване са пълни и в тях не се пуши.
Искаме това да продължи! Елате да подкрепим заедно здравето и законността в България!

13 декември, четвъртък, 14,00 часа, входа за депутати откъм бул. Дондуков в сградата на бившия Партиен дом
Справедливка

#339 Re: Re: Re: Re: Не на пушенето !!!

2012-12-11 00:22

#321: мариана - Re: Re: Re: Не на пушенето !!! Не виждам изобщо това какво общо има. =) Но не ме и интересува. Пожелавам Ви да сте здрава, г-жо/г-це, и да извършвате по-често физическо натоварване - тогава може и да се откажете от цигарите. Успех!

Мишо

#340 Без цигари

2012-12-11 00:24

Без цигарен дим!!! Една от малкото здравословни мерки за 22 години. Мислете за децата си.
Бис

#341

2012-12-11 02:39

Откакто забраната е в сила,най-после може да останеш на механа(не че ходя толкова често,но тютюнопушенето до забрава определено ме спира) до по-късно и да изиграеш едно хоро без да се задръстваш от дим като дишаш или да ти сълзят очите,пак от дим,или да ти се омирише косата и дрехите до повдигане.
Чудесни мнения по-горе!Нищо не му пречи на един пушач да излезе и да си изпуши така необходимата цигара...на чист въздух.

Гост

#342

2012-12-11 03:02

БЕЗ ЦИГАРЕН ДИМ !!!
nadin

#343 петиция против тютюнопушенето

2012-12-11 06:33

Надявам се тази петиция да отвори очите на управляващите и те да не отстъпят пред натиска на пушачите.
Не пушачите са дискриминирани в случая, тъй като на тях никой не им забранява да си димят колкото си искат, но да бъдат така добри да го правят навън. Моят избор е да бъда непушач и не желая някой с цигара до мен да ми отнема правото на чист въздух. Години наред ни "опушваха" по заведенията и ние нямахме избор, не само това, а и ни се казваше: "Като не ви харесва, стойте си у дома". Кой е дискриминирания в този случай? Защо моите права да са по-маловажни от правата на пушачите?
Плами

#344

2012-12-11 08:08

Пушач съм, не го крия. Но не мога да я разбера политиката на тази наша държава. Защо ще се въвежда закон и няколкко месеца по-късно ще бъде отменяна. Защо нямаме дисциплината на другите Европейски държави. Да не говорим за страните, където и пред заведенията е забранено да се пуши. Смешни оправдания са, че вредят на ресторантьорите. Чии интереси обслужвате г-да и г-жи от Парламента - не трябва ли да са на вече болното ви население?
batko_e

#345

2012-12-11 08:12

Мисля , че това е връщане назад, ако се обръща внимание на думите на ресторантьорите, ами то икономиката ни едва ли не се крепи на тях, ако обаче се направи справка в данъчните им декларации, може да се окаже, че не формират изобщо национален доход. А нашите умни, отговорни и некорумпирани депутати трябваше малко, много малко,направо нюню, да помислят, преди да приемат пълната забрана!

Гост

#346

2012-12-11 08:51

Здравейте, искам само да кажа, че живея в чужбина( Майорка) и когато го приеха този закон там (преди 2г окончателно) и на мен отначало ми беше доста неприятно всеки път да излизам навън, но всичко беше въпрос на време да свикна. Сега даже ми е по - приятно, навън стават приятни разговори, запознаваш с нови хора, дрехите ми и косата ми не миришат на цигари,което преди беше ад, като се прибера вкъщи - смраааддд, ужас и най - важното, което е - пуша по - малко. Не мога да разбера, какво толкоз се оплаквате и мрънкате. Защо не се вдигнете така за другите закони, които ви потискат,а? Спирам дотук, че започвам и други теми. Лек ден.
Кирил Софийски

#347 против пристрастените

2012-12-11 09:05

Няма по-нахално нещо от пушачите! Само и само за да задоволят долните си страсти са готови да тровят безцеремонно десетки около тях!
Филип Тодоров

#348 Тъпи ли сте ?

2012-12-11 09:55

Абе ей малоумници, какво всичките сте се раздрънкали за деца и за не знам си кво? Става дума за отпадане на забраната след 22:00 часа. Вървете през деня на заведения с децата, стринките и бълдъзите си ако искате. Тъпчете, пийте капита и други така полезни газирани напитки, правете си каквото искате преди 10 на чист въздух. Ама ще ме извинявате, на дискотека или клуб аз да се блъскам и да тъпча 50 до 100 човека за да изляза навън на - 20 градуса няма да стане. През деня не ми пука даже ми е приятно, че съм на чист въздух. И за тия дето много говорят за Европа - там в клубовете си имат зали за пушене, сещате ли се? При положение, че това в България няма да стане, еми сорка, ама забраната след 22:00ч пада :)
П.С. гледам, че нещо сте много разярени, що не палнете една ?
Филип Тодоров

#349 Re: против пристрастените

2012-12-11 09:58

"за да задоволят долните си страсти" ... абе ти да не идваш от 15-ти век ?

Joya

#350

2012-12-11 10:05

Трябва да се помогне на хората да спрат да пушат за да бъдат по-здрави и да изглеждат по-добре:-) и за целта не трябва да се отстъпва под натиска на заинтересовани бизнес лица и да се смекчава забраната, затова петицията изрязява моето мнение.