Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#2901

2013-05-30 22:52

това че пуша си е мой избор, но няма смисъл хората около мен който не ца пушачи да са длъжни да ми дишат дима. съвсем спокойно може да се излезе навън за малко.

Гост

#2902

2013-05-30 22:56

Здравето на хората трябва да стои над всякакви бизнес интереси.

Гост

#2903

2013-05-30 23:22

Аз съм пушач, въпреки това подкрепям забраната да се пуши на закрити места.

Гост

#2904

2013-05-30 23:24

При старото положение, макар че съм непушач, когато бяхме с приятели пушачи на ресторант, винаги сядахме в отделението за пушачи. Инак те не искаха. Освен това не ходех в нощни заведения, поради това, че севръщах умирисан на цигари, нещокоето силно ме дразни.

Гост

#2905

2013-05-31 01:39

Децата ми и внучето ми са в България; бих искала да живеят всред такива правила по отношение на тотюнопушенето, каквито са в САЩ. Поне това е лесно осъществимо.
Не вярвам, че връщането на тази мърсотия ще се отрази положително на бизнеса.

Гост

#2906 Re:

2013-05-31 03:50

#2905: -

Да, много удобен повод за протест! Всички гербери са се наточили яко! Вече й искат и оставката! Те ще протестират до дупка и за всичко, докато не се разпаднат като свършат парите. Истината е, че много доктори са заинтересовани забраната да остане, за да цицат от фонда на Блумберг и от частните си кабинети за отказване от цигарите. Така че войната е жестока! От една страна собствениците на заведения, които не щат да плащат повече рекет, а от друга вече изредените. А за хората никой не мисли! Аз съм да падне забраната и да има места, където да се пуши официално. Отделните зали са разумно и удовлетворяващо всички групи решение. Жалко за корупцията, но пък само с такава докъде я докарваме?!


Гост

#2907 Re: Re:

2013-05-31 03:57

#2906: - Re:

Тази забрана е пълна тъпотия и не защитава никого, освен корупцията! В момента се пуши навсякъде и никъде! Нито пушача знае къде да отиде, нито непушача. И не ми е ясно защо е нужна тотална забрана като има и начин, който да защити и двете групи? Като първо цигарите не са забранени нито за производство, нито за продажба, за да се прилагат санкции. Като второ държавата не може да прибира близо 2 милиарда от акцизи и данъци за тази "стока", а пък да се прави, че защитава здравето на хората. Ясно е, че няма никакъв ефект за т.нар. здраве, защото пушенето не е намаляло никак. Т.е. всички аргументи са насочени само към репресията, която цели корупция и пълнене джоба на чиновника. Друг ефект за обществото няма! Забраната я защитават само политически обвързани с ГЕРБ и една групичка доктори, които вземат пари от Блумберг и си правят бизнеса с кабинети за отказване от пушенето.


Гост

#2908 Re: Re: Re:

2013-05-31 04:21

#2907: - Re: Re:

коментирате закон който в Е.С е отдавна отменен.само ние станахме по големи католици от папата.
Както непушачите се оплакват, че едва ли не са дискримирани, така и пушачите ще имат пълното право да кажат, че са дискриминирани, ако всички кръчми и ресторанти се принудят да въведат тотална забрана. Защо и откъде накъде? Видяхме вече, че във Франция един човек осъди държавата и си отвори заведение само за пушачи.в Германия собствениците на заведения подадоха искове срещу държавата за компенсиране на загубите от забраната и съдът в Хамбург отмени закона като противоречещ на конституцията.редно е самите собственици на заведения да решават дали да са за пушачи или не.как така някакъв си държавен чиновник ще се разпорежда какво да правят в заведенията си които смея да напомня са частна собственост.


Гост

#2909 Re: Re: Re:

2013-05-31 04:36

#2907: - Re: Re:

непушачите постоянно цитират какво било в Е.С.при това много "компетентно".естествено забравят че именно в този съюз има забрана за лица ненавършили пълнолетие да посещават заведения,в САЩ тази възраст е 21 години.в България е обратното децата в заведенията пушачите на улицата.


Гост

#2910

2013-05-31 04:40

kategori4no ne jelaq vrastaneto na zigareniq dim w zavedeniqta i na obstestveni mesta

Гост

#2911

2013-05-31 04:40

трябва да се борим срещу всяка отрова

Гост

#2912

2013-05-31 05:01

Uvajaemi sanarodnizi,jiveq v Germania veche 33 godini,no sledq sabitiqta v Balgaria neprekasnato.
No neka se konzentrira komentara mi varhu aktualnata tema za tutunopusheneto.Nqmam dumi i ne moga da definiram povedenieto na balgarskiq narod i nai veche za tazi chast ot tozi "narod" koqto iska zabranata za tutunopusheneto da bade vdignata.Tova e absurdno i samo edin narod s mnogo niska kultura i inteligentnost moje da jelae vrashtane na veche priet zakon za zabranata na tutunopusheneto.Motivziqta na privarjenizite na tazi naludnichava ideq-da ne se zabranqva tutunopusheneto v zatvoreni obshtestveni pomeshteniq e poveche ot idiotska i nenormalna ! Obqsnenieto na mnogo sobstvenizi na zavedeniq e che e namalqlo drastichno poseshtenieto na klienti i ot tam e namalql i oborota na zavedeniqta e palno GLUPAVO ALIBI! V edna Germania e otdavna zabraneno tutunopusheneto na obshtestveni mesta no nikoi ot sobstvenizite na zavedeniq ne se nadigna da iska premahvaneto na zakona za tututnopusheneto i nikoi sobstvenik na zavedenie ne e ...bankrutiral.Samo v BAI GANIOVSKA BALGARIA na "naroda" ne mu haresva tova.Znaete li - shte obobshtq kometara si-na balgarskiq "narod" i na Balgaria i trqbva PINOCHET-ov rejim! Inache NISHO I V NITO EDNA OBLAST nqma da se opravi ! NE ! Kolkoto i golqm optimist da e chowek - shte go napusne i nai malkata svetlinka ot nadejda za opravqne na darjava i narod! 4UDOVISHTNO !!
GOSPODI OPAZI BALAGRIA ( ako iskash i ako ne e kasno!) Manol Tomov Burgas (gostenein v momenta na taq izmislena darjava i na toq oshte po izmislen narod!)


Гост

#2913

2013-05-31 05:22

Няма да забравя времето, когато дъщеря ми се прибираше от вечерно излизане със смърдяща коса и дрехи. Няма да забравя времето, когато и аз, и приятелите ми не смеехме да посетим заведение заради миризмите и талазите дим в тях. Беше просто отвратително! Сега, когато това е само лош спомен, как да искам пак да стане реалност?!
Пламен И

#2914 Re:

2013-05-31 05:28

#1: ivo_rachev -

Нека  всички,  който защитават тезата за пушене в заведения отговорят на следния въпрос – пушат ли вкъщи или излизат на балкона.

 

Изберете псевдоним

#2915 Тема

2013-05-31 05:30

Нека всички, който защитават тезата за пушене в заведения отговорят на следния въпрос – пушат ли вкъщи или излизат на балкона.

Гост

#2916

2013-05-31 05:44

Недопустим акт.

Гост

#2917

2013-05-31 05:53

За какво са тия петиции??? Керана си върви кучетата си лаят! Думи нямам!!!

Гост

#2918 Re:

2013-05-31 06:04

#2917: -

та тя и петицията е фалшива.я погледнете колко души имат един и същ е майл.някои от подписалите се даже не знаят че има такава петиция.:)))))


Гост

#2919

2013-05-31 06:10

Точно така трябва. Не трябва да се допуска връщане назад заради нечии интереси. Приоритет трябва да бъде здравето на хората!

Гост

#2920 Re:

2013-05-31 06:11

#2919: -

))))))))))))))))))))))))))))


Гост

#2921

2013-05-31 06:11

Защо трябва да отменяте едно толкова добро решение? Така или иначе в някой момент ще трябва пак да се забранят цигарите, защото това е общоевропейско изискване - защо да отлагаме допълнително?

Гост

#2922

2013-05-31 06:20

Напълно съм съгласен с тази петиция и я подкрепям безусловно!!!!

Гост

#2923

2013-05-31 06:31

Аз пуша цигари, но считам, че толерантността е задължителна за интелигентните хора.

Гост

#2924

2013-05-31 06:37

Ще е напразно усилие. Контрабандните цигари са перо в касата на БСП. Пушенето и Белене ще се върнат на произволна цена.

Гост

#2925 Re:

2013-05-31 06:53

#2924: -

даа организаторите на цялата тази каша които прибраха парите на Майкъл Блумбърг сега треперят от страх че ако закона падне ще трябва да ги връщат, а никак не им се иска.той пък лудия кмет на Ню Йорк след като се "разправи" с пушачите сега решил да прибира оръжията на американците ,ама този път е сбъркал адреса.вече получава заплашителни писма и няма е чудно ако някой по нервен американец му дръпне спусъка.