Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#2226

2013-05-29 10:48

Не на пушенето на обществени места

Гост

#2227

2013-05-29 10:48

Това е най-добрият закон който България е приемала през последните години и би било лудост да бъде отменен
kira

#2228

2013-05-29 10:50

Аз съм пушач! Не съм горда от това, но и не ме е срам. Аз съм направила своя избор. Приятелите и познатите ми го приемат, без значение дали пушат или не. Когато съм в компания само на непушачи не пуша или се ограничавам. У дома винаги е проветрено, ароматизирано, не търпя да мирише на цигари. Старая се да не пуша пред деца (дори и на открито), не заради друго, а защото примера, който бих дала не е особено положителен. Не съм съгласна обаче с тезата, че пушачите сме едва ли не егоисти, егоцентрици, убиици и т.н. Искам да попитам непушачите нещо - когато имаше отделни зали за пушачи и непушачи в заведенията използвахте ли ги? Знаете ли колко път съм виждала компания НЕпушачи да стои в залата за пушачи, докато в залата за непушачи има поне 3 свободни маси?! И после се оплаквате. Тогава Вие правихте Вашият съзнателен избор, точно както аз съм направила моят. Ако върнат отделните зали пак ще има същите гледки и пак ще мрънкате, докато всъщност сами се навирате на неприятни за Вас места.
НЯМА да подпиша петицията! Не защото съм егоист или защото смятам, че цигареният дим е полезен. Няма да я подпиша, защото смятам, че като ми забраняват изцяло да пуша в заведенията потъпкват правото ми на свобода, а Вашето право на свобода няма да е потъпкано ако в заведенията има отделна зала за Вас.

Гост

#2229

2013-05-29 10:56

Ресторант Хеброс в Пловдив забрани пушенето година преди законът да влезе в сила. Така ще бъде и ако законът бъде отменен.

Гост

#2230

2013-05-29 10:58

Здравето не бива да е заложник на икономически интереси

Гост

#2231

2013-05-29 10:59

Пушачите ли говорят за дискриминация? Напротив, дискриминирани сме всички ние, които искаме да запазим белите си дробове и белите дробове на децата си чисти!

Гост

#2232 Re:

2013-05-29 11:00

#2228: kira -

мога да добава да се постави край на държавния рекет върху собственоста на заведенията.нека техните собственици сами да избират колко и какви зали да имат или какъв вид да им бъде заведението за пушачи или за непушачи.досега държавния чиновник им беше стъпил на врата и се разпореждаше с тяхната собственост.това трябва да бъде забравено веднъж и завинаги.


Гост

#2233 Re:

2013-05-29 11:03

#2231: -

щом вие не искате да ви димят инвестирайте и си направете заведение за непушачи.как и с какво право се разпореждате в заведения след като и един пирон не сте заковали в тях.

МарВи

#2234 Re:

2013-05-29 11:05

#2228: kira -

Без да се заяждам, ще отговоря - бях бременна и вече ми личеше, влязохме в едно заведение да хапнеи и аз натъртих, че искам да ни настанят в залата за непушачи, защото ми прилошава от цигарения дим. Отговорът беше, ми то така или иначе заведението е празно, заповядайте на втория етаж, за да не ви качваме чак до третия. Послушахме, седнахме и 5 мин по-късно се изсипаха всичките околни офиси в обедна почивка и ми одимиха живота... Ето, аз се оказах непушачка, насред залата за пушачи, без това да е желанието ми... И какво правим?

Виктор

#2235 Re:

2013-05-29 11:07

#2228: kira -

Извинявам ви се от името на всички разпалени непушачи. Повечето тук сме не за да ви обидим, а за да спрем неблагоприятните ефекти върху здравето на хората от насажданата с десетилетия социална стигма - пушенето. То ва което споменавате за непушачите в залата за пушачи за съжаление беше твърде често срещана гледка. Просто салоните за пушачи бяха по-топли, със по-добро обслужване и ако щете дори по-добре декорирани. Факт е и че на много непушачи цигареният дим не им пречи чак толкова, но е и факт че им вреди на здравето. За това изцяло подкрепям закона, като допускам да се либерализира в известни граници, като повтарям това трябва да стане без раделение на пушачи от непушачи във отделни салони. Единствения изход са малки помещения за пушене без столове и обслужване.

stam
Гост

#2236

2013-05-29 11:15

АЛЕ АЛЕ АЛЕ АЛЕ ИСКАМЕ ЦИГАРКИ АЛЕ АЛЕ КУПАТА Е НАША АЛЕ АЛЕ ИСКАМЕ ДА СИ ПУШИМ ДОКАТО ПИЕМ КАФЕТО АЛЕ АЛЕ БЕРОЕ ШАМПИОН.....................................


Гост

#2237 Re:

2013-05-29 11:17

#2229: -

Ресторант Хеброс в Пловдив забрани пушенето година преди законът да влезе в сила. Така ще бъде и ако законът бъде отменен.

примера е непоходящ това е лично решение на собственика му.никой не го е заставял да го прави но не е така с другите собственици на заведения.те бяха заставени да забранят пушенето от всесилния държавен чиновник.това трябва да се промени веднъж и завинаги.не може да се рекетират собствениците по такъв начин че да губят от своята дейност и още повече да се нарушава правото им на собственост.


Гост

#2238

2013-05-29 11:18

За здравето на бъдещите поколения, а не за публично отдаване на пороци!

Гост

#2239

2013-05-29 11:20

КАТЕГОРИЧНО !

Гост

#2240

2013-05-29 11:22

Поздравления за инициаторите! И успех! Дано не се върне забраната, защото ставаме смешни всички в нашата любима България!

Гост

#2241 Re:

2013-05-29 11:22

#2228: kira -

Много ме дразните с подобни смотани коментари, защо като е имало зала за непушачи са били празни, ами защото драга моя, като си с компания от няколко пушача, ще отидете в залата за пушачи за да мога да пушат, защото в ЗАЛАТА ЗА ПУШАЧИ НЕ Е ЗАБРАНЕНО ДА НЕ СЕ ПУШИ, ДОКАТО В ЗАЛАТА ЗА ПУШАЧИ Е ЗАБРАНЕНО!!!!!!!!!!!!!!! или като излизат пушачи и непушачи, да се разделят в разлини зали, ама хайде малко мислете бе да му се незнае................................

Маркиз

#2242 Re: Re:

2013-05-29 11:30

#2241: - Re:

Ако сте приятели,значи сте склонни на компромис.Явно Вие просто  се събирате със случайна шайка алкохолици.Моите почитания

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-05-29 11:30



Гост

#2244 Re:

2013-05-29 11:34

#2229: -

Правилно ,правилно..рекламирай от рано ,защото скоро ще имаш само няколко клиента на по чай и салата от моркови


Гост

#2245

2013-05-29 11:37

Страстен пушач съм, но както на останалите, така и на мен ми е идвало в повече цигареният дим в някой заведения.., не желая повече, не се чувствам добре когато около мен хората се напъват да пушат повече и повече след като видимо са посивяли от задух. Дано се избавим веднъж за винаги от тази смрад.
марсианец

#2246 Re: Re:

2013-05-29 11:37

#2233: - Re:

То нали ако имаше полза от такива заведения ,отдавна щяха да бъдат преуспели.Пазарната икономика не търпи празно пространство


Гост

#2247

2013-05-29 11:37

Не на връщането на цигарения дим в заведенията
Полиграф

#2248 Re:

2013-05-29 11:38

#2245: -

Страстен лъжец си ти...


Гост

#2249

2013-05-29 11:39

Всички видяхме колко добре е без цигарен дим в заведенията. Глупаво ще е, ако се върне старото положение.

Гост

#2250

2013-05-29 11:41

Жалко е , че всичко в нашата държава е една крачка напред и няколко назад.
Подписвам се , защото това е важно за здравето на нацията и на нашите деца !
Имам много приятели, които отказаха цигарите, когато се въведе забраната , което и те оценяват като голям + !
Така че смятам за пълно лицемерие и някаква поредна "игра" опита да се отмени забраната .
Жалко, че с петиция трябва да убеждаваме "бизнесмениет", че техния бизнес не зависи от цигарения дим , а от тяхното умение да правят бизнес. Да обиколят света и да "почерпят" примери по този въпрос.