За КАМЕРИ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ! Да спрем насилието!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията За КАМЕРИ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ! Да спрем насилието!

Надежда

#76 Re: против петицията съм, поради известни съображения

2012-02-21 11:18

#64: предпазлив - против петицията съм, поради известни съображения

Никой не говори за безразборно следене на деца!!! И цялото Ви изкаване е лишено от смисъл. Това, което сте написали по скоро може да важи за злоупотреби с децата ни ако липсват камери.

А незнам защо изобщо сте решили, че когато една детска градина е снабдена с камери, това ще важи и за тоалетните и баните??? Изобщо как ви хрумна?? Та нали по тази същата логика, ще могат да бъдат наблюдавани и хората от персонала докато са в тоалетната по физиологични нужди. Или изобщо не сте схванали идеята, или не Ви изнася, поради други причини. Защо мисълта и логиката трябва да текат на обратно. Та ако не сте схванали идеята нека Ви я поясня.

Идеята е следната: да има запис на децата , докато текат дневните им занимания, играят, обучават ги и т.н. Не е нужно да има такъв и в тоалетната или в спалното помещение. Ясно е, че децата прекарват по-голямата част от времето в помещението , което е предназначено за игра-дневната. Когато даден родител отиде да си прибере детето и установи , че то има сериозни или несериозни наранявания (изобщо физически или психически щети), да може да изиска проследяване на дневния запис и установяване причината за нараняването. А не да получава детето си без обяснение защо има зачервено ухо, или сериозно увреждане на ухото , поради нервен изблик на дадена учителка!!! Както и не е нужно този запис да може да бъде гледан в реално време през интернет. Естествено, че възможността родителя да гледа детето си в реално време през интернет е прекрасен, защото отрицателните факти , които изтъквате са прекалено крайни и определено едно такова наблюдение ще доведе до ползи за детето, а не до вреда, поради изложените по-горе начини, но уви държавицата ни е твърде назад в това отношение, че да бъде осъществено такова спокойствие за родителите.  Та истината е , че камерите ще постреснат управляващия персонал и съм убедена , че ефекта ще е положителен за нашите деца.


Гост

#77

2012-02-21 19:56

Такава петиция отдавна беше необходима !
Когато аз ходех в детска градина, един ден не можех да заспя наобяд и, за да не преча на другите деца, ме затвориха в мазето и ме забравиха. До вечерта плаках и когато дойдоха да ме вземат, чак тогава се сетили къде съм. А аз бях останала без глас. ПОДКРЕПЯМ ИДЕЯТА !!!

Гост

#78

2012-02-25 18:38

Голямата ми дъщеря беше бита и тормозена в яслата, в последсвие тя спря да говори и и поставиха диагноза аутизъм(сега е на 13 год.). Оплаквах се, разправях се, другите майки си траикаха от страх. Нищо не можах да направя затова я спрях. Имам и малка дъщеря нея не пуснах на ясла! Виждала съм след години как мед. сестра в ясла удря дете по главата! ЗА съм за контрола, но незнам какъв да бъде той!

Гост

#79

2012-02-25 19:31

Надявам се тази петиция да не бъде напразно.

Гост

#80

2012-02-28 18:02

След по-малко от година ни предстои записване в ДЯ или ЦДГ.Но ако има "лелка" , която си мисли ,че детето ми има нужда от "превъзпитание" , сериозно ще си поговорим на две очи. ТОВА НЕ Е НОРМАЛНО!

Гост

#81

2012-02-29 20:04

За КАМЕРИ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ! Да спрем насилието!

Гост

#82 Re: съвет,ако желаеш да чуеш

2012-03-06 22:02

#66: -

не предавай СОБСТВЕНИТЕ СИ СТРАХОВЕ на своето ДЕТЕ! Повярвай ми -това е СТРАШНОТО!!!


Гост

#83

2012-03-08 22:13

Има нужда от млади, енергични и обичащи си работата възпитатели.

Гост

#84

2012-03-12 15:13

Петицията няма нужда от коментар. Инициативата е прекрасна.

Гост

#85

2012-03-14 19:47

Твърдо съм за камерите в детските заведения.

Гост

#86

2012-03-19 11:43

Не съм параноична и харесвам яслата на детето ми (май съм една от малкото), но все пак за мен ще е много ценно да видя как минава деня на детето ми, какво прави, как се държи. Родителите често усещат неща, които другите не усещат. Просто искам да виждам понякога какво става там!

Гост

#87

2012-03-26 10:28

Бих добавила и в училищата !!

Гост

#88

2012-07-31 09:24

Това в най-кратък срок и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следва да се случи и в домовете за деца, в болниците за деца и клиники, както и навсякъде другаде, където се събират деца по един или друг повод, извън семейството. А там- в съмейството следва да се извършват регулярни и изненадващи проверки от екипи в които са включени социалните служби, полицията, представители на НПО, учители, детски психолози и лекари-в България това следва да се започне да се прави ПО СПЕШНОСТ!!!

Гост

#89 КАМЕРИ НАВСЯКЪДЕ, КЪДЕТО ИМА ДЕЦА!!!

2012-07-31 09:25

Това в най-кратък срок и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО следва да се случи и в домовете за деца, в болниците за деца и клиники, както и навсякъде другаде, където се събират деца по един или друг повод, извън семейството. А там- в съмейството следва да се извършват регулярни и изненадващи проверки от екипи в които са включени социалните служби, полицията, представители на НПО, учители, детски психолози и лекари-в България това следва да се започне да се прави ПО СПЕШНОСТ!!!
ГОРД - Пазарджик
Пазарджик

#90 Петиция против правителството на ГЕРБ

2012-11-26 12:23

ГЕРБ е болест, ВАШИЯТ вот е лекарството!
http://www.peticiq.com/gordpz

Да спасим Българя, като подпишем, споделим и разпространим тази петиция!
гост

#91

2013-01-07 11:59

Ето ви случай от тази сутрин - отворих вратата на групата за да пусна сина ми и в този момент видях как госпожата беше хванала едно плачещо дете за раменете, беше го вдигнала във въздуха и го тресеше неистово крещейки му да млъкне! А аз какво да направя, да я хвана за раменете и да я разтреса ли? Не! Утре отивам в общината да искам и да настоявам за камери в яслата. Видях че близо 800 души са подписали тази петиция, но не знам какво ще постигнем с това. Ако обаче тези 800 души отидат в местната община със същото искане.... е мисля че така вече може и да пистигнем нещо! Моля ви, действайте!!!
гост

#92 Re:

2013-01-07 12:14

#65: -  

 Разбира се! Точно това ще предложа и аз утре в общината. Само така мога да се надявам на някакво развитие по въпроса, иначе ще слушам години наред как в бюджета няма пари за такива неща. Не е скъпо, проверих - около 300-400 лв еднократно за техниката ( при 30 деца в група се падат по десетина лева ), сервиз се плаща само при повреда извън гаранцията.

гост

#93 Re: Представете си, че сте баща на разкошно момиченце. Представете си, че спалното помещение и тоале

2013-01-07 12:20

#64: предпазлив - против петицията съм, поради известни съображения  

 А представете си че както сте баща на разкошно момиченце, един ден си го взимате от градината със синини и подутини.....и всички вдигат рамене и никой не дава обяснение какво се е случило....друга песен ще пеете тогава.


Гост

#94

2013-01-13 10:33

за камерите да но това и да пуснем децата си по интернет да ги гледат всички как се обличат как се събличат как си играят замислете се кой ще го гледа това аз лично мисля, че това ще бъдат само е освен родителите педофилите искате ли децата ви да са гледани от тях е аз не искам. Друго аз също съм за въпреки, че работя в сферата, но когато видите как се държи вашето дете спрямо другите и това не е нормално вие бихте ли взели някакви мерки да поправите това поведение на вашите деца. Детето е едно вкъщи, едно на улицата, едно в детската градина, едно в училище... Грешката на много родители е, че си мислят, че познават собствените си деца но това вярвайте ми не е така. Така, че се замислете дали наистина искате да има камери в ДГ
Гост

#95

2013-01-15 12:36

Да искам да има камери и честно казано не ми пука кой ще ги гледа в интернет. Какво като ги гледат? Как това вреди пряко на децата ни? Ами никак....но ако госпожите им крещят и ги обиждат, това със сигурност им нанася психически травми. А колкото до коментара по-горе - поведението на децата е отговорност на родителите и ако детето ви се държи лошо, то черна точка печелите вие, не рожбата ви. Аз бих взела мерки спрямо поведението на моето дете, но за целта трябва да знам какво прави нали така?
Гост

#96

2013-01-22 10:45

От февруари месец ще има камери в яслите във Варна :) Хайде да ни е честито!!! :):):)

Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-01-23 07:34


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-01-23 07:36


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-01-27 06:53


Тази публикация е изтрита от администратора на сайта. (Покажи подробности)

2013-01-27 06:56