Против дискриминацията над българските ученици!

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Против дискриминацията над българските ученици!


Гост

#226

2016-10-25 07:31

Майка съм на две деца и никога не съм получавала детски надбавки,  защото със съпруга ми работим по 12 - 14 часа. И двете ми деца учат в елитна гимназиа,  ходят на допълнителни езикови школи, а през цялото лято и уикендите работят. Те не заслужават ли да бъдат материално стимулирани?  Давайте на циганите,  за да ни бият, да ни обират и да ни мамят.  Сменете си политиката, спрете им помощите,  предлагайте им работа.  


Гост

#227

2016-10-25 08:04

Подписах тази петиция защото, освен всичко изброено в нея, считам, че с такива инициативи МОН създава условия за още по-безотговорно отношение към учебния процес и към живота в обществото,

Гост

#228

2016-10-25 08:16

добре де,как да си потвърдя подписа
АЗ

#229

2016-10-25 08:17

Това е тотална дискриминицация спрямо БЪЛГАРСКИТЕ деца!!! Същата, Кунева, няма никаква представа, на колко БЪЛГАРСКИ деца им се налага И да работят, защото според същата Кунева, заплата от 340лв. не било бедност!!!! Обикаля като цветарка по студията да "разяснява" за стипендии от 30Е на циганчетата при успех 3,50!!!! Е..... колко успех трябва да има едно БЪЛГАРСКО дете, за да получи такава стипендия, вероятно 7.....От кога МОН е иззело функциите и на социалното министерство???? Няма ли достатъчно проблеми в българското образование, че тая се е загрижила за интеграцията на циганчетата???? До кога...????


Гост

#230

2016-10-25 08:24

Подписвам и препоръчвам тази петиция, защото съм против дискриминирането на българите и българските деца. Мисля, че това предложение е неудачно и унизително. Решението би било със санкции, а не с поощрения. Тази прослойка не може да оцени такъв жест или експеримент.

Гост

#231

2016-10-25 08:37

Защото това е дискриминация срещу децата - българчетата!
гост

#232 Re: Re:

2016-10-25 08:44

#44: - Re:  

 Вие сам си отговорихте на въпроса - Всички деца, които живеят в България са български ученици!

Защо тогава тези стипендии не са за всички, а са само за определен етнос? Ако парите са само от техни фондове да ги дават, но тук участва и МОН с нашите данъци. 


Гост

#233

2016-10-25 09:03

Защото 20 години работих с ромски деца иим давахме от собствените си средства като учителки, а те все искаха и искаха и пак не идваха , за да ни оставели без работа . Ромите изнудват с децата си българските деца -в момента всички български деца са в дискриминация от тях и се налага да пътуват , за да бъдат в български училища- на тях кой им плаща пътните, закуските, висенето по спирките. Не! Край натова- да си върнем България.
Монова

#234

2016-10-25 09:06

Напротив госпожа,всички сме с равен старт, но вие толерирате едните за сметка на другите!!!!!! Едните учат и работят,а другите всичко получават наготово!!! Вие госпожа сте една много нагла и проста личност и мене ме е срам от това че вие сте министър на образованието!!!!Аз работя по 12 часа дневно за да мога да издържам детето си и ми спряха детските, защото брутото ми надвишава прага с един лев. Питам аз като не виждам тези 150-200 лева от брутото ми къде ходят тези пари????? ПРИ ЦИГАНКИТЕ МЪРШАВИ ЗА ДА СЕ КОТЯТ ДЕНОНОЩНО!!!!!!!!!


Гост

#235

2016-10-25 09:13

В Родината ни действа Конституция, според която всички български граждани имат равни права! България е еднонационална държава! Българският език е езикът, на който се обучават и учат всички Български деца( независимо от кой етнически елемент на българската нация са)!!!

Гост

#236

2016-10-25 09:17

Не може стипендии да се дават за слаб успех ,това никъде по света го няма за слаб успех да получаваш стипендия.Разбира се ,че българчетата ще се чувстват дискриминирани- за отличен успех ще получват 30 лева,а циганите за слаб успех 60 лева ???Децата ни ще се чувстват дискриминирани и измамени.Това ще ги демотивира да учат,това ли е целта на МОН да се създаде демотивирано младо поколение ?/???

Гост

#237

2016-10-25 09:19

Искам равни права и задължения в България за всички етноси. След като ние българите учим, работим и плащаме данъци и сметки и не получаваме помощи детски и стипендии. Нека и другите да си плащат без да получават помощи като над. Като не искат да ги принудят да не раждат и да учат или да ги изселят.

Гост

#238

2016-10-25 09:22

Каквото е за над българите нека е това и за циганите. Ако те няма да учат и плащат сметки защо ние да го правим. Нека държавата плаща и на нас безплатния живот.

Гост

#239

2016-10-25 09:42

Преди години 4-5годишно ромче ми иска 10 стотинки, а аз реших да му купя хамбургер - може да е гладно детето. И докато чакаме да приготвят хамбургера, то се обръща назад, комуникира с някого и се смее. Когато погледнах и аз - там каки или майки, и всички дружно ми се смеят.
Дано с такива петиции да предотвратим ромската общност да ни смее на нас - все по оредяващата българска общност. Интеграция - да, но не чрез непрекъснати привилегии!

Гост

#240

2016-10-25 09:45

не съм съгласна винаги привилегиите да са за ромите,колко болни българчета се отглеждат от семейства без помощи,а ромчетата здрави получават по 300 лв помощи като уж болни,стига сте си затваряли очите управници престанете да постъпвате несправедливо

Гост

#241

2016-10-25 09:53

Това е недопустимо антихуманно, антибългарско...Бяхме свидетели как ромите си накупиха тъпани от помощите които получиха от наводненията...помощи за които много пострадали български семейства бяха пренебрегнати. Далеч съм от мисълта,че и тези степендии ще отидат за друго по-различно. Едва ли има друга държава в Европа която толкова явно дискриминира своите граждани

Гост

#242

2016-10-25 09:59

Пожелавам успех на петицията! Сега искам да попитам: защо се слага каруцата пред коня? Нека децата, когато покажат висок успех и желание се учат, тогава да бъдат поощрявани с пари /стипендии/. Да има стимул. А вече чухме мнението на родители роми, че тези пари няма да им стигнат. Изобщо има ли сума, която би им била достатъчна?! Каква е гаранцията, че тези пари ще ги ползват децата? Отидете на пазара в който и да е провинциален град, където от роми не можете да се разминете- много рядко ще видите някой от тях без цигара в ръка..Ей за това и за алкохол ще отиват и въпросните помощи. Кунева каза,че тези пари са от ромски организации. Редно ли е такива средства да минават през просветното министерство? Тогава трябва ли да бъдат обявявани и да се дразнят останалите, които нямат ромски покровители? Нека се подпомагат всички деца! Познаваме много българи, които са в много по-затруднено материално положение, но нямат "превилегията" да са от ромски произход...Нали роми, арменци турци,българи, всички родени в България са еднакво българи.

Гост

#243

2016-10-25 10:06

Поредната дискриминация към българския народ.Малцинства,какви ти малцинства?Това са плевели,които трябва да се премахнат,те не подлежат на интеграция,те НЕ искат да се интегрират,а само да смучат от нашите пари и да реват,че все те са ощетените!

Гост

#244

2016-10-25 10:06

Напрежението между самите ученици после как ще го туширате? Българчетата ще се чувстват несправедливо отхвърлени, а ромчетата незаслужено фалшиво превилигировани! Ще се изтрепват в междучасията, дразги, омраза и промяна радикално на равното начало пред децата. Помислете за по-занижени критерии към всички ученици, например успех 4.00. И еднаква сума за степендия, моля, та може ли цената на знанието да кара да ревнуват кое семейство е ромско и кое не?!

Гост

#245

2016-10-25 10:22

Защотото и аз имам дете макар и невръсно то заслужава не по малко от другите ромски деца да бъде реализирано в България а не извън нея

Гост

#246

2016-10-25 10:31

Защото искам децата ни да останат в родината си.

Гост

#247

2016-10-25 10:51

Защото храним и родителите им и децата им, а те изнасилват, бият и крадат нашите.

Гост

#248

2016-10-25 10:51

Смятам ,че нашите деца с "Български" майчин език да също деца достойни с труда си за стипендии нс които една част осогуряваме ние техните родители с труфа си успяваме да ги убедим в необходимостта от образование някои от тях вървят километри за да отидат на училище стават в 5часа за да се придвижат ,а някои от тях работят допълнитело за да помагат на родителите сида ги издържат зсщото след платените сметки и данъци остават значително малко средства и въпреки всичко ние успяваме да ги убедим в необходимостта на образованието без да им разстиламе банкноти по пътя към училище

Гост

#249

2016-10-25 10:58

Подписах петицията, защото никога не съм получавала никакви социални придобивки включително и детски надбавки за детето ми, понеже съм "глупава " и съм сключила брак, не съм от малцинството, а дохода го надвишаваме с около 3,00лв. и те ми " стигат". Но пък моите данъци отиват за малцинството , за да раждат деца. Всички проекти в тази държава са само за тях.
pepinka 08

#250

2016-10-25 10:59

Подписах тази петиция, защото моето дете се чувства дискримитирано! Работя в чужбина и изпращам всичките си пари за да плащам образованието и,за да живее в България, да учи в България, за да не напуска България, да не бъде емигрант като мен!