Изберете и прославяйте Българското

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Изберете и прославяйте Българското


Гост

#1

2016-09-01 15:58

Защото българската история трябва да се знае и помни такава, каквато е, а не каквато я изопачават унищожителите на българщината. Защото малките българчета трябва да се гордеят, че Родината им е България , а не Европа.

Гост

#2

2016-09-01 16:27

Бъди горд българин!

Гост

#3

2016-09-01 17:55

Подписах, защото искам децата на България да знаят истинската история - и нещата, с които да се гордеят и другите, които са нелицеприятни, но трябва да се помнят, за да не се повтарят. И е по-лесно да има подходящ учебник, вместо в къщи аматьорски да се мъчим да коригираме пораженията от училищното образование.

Гост

#4

2016-09-01 18:13

Успех желая, да подкрепяме и да избираме само най-доброто за българския народ.

Гост

#5

2016-09-01 20:29

Нека направим поне малко за България...

Гост

#6

2016-09-01 20:34

Какво има да се коментира.Децата трябва да знаят кой е Дядо Вазов и кои и какво са сторили опълченците,стихотворението задължително в учебниците,другарката пръмова вън от МОН.

Гост

#7

2016-09-02 05:10

Учебникът по Родинознание ни обедини и това ми дава надежда, че българския дух е жив. Прекрасно е га гледам деца които се снимат с него и го прегръщат.. Деча чакат и четат Българска история.. Какво по-хубаво от това?!!

Гост

#8

2016-09-02 06:42

Изберете и прославяйте Българското

Гост

#9

2016-09-02 14:19

Подписах, защото преди ден или два прочетох за въпросния учебник и макар че, с предишни свои изяви г-н Костадинов не винаги да е предизвиквал моето одобрение, този път заслужи пълната ми подкрепа! Отдавна съм отвратен от безродното поведение на чиновниците в Министерството на Просветата(за мен си остава Просвета!)! Така че, ако с този учебник поне малко се запази българското у нашите деца, то аз съм за!!!

Гост

#10

2016-09-02 14:48

Подписах тази петиция, за да се знае историческата истина. Грях към децата и бъдещето е, ако се преиначава миналото.

Гост

#11

2016-09-04 10:52

Българските деца трябва да знаят и ценят своите творци,своята история!Творчеството на Вазов е част от българската история и литература.

Гост

#12

2016-09-09 05:14

Защото обичам БЪЛГАРИЯ и нейната история!

Гост

#13

2016-09-09 07:22

След написаното и подписаното....какво още да коментирам, освен че е в разрез с директивите спускани им отгоре....но да го има черно на бяло поне......(за Народния съд) ..... .!

Владимир Бояджиев

#14

2016-09-09 22:55

Призовавам всички настоящи и бъдещи родители, на ученици в курса 1 - 4 клас, а и всеки чувстващ се българин, да изискват от училищата децата им да учат по учебника по Родинознание, въпреки че не е одобрен от МОН и няма да бъде. Призовавам към гражданско неподчинение и отказ от влизане в час по история, докато не се приеме ползването на учебника по Родинознание. Сега е времето да бъдем българи! Няма кой да защити българщината, ако не е всеки измежду нас. Ако всеки прояви доблест и покаже уважение към предците ни, ще заслужим донякъде саможертвите им. Ако ли не, значи заслужаваме да сме безродни твари и децата ни да не са горди с произхода си. Призовавам всеки да намери малко сила в себе си за този протест и да не казва "От мен нищо не зависи". Точно от нас зависи и можем да спрем отродяването на поколението идващо след нас. Това не е нещо на което не можем да се противопоставим. Ако сме единни в искането и неподчинението си, ще запазим достойнството си. Ако за пореден път преклоним главица - заслужаваме съдбата си, да живеем в нищета, да бъдем тъпкани, да останем дърво без корен и да изчезнем в небитието. МОЛЯ ВИ! СЪБЕРЕТЕ СЕ, РЕШЕТЕ СЕ, НАПРАВЕТЕ ГО! НАМЕРЕТЕ ВРЕМЕ И СИЛИ! НЕ СТРУВА ПАРИ, НЕ СА НУЖНИ ГОЛЕМИ УСИЛИЯ. ТРЯБВА ЕДИНСТВЕНО ДА СЕ СЕТИМ, ЧЕ СМЕ БЪЛГАРИ!


Гост

#15

2016-09-10 06:26

Подписах петицията,защото смятам,че ние,интелектуалците,трябва да се обединим в национално движение"Златен век".Трябва да кажем истината за българската история,образование и култура и да се борим за отвоюване на България от колониалните й зависимости.Поздравявам автора!

Гост

#16

2016-09-10 16:36

''Призовавам всички настоящи и бъдещи родители, на ученици в курса 1 - 4 клас, а и всеки чувстващ се българин, да изискват от училищата децата им да учат по учебника по Родинознание, въпреки че не е одобрен от МОН и няма да бъде.''

Невроятно и не може да бъде:((( Значи сегашното правителство вече открито си проявява антибългарската същност и политика..Службаши на чужди интереси ВЪН И колкото по-скоро толкова по-добре. Позор


Гост

#17

2016-09-11 13:18

Време е да се спре подмяната на Българската история,но с американските слуги това няма как да се случи.

Гост

#18

2016-09-23 09:48

Все по-често ставаме свидетели на опитите за заличаване на българщината и националното ни самосъзнание и принадлежност. Най-престъпно в това отношение е промиването на мозъци и подмяната в учебниците по история и изобщо в училищата, защото те боравят с все още крехките, неосъзнати и податливи на внушения детски главици. Както казва М.Карбовски:"Някой редактира историята. И оттам настоящето." Няма как да се съглася и примиря с всичко това и по тази причина подкрепям тази петиция. Колкото и да се опитват да заличат, и подменят историята ни, детето ми ще я знае, ще знае кой е и откъде е и какво се е случвало на дедите му. Аз ще се погрижа за това!
Helena_helios

#19

2016-09-23 20:14

Защото искам българските деца да бъдат възпитани в дух на независимост и в непреклонна вяра и любов към вековните устои на българския народ!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2016-09-23 20:17





Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...