Да подкрепим националния фолклорен ансамбъл "Филип Кутев"


Гост

#101

2016-02-10 22:09

Рашидов, мазен, пропил се турски занаятчия, подлога на "Мултигруп", защо сега се правиш на голям демократ-реформатор и режеш културата на парче? Какво разбираш ти от публицистика, драматугия, изобразително изкуство, оперно майсторство и най-вече от българска автентична народна музика? Защо превърна звездите в народното изкуство в бакали, че да си мислят, как да пълнят селските залички с публика, залетяла се по фустите на долнопробните фолкаджийки, които такива като тебе - вдъхновители на воняща "естетика", размножиха? Не всичко в изкуството е пари, Рашидов, не всичко е идентично с бакалия или с рязане и извиване на тенекийки в твоята тенекиджийница. Върви да си ги продаваш в Париж, а не да се правиш на "арбитер елеганциарум" в България. Ти си твърде далеч от естети като Петроний (от древния Рим), селска вмирисана бохча! По-добре се лекувай и се махай!
Господ да те съди!

Гост

#102

2016-02-10 22:42

За да дам своя глас за подкрепа към ансамбъла.Той е национално богатство!!!!

Гост

#103

2016-02-10 22:52

Диригент съм на Градски духов оркестър- гр. Видин. Проблемите са ми до болка познати. Дали е липса на финансиране или липса на интерес към проблемите ни не зная, но е факт,че те съществуват. Желая Ви да успеете да извоювате това, което всъщност би трябвало да имате и без петиция. Успех!

Гост

#104

2016-02-11 04:35

Защото обичам българския фолклор и вярвам ,че е едно съкровище на българската автентичност и идентичност!!!Гордостта на България!!!
didi

#105

2016-02-11 05:52

За да имаме един Национален фолклорен ансамбьл, който да ни представя пред чуждите гости, както и да изнася концерти в цялата страна и по света .Бьлгарските институций да сьдейства за това .Да не забравяме богатото си фолклорно  наследство.


Гост

#106

2016-02-11 07:00

Без думи!!!Безобразие!!!

Гост

#107

2016-02-11 08:19

!!!защото обичам народа си!!!

Гост

#108

2016-02-11 08:23

Като танцьор,хореограф,учител педагог изказвам моето най - голямо възмущение от самата мисъл и решение на органите достигнали до това безумно решение..Единтсвеното изкуство което не може да бъде копирано от другите страни ( като сиренето или киселото мляко), да бъде унищожено..Срамувам се от името на Българските управници,срамувам се от името на нещастната душа достигнала до това решение...Аз разпространявам Българският фолклор в чужбина и го уважават,а в собствената ми Родина го убиват...Оставете и малкото което е запазило нашето самосъзнание през вековете..Оставяте малцинството да се погрижии да представя България ??, на Международни Фестивали, на ЕХСПО ??..Срам...От самото създаване на Ансамбъла са се намирали пари за съществуването му ..Докато беше удобен...Срамувам се от вас.


Гост

#109

2016-02-11 08:24

Подписах тази петиция, защото съм възмутена от дъното на душата си. Това е още един от абсурдите на нашата държава и на министерство на КУЛТУРАТА. Искам да знам, те /от министерството/ дали си получават редовно заплатите, защото се притеснявам за милите хорица- те са толкова "бедни" -душевно.?

Гост

#110

2016-02-11 08:36

Ами защото е лесно да разрушиш и трудно да съграждаш. И защото ние сме това, което пазим и отстояваме!
И защото с моя ансамбъл "Загорче" от Стара Загора сме в същото положение от 1992 година до днес!

Гост

#111

2016-02-11 08:39

За да има Национален фолклорен ансамбьл
Владислав Джибаров
Гост

#112

2016-02-11 08:44

Подкрепям петицията,като човек, който по-вече от 20 години съм работил в тази сфера и мога само да заявя на нашите управници, че да се опитваш да унищожиш институция с национално значение мога да го сравня единствено с убийство. А ако имат намерение да го подменят с някой самоназовал се "национален" /нищо лично / или нещо подобно - колорита и уникалността, която има Ансамбъл "Филип Кутев" няма кой да я пресъздаде. Мога да говоря още много - но предлагам да организирате една отворена среща с Министъра и да присъства всеки, който желае да Ви подкрепи. /Хора стига сте се крили зад цифри и точки! /


Гост

#113

2016-02-11 08:54

За да се опитам да спра поредното безумие в тази държава, готова да затрие всичко българско и ценно, с което може да се гордее!

Гост

#114

2016-02-11 08:55

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Чл. 23. Държавата създава условия за свободно развитие на науката, образованието и изкуствата и ги подпомага. Тя се грижи за опазване на националното историческо и културно наследство.

Гост

#115

2016-02-11 09:17

Пълна лудост е да прекратиш дейноста на такав ансамбъл. Това е все едно да се отречеш от българското.

Гост

#116

2016-02-11 09:27

Zachtoto mnogo dobre rzabiram tehnite problemi, samata az sum pevitsa v Paris i tuk e taka, no golemite kolektivi imat durjavna finansova podkrepa i subsidii. Philipe Kutev e litseto na Bulgaria !!!! Ako iskame i nego da iztriem ... Talantut i kurtovskata rabota na tezi hora zaslujavat mnogo povetche !!!! te sa unikalni !!!

Гост

#117

2016-02-11 10:13

Защото смятам, че държавата е длъжна да опази, развива и популяризира българския дух и традиции, които са ярко отразени в българския фолклор. В частност народните танци са една неизменна част от българския бит в миналото, възражда се в настоящето и трябва да го запазим за бъдещите поколения.

Гост

#118

2016-02-11 10:21

Българска гордост, българска памет, българска народност!

Гост

#119

2016-02-11 10:50

Ансамбълът е стожер на българското фолклорно певческо и танцово изкуство.
Спешно трябва да бъде спасен от Изгубените Души, които са на власт в момента!!!

Гост

#120

2016-02-11 11:13

Защото не е нормално бездарните футболисти/ които вместо да прославят България, те я посрамват / да получават по 8000-11000 евро заплати , а тези които съхраняват и популяризират  българщината,  да мизерстват с по 400 лева. Наистина "Няма такава държава" за едни-майка, а за други - мащеха!


Гост

#121

2016-02-11 11:15

Sramota za "nashite politici", za Ministara na "kulturata" i vsichki "partii". Gospoda politici DAITE SHANS NA TAZI SVETINIA KOIATO E PROSLAVIALA,PROSLAVIA I SHTE PROSLAVIA BALGARIA.

Гост

#122

2016-02-11 12:04

Традицията е нещо нередовно!!!

Гост

#123

2016-02-11 12:07

НЕ ПИПАЙТЕ ПРЕКРАСНИЯ НИ АНСАМБЪЛ " ФИЛИП КУТЕВ" И ФОЛКЛОРА БЪЛГАРСКИ!!!! ТОВА Е НАШЕТО ЛИЦЕ ПРЕД СВЕТА!!! ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!! ДА ЖИВЕЯТ БЪЛГАРИТЕ!!!!

Гост

#124

2016-02-11 12:20

Подписвам петицията, защото смятам, че е престъпление да се унищожава културата на народ като нашия. Подписвам още, защото ми писна невежеството и безхаберието в държавата ни да вземат връх над вековното ни наследство и изконните ни ценности.

Гост

#125

2016-02-11 12:26

Като Българка, почитаща традициите на народа ми. Обичаща българския фолклор считам, че е недопустимо да бъде унищожена тази институция. Недопустимо би било да бъде унищожен и този ансамбъл. Времето след 1989г и до сега доказа желанието на младите хора да се докосват до това богатство. Лесно се разваля готовото, трудно се създава.



Платена реклама

Ще рекламираме тази петиция на 3000 човека.

Научете повече...