Петиция срещу лъжите в учебниците по история,които учат децата ни


Гост

#1

2015-08-27 12:51

Защото ми се видя смислена.

Гост

#2

2015-08-28 07:10

Крайно време беше - МНОГО ЗАКЪСНЯХМЕ, ПРЕКАЛЕНО МНОГО!
За съжаление допуснахме изтрещяли психопати професори да имат цялата власт при написването на учебниците. Оставихме се да се разполагат с най-святото - с душите на нашите деца и безнаказано да промиват мозъците им.
Много ми се иска да направим обратим този процес - да се върнем към истината за нашето минало и никога да не допускаме продажници да ни манипулират!!!
Така де

#3

2015-08-28 08:16

Да де, ама защо вие смятате, че сте по-образовани от хората, които са установили, че България е създадена 681-ва година. Не виждам никакъв аргумент. Каква е тая измислена петиция, че аз мога да си напиша петиция, че сме били с индиански произход.

TheTruth

#4 Re:

2015-08-28 12:37

#3: Така де -  

Българи преди 681 г, особено на Балканите - колкото щеш. Според старите хроникьори, а не според Джагфар Тарихи и Кирил Милчев. Самият Теофан локализира през 679 г. Българи в Тракия страница и половина преди да определи Аспаруховите българи като "мръсен новопоявил се народ".

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zT20C2Eze8Cg.kuvHWQWuCgr4


Гост

#5

2015-08-29 06:39

защото е крайно време да се изискат официално от москва откраднатите наши исторически документи и да се изучава истинската ни история, не онази, сътворена в лабораториите на кгб!

Гост

#6

2015-08-29 16:05

Време беше...

Гост

#7

2015-08-29 19:51

Не искам наглите Агресори в моята Страна,мястото им не е тук

Гост

#8

2015-08-30 14:20

Защото е мой дълг ,като българин.

Гост

#9

2015-08-30 15:22

Защо и ние и децата ни учим тотално грешна история, нямаща нищо общо с истината.
петър

#10 Re:

2015-08-30 15:24

#3: Така де -  

 Ти си бъди индианец,  няма лошо. Остави Българите да се борят за своята история


Гост

#11

2015-08-31 10:15

Защото съм българка и защото прекалено много закъсняхме.

Гост

#12

2015-08-31 15:59

Макар че, българите живеят отпреди хилядолетия, българското писмо (писменост) навлиза сред народа едва през 4768 година преди Хр., и доказателството за това е: Именникът на българските канове.Това трябва да учат децата ни -за величието на нашите владетели,за хилядолетната ни история, защото:''Българите – това е народът, който имаше всичко, което е пожелал. Този народ вярваше че светът е открит за него, българите вярваха, и никога не се съмняваха в победата си, това е народът ОТ който се учеше светът.''

За съжаление,едва ли има на света друг народ, който така слабо да познава своята история.

Като допълнение ще добавя,че международно генно изследване на Y-хромозоми доказва: Българите са най-древният народ в Европа - http://www.geo-bg.bg/nauka/b-lgarite-sa-naj-drevniyat-narod-v-evropa.

Raptor

#13 Re:

2015-08-31 20:56

#3: Така де -  

 Ми щом можете да го докажете и най вече се чувствате индианец пуснете си петицията и ние ще ви подкрепим!


Гост

#14 Re:

2015-09-01 19:57

#12: -  

  Голям прас, глупости


Гост

#15

2015-09-02 06:10

университетски преподавател съм и мой дълг е да направя необходимото децата ни да не бъдат вече манипулирани с измислени истории

Гост

#16

2015-09-02 13:20


Петиция срещу лъжите в учебниците по история, по които учат децата ни

Няма нито едно доказателство, че Тангра е бил бог на българите.

Българите на Аспарух далеч не са били малко. В много документи са наричани многобройни.

Древните българи изобщо не са били претопени от славяните.

Няма нито едно сведение, че са живеели в шатри.

Няма намерено доказателство и че титлата на владетеля им е била "хан".

Те не са били номади.

България не е била създадена 681 г.

Махнете термина "прабългари". Няма "прагерманци", "прасърби", "прагърци". Това създава впечатление у децата, че днес сме съвсем различно нещо от дедите си. Има достатъчно генетични изследвания, от които е очивидно, че сме техни наследници.

От тези учебници децата остават с впечатление, че едва ли не тук е бил публичният дом на Европа. А има достатъчно доказателства и в антропологията, и в генетиката, че това не е така.

Моля, коригирайте петицията, за да не прави впечатление на неграмотно обръщение към властите.

Николай Гусев


Гост

#17 Re:

2015-09-02 13:41

#3: Така де -  

 През 1981 г. предложих и редакцията на най-популярния тогава вестник - "Поглед" - прие с възторг есето ми, озаглавено "1300 години българска държава на Балканите". Накратко: Аспаруховата държава не е първата българска държава, но е първата такава на Балканския полуостров. Преди нея е имало няколко български държави, ситуирани на азиатска и североизточна европейска територия.
Есето обаче не видя бял свят, тъй като отдел "Наука и образование" при ЦК на БКП забрани публикуването му.
Мотиви: България не може да е по-стара от Киев, чиято 1400-годишнина се чествуваше по същото време...
Все пак, макар и под друга форма и в ограничения кръг на Софийския университет, темата беше разработена от мои студенти и получи награда на поредния конкурс за студентско научно творчество.
"Така де" - ние също не ядем доматите с колците...
Николай Гусев - пенсионер, бивш преподавател в Юридическия факултет на Софийския университет


Гост

#18

2015-09-03 19:40

Da se uchi ISTINSKATA ISTORIQ na Balgariq.

Гост

#19

2015-09-03 19:51

Крайно време е да се сложи край на лъжите,които учихме,изфабрикувани от червените подлоги на Ссср!

Гост

#20 Re:

2015-09-04 06:57