За реимбурсиране на инсулинови помпи и консумативи за тях


Гост

#1

2015-06-18 16:03

Подписах се-защото аз самата се боря с диабета вече 28 години и защото съм майка и искам децата на България да живеят своето нормално детство като връстниците си по света!

Гост

#2

2015-06-18 17:27

za6toto imam dete s diabet na 7 godini i iskam da e s insulinova pompa za6toto ya vijdam kolko mnogo se nervira ot tezi injekcii pak za sajelenie ne moga da si go pozvolim da si kupim tazi pompa i konsumativite i


Гост

#3

2015-06-18 17:31

Грижата за достоен живот,най-добро лечение,интеграцията на децата диабетици и всички други деца е свещено верую за всеки, който има себе си за човешко същество.

Гост

#4

2015-06-18 17:51

Подписах тази петиция защото съм майка на дете с диабет тип 1 от 6 месеца и все още събирам пари да купя инсулинова помпа.А за консумативите още не ми се мисли.Живота и здравето на дъщеря ми е най-важното нещо за мен и мисля за бъдещето и.Ако лечението и е с помпа бъдещите здравословни проблеми които може да има в следствие от диабета ще са в пъти по малко.И да не оставяме на заден план своботата която ще има ако е с помпа и сензор,няма да се чувства чак толкова различна от съученици,приятели и от обществото ако щете.Знам,че помпата няма да я излекува,но ще подобри качеството и на живот като цяло.Срамно е,че трябва да събираме подписи и неправителствени организации да се борят за децата ни ,а правителството само да отлага и увърта решаването на този наболял проблем.Но нали знаете,че ако не е на твоята глава нете интересува.Пожелавам от все сърце нещата скоро да се оправят и да има помпи сензори и консумативи за всички деца в нужда.
DJ Miro Mix

#5

2015-06-18 18:07

Подписвам се под петицията, защото правото да бъдем здрави ни е дадено по рождение! И докато нас могат да ни мачкат разни хитри политици и организации от типът на БАД, то за децата си трябва да сме готови и на истинска война!


Гост

#6

2015-06-18 18:21

За да може децата приемайки си поредната доза инсулин да не са подложени на допълнителен стрес!

Гост

#7

2015-06-18 18:28

Когато става въпрос за здравето и пълноценния живот на децата-държавата и обществото нямат право на НЕ и НЕ МОЖЕ. Както се намират пари за парламентарни и правителствени екстри и всякакви безумици, така бързо и без излишна бюрократщина и ходене по мъките трябва да се осигуряват условия и средства за лечението и нормалния живот на децата (и не само) в тази държава!

Гост

#8

2015-06-18 18:54

Подписах петицията ,защотото и нашето семейство от 6 месеца се учи да живее и контролира този неканен гост -Диабет.
Искам синът ми да получава адекватна грижа и лечение, да расте без лишения и ограничения,да бъде свободен сам да избира кога ,какво и по-колко да яде. Инсулиновата помпа е безценен помощник в ежедневната грижа за децата ни.

Гост

#9

2015-06-18 19:20

Защото във всички държави исулиновите помпи и конумативите към тях са безплатни за децата

Гост

#10

2015-06-18 19:21

За щастие моето дете не е болно от диабет. Но за нещастие всеки ден се сблъсквам с хора, познати и приятели, които се борят с тази болест и не мога да остана безучастна към това, което се случва в нашата държава. Или накратко: Ако децата са нашето бъдеще- Защо държавата ни ги убива с нехайството и незаинтересоваността си?

Гост

#11

2015-06-18 19:25

Крайно време и в България децата с диабет да получат лечение,като своите връстници по света!Вместо да лекуваве уврежданя да има превенция

Гост

#12

2015-06-18 19:54

Подписах петицията,защото инсулиновата помпа и сензор са по-добрия метод на лечение и по-добър начин за справяне с ежедневието. Ние сме родители на 13г. момченце, ЗД с давност 4г. Закупихме със собствени средства помпа през март 2014г. а през април 2015г. закупихме сензор.Най-отговорно и категорично заявявам ,че това е най-добрата инвестиция направена в процеса на лечение и справяне с Захарният Диабет. Консумативите всеки месец се закупуват ...а цената им в европейска България е много висока и непосилна.!!!!!!!!! Нашите деца заслужават да получат адекватно лечение!

До кога ще чакаме?!!!!

Времето лети...оправдания ,че средства няма-са обидни!

Филипова

 

 

 

 

 


Гост

#13

2015-06-18 19:57

ЗА ПОВЕЧЕ ДЕТСКИ УСМИВКИ! Да не са различни нашите деца с диабет от другите. Защото ТЕ го заслужават - те са бъдещето на България!

Гост

#14 Re:

2015-06-18 20:14

#1: - Podpisah se za6toto az samiqt imam Diabet ot dulgi godini i znam za kakvo ide na re4.Hora neka budem po dobrinedin kum drug

Obi4aite se pomejdu si.Tova be povelqta na proro4izata baba Vanga.


Гост

#15

2015-06-18 20:26

Създадохме и подписвам тази петиция с цел,да направим децата ни 1. ЩАСТЛИВИ,ЧЕ МОГАТ ДА ХАПВАТ КАКВОТО ПОИСКАТ.

2.ПЪЛНОЦЕННИ КАКТО ЗА СЕБЕ СИ,ТАКА И ЗА ОБЩЕСТВОТО.

3.ДА ГИ ЗАПАЗИМ ЗА МНОГО ПО-ДЪЛГО ВРЕМЕ НЕПОВЛИЯНИ ОТ ДИАБЕТНИТЕ УВРЕДИ.

4.ДА ДОЗИРАМЕ ТОЧНО ИНСУЛИНА ЗА НУЖДАТА НА ВСЯКО ДЕТЕ,ЗАЩОТО СТЪПКАТА Е СУПЕР ПРЕЦИЗНА ЗА РАЗЛИКА ОТ ПИСАЛКИТЕ.

 Мога да продължа да изброявам до безкрай ползата от инсулиновата помпа,но смисъла на тази петиция не е рекламата,а широката подкрепа.Тук е момента да кажа,че тя се прави с цел,да можем да покажем настроението на всички по отношение на реимбурсацията.Тази петиция ще бъде представена във вторник 23,06,2015 г.на среща с представители на МЗ , Здравната каса и доц. д-р Стоева  в 8 часа пред Министерството на здравеопазването.Всичко това ще се случи на живо в ефира на сутрешният блок на БТВ и ще продължи 15 минути.Моля,тези от вас,които имат възможност да дойдат заедно с децата си да го направят.Така ще видят истинските им лица и няма да бъдат просто букви ,цифри и статистика.

БЛАГОДАРЯ ВИ!


Гост

#16

2015-06-18 20:30

За по добри дни и по светло бъдеще на децата ни

Гост

#17

2015-06-18 21:05

Защото големият ми син от17 годишен е с диабет и през какви ли мъки не е преминал. Вече е сляп седното око. Всеки момент очаквамнова ГАДНА изненада. ДО кога ще ни мъчите. Какво искате и защо не искате да помагате, а напротив пречите. До кога с тая допотопна медицина.

Гост

#18

2015-06-18 21:26

Подписаха се защото синът ми е с диабет от 3 години . Диабета е ежедневна борба. От скоро  сме със сензор и мислим да сложим помпа но цените и на двете са много високи .Искам детето ми да живее като другите деца.Много ли искам мисля че всеки родител иска най -доброто за децата си . ТЕЗИ ОТ МИНИСТЕРСТВО ИСКАТ ДЕЦАТА ИМ ДА УЧАТ В  ЧУЖБИНА ДА СЕ ВОЗЯТ НА ХУБАВИ КОЛИ , а аз искам детето ми без страх и ограничения да ходи на училище.Искам да го предпазя от усложненията които може да  получи от диабета . Искам като сме граждани на  Европейския съюз   да можем  да се лекувам като такива,а не да чакаме някой германец да си смени безплатната помпа и да я предлага на нас на половин цена.

 

 


Гост

#19

2015-06-18 21:56

Всеки трябва да има достъп до лечение !

Гост

#20

2015-06-19 04:37

Бих искала, обаче, да допълня, че всички диабетици имат право на по-добър. живот, затова, ако може, допълнете искането., като включите и хората с лабилен диабет. Аз съм така от 25 г-постоянно, по 4,5,6и повече пъти на ден, за да може да задържа поне на това ниво нещата, а Това е почти непосилна и във финансово отношение, задача. Успех!

Гост

#21 Re: Ще се борим за всички!Обещавам!

2015-06-19 05:24

#20: -  

 


Гост

#22

2015-06-19 05:54

Децата в страната ни с диабет тип А вече станаха много, а всичко свързано с инсулинова помпа и иконсумативи са непосилни за много от тях! Време е държавата ни да обърне внимание на тези деца, и да им помогне да живеят живота си като другите деца!

Гост

#23

2015-06-19 08:57

Защото става въпрос за деца!!!

Гост

#24

2015-06-19 10:33

Жизнено важно е! Затова!

Гост

#25

2015-06-19 10:35

Подписах петицията,защото съм свързана с тези хора от много години насам!Защото съм видяла сълзите при боцкането,страха и умората!Защото,за мен,нито едно дете не трябва да пораства преждевременно,нито едно дете не трябва да отива до витрината със сладолед,само,за да погледа сладоледа...нито един родител не трябва да бъде връщан от детска градина,защото детето му има диабет и грижата за него не влизала в трудовата характеристика на медицинското лице,нито една майка не заслужава да загуби детето си в деветия месец на бремеността,защото е имала чести хипогликемии,които не усещала,нито едно семейство не трябва да се разделя,заради диабета!Всеки човек има право на достъп до най-съвремено лечение!Светът го е измислил отдавна!С вас съм и ви подкрепям!