НЕ НА ЦЕНЗУРАТА В БНР

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията НЕ НА ЦЕНЗУРАТА В БНР


Гост

#1

2014-09-14 15:15

Свобода на словото,смърт на печата!

Гост

#2

2014-09-14 17:16

Страх
Котаракът хвана мишка,
а гризачът се напишка...
Шок и ужас сред мишоци,
герберските мушмороци...

Гост

#3

2014-09-14 17:17

нали искахте прозрачност...свобода...демокрация...

Гост

#4

2014-09-14 17:19

Азсъщо съм писал не веднъж до СЕМ и пр. с предложение БНР да носи истинското си име БългароАмериканско Радио!
без

#5

2014-09-14 17:20

 

На 28 септември 2014г. в Мездра ще се проведе традиционен Ловен Събор, на който каним приятели от побратимените с Мездра градове : Конотоп от Украйна, Димитровград и Вранячка баня от Сърбия, Воронеж Русия,Албания, Раковник от

 Чехия.Ще пийнем бира „Леденика”, от автофирмата „Юнион Ивкони” обеща да ни докара няколко бутилки от знаменитото чешко  пиво „Палавият бакалар Ян

Пичка”, Раковник! На слука и Наздраве, приятели!

 

 


Гост

#6

2014-09-14 18:39

Бавно в годините умира стойностната журналистика. Не ме карайте да се чувствам като по времето на социализма.Само,че сега господарят е друг. Имам право като данъкоплатец на истината. Искам свободна журналистика ,а не слугинаж.

Гост

#7

2014-09-14 18:51

Омръзна ми да ме зомбират денонощно с постулати, заучени "спуснати" фрази и клишета. Искам свобода на словото и различните мнения и становища в медиите на демократична България!


Гост

#8

2014-09-14 19:37

Направете Регерендом по важните тми. Ще участват всички читави хора.

Гост

#9

2014-09-14 19:49

Петицията е излишна. Пилеем време и пари. Просто трябва да ЛИКВИДИРАМЕ ПАРТИЙНАТА СИСТЕМА и проблеми като тоя ще отпаднат. И 99% процента от останалите.

http://justice.bg-market.com

УСПЕХИ

Гост

#10

2014-09-14 20:01

Срам и позор е в днешно време, точно в месеца преди изборите да се спира предаване като Деконструкция! Кой се страхува от Петър Волгин!

Гост

#11

2014-09-14 22:29

Деконструкция е едно от любимите ми предавания по БНР. Това, което ми харесва в него, е, че се представят различни гледни точки, които не се лансират в други медии и предавания.

Гост

#12

2014-09-15 00:42

Всички частни медии не само запазиха, но и увеличиха публицистичните си предавания до изборите. Само БНР ги спира. Това е ненормално!

Гост

#13

2014-09-15 04:38

Цензура в предизборен период? Страх ги е от гласа на народа? Това вече не е демокрация!

Гост

#14

2014-09-15 06:37

Когато по политически причини се спират предавания е време да се смени този който ги спира!

Гост

#15

2014-09-15 07:20

Много навременна петиция. България не трябва да се връща към времето на тоталната цензура на Изток и Маккартизма на Запад. Ако управляващите не се съобразят с петицията трябва да се организират протести пред Радиото и пред НС и МС. Ясно е че вървят чистки в националните медии. Аз се чудя защо по българското радио не можеш да чуеш въобще свестен коментар за събитията в Украйна. Все едно слушаш "Гласът на Америка" от студената война. Наложена е цензура - откровенна,зла и неправдоподобна. Човек си мисли че България аха-аха и ще започва война против Русия заедно с Америка и ЕС. Това е недопустимо за българска национална медия.


Гост

#16

2014-09-15 07:33

СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА ХУБАВО ПРЕДАВАНЕ!Г-Н ВОЛГИН, БОРЕТЕ СЕ! НИЕ СМЕ С ВАС!ТЕ ИСКАТ ДА ЗАТВОРЯТ ГЛАСА НА НАРОДА,НО ТОВА НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДОПУСКА. УСПЕХ НА ПЕТИЦИЯТА!

Гост

#17

2014-09-15 08:05

Тази петиция според мен е малко закъсняла. Индикации за "натискане" на неудобното мнение и позиции по важни за обществото и държавата теми се наблюдава доста отдавна. Българския вариант на демокрацията т. н. "псевдо-демомокрация" е удобен и популярен инструмент за разлагане на недораслото ни общество в своята цялост и съвокупност. Корупционните практики, пополизмът и олигархичните интереси трайно се настаниха във възлови сфери на държавния организъм с тихото и подкупно съгласие на перманентно преминаващите през властта партийно-политически субекти! След този скромен анализ и бързо притичване по темата, какво да очакваме за предаването "ДЕКОНСТРУКЦИЯ"!!? Похвали ли?? Или допълнителна субсидия от БНТ? Забележете!! Това е държавна /НАЦИОНАЛНА/ медия! Един от стожерите на демократическите процеси в държавата ни и по "дефолт", не само обективно информационно, но и обединяващо, обучаващо и свързващо звено между етносите живеещи от векове на територията на Република България!/на теория!/... Практиката показва обаче друга картинка! Държавността е системно и целенасочено унищожавана, от олигархични структури, набирайки след 2005 г. все по-голяма икономическа мощ, където стоката наречена политика, е все по предпочитан артикул, а тези занимания умело се прикриват зад демократичната фасада! Поради тази основна причина, все по натрапчиво се оформя усещанито, че официалната държавна политика/вътрешна и външна/ все по силно ще се влияе и зависи от кесията на горе споменатите структури! Реалната демокрация все по-видимо и безвъзвратно се изплъзва и стапя като отронил се айсберг, плуващ на юг! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ПРЕДАВАНЕТО "ДЕКОНСТРУКЦИЯ" ТРЯБВА ДА ОСТАНЕ КАТО ЕДНО ОТ ОСНОВНИТЕ И ВОДЕЩИ ПУБЛИЦИСТИЧНИ ПРЕДАВНИЯ В БЪЛГАРСКОТО НАЦИОНАЛНО РАДИО!

С уважение: Адринико


Гост

#18

2014-09-15 09:08

Моят подпис е моят коментар.

Гост

#19 Re:

2014-09-15 09:15

#15: -  

 Много верно: по въпроса за гражданската война в Украйна, която е на 200-300 км

оттук и силно ни касае, на българите им промиват мозъците, и нищо обективно не се

чува. Така е и в целия "демократичен свят". 

Очевидно  САЩ  са завладели машината за обработване  на общественото мнение, 

и обработват всички наред. 


Гост

#20

2014-09-15 09:34

Срамно е да се посегне на предаване, при това с висок рейтинг - явно самият СЕМ се страхува - нали и зад него стоят политически и корпоративни интереси! Тази сутрин слушах как в сутрешния блок се дискутираха проблеми на Реформ.Блок, без свян, че става по време на кампания. Къде се колегите журналисти, къде е цеховата солидарност?! Страхливците са преходни фигури.

Гост

#21

2014-09-15 10:55

Подкрепям безкомпромисно свободата на журналистите, особено гражданската смелост на П. Волгин! Угнетителна тенденцията някои от тях да слугуват на политически и корпоративни интереси, откъдето текат поощрения и бонуси. По сутрешния блок се коментираха "по роднински" проблемите на Реформ.блок в условията на предизборна кампания, но едва ли СЕМ ще реагира, защото и те са послушковци и страхливци.
Писакова

#22

2014-09-15 11:00

Подкрепям беусловно Волгин. В СЕМ са послушковци и страхливци, както и уви - повечето му колеги, които бозаят политически и корпоративни бонуси. Щу имат ли характер и тежест да го подкрепят, защото тази угроза ще помете и тях някой ден?


Гост

#23

2014-09-15 14:33

Не винаги съм съгласна с тезите и мненията, на които дава глас "Деконструкция", но това е само още една причина предаването да го има (помним Волтер, нали). Възхищавам се на смелостта и последователността, с която авторите на предаването отстояват позициите си.

Гост

#24

2014-09-15 14:35

Когато в една държавна институция провеждат цензура си е вид фашизъм ...

Гост

#25

2014-09-15 17:20


Тревога! Цензурата се завърна!