Против преименуването на Благоевград в Цар Самуил или Самуиловград


Гост

#26

2014-07-29 16:26

Името на Благоевград не трябва да се сменя и ще има много бъркане, заради това

Гост

#27

2014-07-29 16:34

Този абсурд ми звучи, все едно да прекръстиш детето или член от семейството си..., това би граничило с ЛУДОСТ. Мисля, че някой трябва да помисли (ако има тази функция), след като се огледа, много внимателно около себе си, какво решение да вземе за името на Благоевград!!!

Гост

#28

2014-07-29 16:37

Несъстоятелни искания на единици хора, които дори не са от Благоевград. Такова предложение се подлага на гласуване, чрез референдум за жителите на града.

Гост

#29

2014-07-29 16:45

Щом на някой не му харесва, че градът е кръстен на Димитър Благоев - да премахнат паметника му и да приемем, че името идва от "благ" и готово. С насилственото преименуване само ще се намрази личността на Цар Самуил вместо да се почете!

Гост

#30

2014-07-29 16:49

Всичко друго ли оправиха, та остана само името на Благоевград да променят, и поради каква ПРИЧИНА...????? Както е писал един съгражданин по-горе:" ... "те" и България ще преименуват". Нямат ли срам тези хора???!!!!

Гост

#31

2014-07-29 17:13

Няма причина и нищо не налага смяната името на града ни!Някакви луди хора си позволяват да правят подобни глупави предложения от името на гражданите от Благоевград,което аз считам неморално и безотговорно поведение!Трябва да бъдат съдени тези позорни организатори за смяна на името на града ни!Не смятам,че един опозорил се български цар виновен за ослепяването на повече от 14 000 негови пленени войници,поради некадърноста му да е причина за преименуване на града ни в негова чест! За такива промени ще трябва да се проведе местен референдум,но аз лично не подкрепям тази идея ! Благоевград е прекрасен както с името си така и красотата си!Всички му се възхищават,както гражданите му така и гостите му!Вярвам,че поредният предателски опит за подобно преименуване няма да успее.Гражданството няма да позволи това!
ММ

#32

2014-07-29 17:16

"Цар Самуил умира на 6 октомври 1014 г., вероятно от сърдечен удар, който получава при вида на войниците си, ослепени след битката при Беласица. След преждевременната смърт на царя, България не успява да издържи дълго на военния натиск на византийците. Четири години по-късно идва и краят на Първото българско царство......." И как да прекръстиме Благоевград на Цар Самуил този човек не е могъл да опази войниците си ние ще си кръщаваме града на него стига де..... Ще подчитаме 1000 години от смъртта му от какъв зор всичко друго в скапаната ни държава е наред и остана само името на града ни

Гост

#33

2014-07-29 17:17

Поредната тъпотия. Какво му е на името сега?!?! Пък и предлагащите такава промяна имат ли си на представа, че смяната на името на населеното място ще доведе до излишни разходи за гражданите - смяна на лична карта, шофьорска книжка, паспорт и сигурно още куп документи, за който в момента не се и сещам, но ще науча, ако се стигне то такова решение... Те ли ще платят за тези разходи? Хора без работа са това. В нашия град името да ни е проблема. Що не помислят как РЕАЛНО да намалят безработицата? И да се ангажират с нещо хората над 50 г., които трудно си намират работа? Както и младите безработни, завършили средно или висше училище, но без грам трудови умения и знания? Ако явно бездействието на предложилите петицията е родило тази идея, хайде по живо по здраво, да ходят да чистят паркове и градинки, да метат улиците и всякакви други дейности могат да изпълняват, които РЕАЛНО да са в полза на града ни!!! Много съм остра в изказването си, но ми писна всеки малоумник за щяло и нещяло да иска смяна на името без да си даде сметка за реалните последици!!!
Тъй като основанието на внеслите подписката е да се почете цар Самуил бих им дала следното предложение: влезте в детските градини и училищата в нашия град, в часовете на класния ръководител или в тези по история и говорете с децата, за това кой е бил цар Самуил и какво е направил. Дайте им задачи да направят сами презентации за живота му, така ще трябва да вложат труд за проучването или измислете нещо друго... Така ще почетете паметта му, като оставите спомена за него в паметта на неграмотно израстващите български поколения, а не със смяна на име на град, която освен разходи за всеки живущ тук, друго няма да постигне.
Това предложение според мен е предварително обречено на провал.

Гост

#34

2014-07-29 17:43

Поклон пред цар Самуил, но не това е начинът за изразяване на почит. Най-добре ще го почетем, като сме по-добри един към друг и ни боли за другите както него го е боляло за войниците, като поставим България по-високо от личните интереси и амбиции!

Гост

#35

2014-07-29 17:52

Изключително ненужно хабене на средства и отклоняване от истинските проблеми на града! Уважавам българската история и всички царе, но нека се съсредоточим върху настоящето и бъдещето! Разбирам градът да беше кръстен на някакъв върл комунист, на фашист или на национален предател, но в случая нищо такова не налага смяната на името.
Bobi

#36

2014-07-29 18:11

Абсолютно съм против смяна на името на родния ми град, уважавам цар Самуил, но промяната ще донесе много проблеми и разходи и е напълно ненужна. Да не говорим от колко десетилетия градът е известен под името Благоевград и колко всички са свикнали с него. Подписах петицията, ако има група във Фейсбук, ще се присъединя и към нея. Моля, посочете линк!

Гост

#38

2014-07-29 18:17

https://www.facebook.com/kiril.milchev <--- Това е човекът поел инициативата за промяна на името на градът ни ...Та той дори не е от Благоерград !!!! Някакъв никому известен писател от Карлово!!!! Благоевград е град с толкова богата история,с толкова красива природа и хора, и някакъв си там с кое право питам аз дори си е помислил,че може да сменя името на градът ни??? Ами хората подписли се в тази простотия луди ли са ?!?

Гост

#39

2014-07-29 18:29

Аами защо този господин не си промени името на Цар Самуил! Нали иска да го почете ?!? Няма спор,че цар Самуил заслужава да бъде почетен ,но това ли е начинът и защо точно нашия град? ха че как ви звучи да се наричме самуиловградчани хахаха смях :д

Гост

#40

2014-07-29 18:48

Петиция,създадена с право.Преименуването на града е безумие.
боби

#41 Re:

2014-07-29 19:03

#38: -

То сигурно хората, които са се подписали за смяна също не са от Благоевград


Гост

#42

2014-07-29 19:04

i can not

Гост

#43

2014-07-29 19:09

Нека първо помислят за истинските проблеми в страната, не да се занимават с глупости като смяна на името на Благоевград.

Гост

#44

2014-07-29 19:17

http://www.blitz.bg/news/article/281877 Някои ще коментира ли тази глупава статия БЛАГОЕВГРАДЧАНИ ИСКАЛИ ДА СМЕНЯТ ИМЕТО НА ДРАДА ДРЪН ДРЪН ония глупак от Карлово иска ние НЕ Благоевград бил на цяла българия не на шепа хора живеещи в него тоя човек не е добре ми нека прекръсти Карлово като е толкова важно за него и кои са тия 5000 души къде са???????

Гост

#45

2014-07-29 19:26

Не може да се появява някакъв си, който дори не е родом от този град и да твърди, че трябва да сменят името на града ни. Това си е нашия град - на Благоевградчани. Горда съм, че съм от Благоевград, горда съм, че живея в Благоевград. Нека запазим името, което носи този прекрасен град - БЛАГОЕВГРАД!!!

Гост

#46

2014-07-29 19:26

Всички членове на тая глупава група https://www.facebook.com/groups/734082006649378/ били инициативен комитет няма да се учудя ако няма нито един от Благоевград. Този никому не известен писател от Карлово е имал наглостта да постне в профила си пощата на Президента и е призовал хората да го подкрепят егати наглите хора НИЩО НЕ СТАВА ОТ ТАЯ ДЪРЖАВА

Гост

#47

2014-07-29 19:27

В никакъв случай, не бих желала града да се преименува!!!

Гост

#48

2014-07-29 19:37

Mqslq che Blagoevgrad si e perfektno za kvo vi e da go smenqvate ;x

Гост

#49

2014-07-29 19:57

Dobre be teq pochnaha da preimenuvat gradovete veche ;xx.. Blagoevgrad si e napulno normalno i si e super ;x CAR SAMUIL/SAMUILOVO kvi sa teq gluposti :x ujas ;xxx.... BLAGOEVGRAD SI E PERFEKTNO

Гост

#50

2014-07-29 20:08

Благоевград FOREVAR бее ПРОТЕСТ!!!!!!!!!!!