Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Quoted post

Пушач

#4

2012-12-05 10:57

Защо ограничавате моите права ! ? ! Като не искате да дишате тези 8400 химически вещества влезте в залата за непушачи ! или излез да дишаш въздуха с испаренията от колите и другия "чист" въздух!Но не пипай моите права МОЛЯ????

Отговори


Гост

#13 Венко

2012-12-05 15:35:32

#4: Пушач -

Никой не ограничава "правата" Ви г-н Пушач. Пушете Вие сред иЗпаренията от колите.

 

kiril

#24 Re:

2012-12-06 11:29:37

#4: Пушач -

Подписах я не защото искам да им е гадно на пушещите, които трябва да пушат навън, а за да не ми е гадно на мен докато съм вътре. Просто е.


Гост

#29 Re:

2012-12-06 13:40:43

#4: Пушач -

Кои права? Тези на пушач ли? Не знаех, че пушачеството е чисто човешко право.

В случая никой не Ви ограничава "правата" - Вие пак можете да си излезете да си пушите. Непушачите дори да излезнат за малко от задимено заведение, по никакъв начин няма да компенсират одимяването си.


Гост

#45 Re:

2012-12-06 16:45:25

#4: Пушач -

ами излез ти, защо да изляза аз???


Гост

#48 Re:

2012-12-06 16:59:35

#4: Пушач -

Нямаме нищо против пушенето. Става въпрос за ограничение на обществени места.
Заведенията са обществени места, където се събират всякакви хора, които не са длъжни да си перат умирисаните на дим дрехи всеки ден.

Ако искаш смъркай, ако искаш се боцкай, на нас ни е все тая, стига да не мирише и да не ни умирисва дрехите и душите.

Just Me :)

#49 Re:

2012-12-06 17:00:12

#4: Пушач -

Да делиш заведенията на зали за пушачи и не пушачи е все едно да делиш плувен басейн на зони за пикаещи и не пикаещи,никой не е отворил заведения или кафене ,че да се събират пушачите вътре ,да тровят другите,да вмирисват дрехите на околните,като си толкова пристрастен илзизай и си пуши на вънка ,никой не е длъжен да се съобразява със зловонието произлизащо от теб !

Непушач

#54 Re:

2012-12-06 17:49:45

#4: Пушач -

Мое право е да дишам чист въздух. Твоя е привилегията да ти се позволява да пушиш навън, защото в някои страни дори и това го нямаш. Така че, моля, не погазвай моите права!

Справедливка

#65 Re:

2012-12-06 22:14:06

#4: Пушач -

Никой не ви ограничава правата, вие така и не успяхте да го разберете това. И никой не ви е забранил употребата на тютюневи изделия. ЗДРАВЕТО е на първо място. Вие може да не се грижите за него, но има хора, които поне се стараят да водят по-здравословен начин на живот, въпреки условията, в които живеем. Моля ви вие да не отнемате нашето право на здравословна околна среда - това право е заложено и в Конституцията на Р България:

Чл. 55. Гражданите имат право на здравословна и благоприятна околна среда в съответствие с установените стандарти и нормативи. Те са длъжни да опазват околната среда.

Нека всички да имаме право и условия да посещаваме заведения и всякакви други обществени места, без да сме принудени да се тровим. И нека мислим за децата и подрастващите - те ще пушат със сигурност по-малко, ако не свикват ежедневно с цигарите.

непушач

#87 Re:

2012-12-07 11:30:52

#4: Пушач -

Хайде да не започваме със залите за непушачи, че и там темата не е в полза на пушачите! Наредбата беше побългарена във всички заведения!

Залата за непушачи много по-малка от залата за пушачи!

За да стигнеш до залата за непушачи почти винаги се минава през задимената част на пушачите!

Пълно с деца в залата за пушачи!

Зори

#89 Re: Непушач

2012-12-07 11:36:23

#4: Пушач -

А ако на мен ми харесва повече как изглежда помещението за пушачи? Нямам ли право да го посетя, без да съм подложена на отровен дим, правата на наркомана свършват там където зависимостта му започва да трови и други. Никой не Ви отнема правото да пушите, просто най- накрая се дават права и на пушачите, право на светски живот без тютюнев дим.


Гост

#106 Re: !!!

2012-12-07 12:47:45

#4: Пушач -

Аз на пипам твоите, ама ти пипаш моите! Не си се родил с цигара в уста! Да пушиш не е право, а кофти навик с който не искаш, или не можеш да се справиш! Пушача е този, който трябва да се съобразява, а не обратното!!!

 

Непушач

#116 Re:

2012-12-07 13:52:29

#4: Пушач -

Пуши си у вас, в лицата на децата, на семейството ти. Там може да те ограничи само съвестта, но мисля, че няма да имаш този проблем.


Гост

#125 Re:

2012-12-07 14:55:43

#4: Пушач -

ти колко заведения знаеш където да важи "зала за пушачи" може да е определена в заведението но тя не е изолирана. да не говорим че в момента си има закон в който си казва да не се пуши в заведенията както е по останалите европейски страни


Гост

#130 Re:

2012-12-07 16:03:15

#4: Пушач -

Аз съм непушач.  Защо вие трябва да погазвате моите права? По този начин поставен проблема е доста интересен!

Тефал

#134 Re:

2012-12-07 17:25:30

#4: Пушач -

т.е. да излязат баламите НЕпушачи. Така ли?


Гост

#152 Re:

2012-12-07 20:00:32

#4: Пушач - Купи си електронна цигара и стига си се тръшкал


Гост

#158 Re:

2012-12-07 21:48:01

#4: Пушач -

Тъй като си този, който извършва неестествен акт, то следва ти да се съобразяваш. Пуши си навън колкото искаш или си ходи в зала за пушач...


Гост

#188 Re:

2012-12-08 14:32:44

#4: Пушач -

Никой не нарушава правата ти, ако много ти се пиши винаги може да излезеш на вън и да изпушиш една цигара!

Човек

#205 До №4 Пущач

2012-12-08 18:28:22

Права??? Хахахаха ти верно си вярваш май? И кое по точно е твое право ? Да съкращаваш живота на другите ли?Или може би нощния живот е само за пушачите??? Или хайде като е мрьсен въздуха в града ни дай да се доотровим! Ако имаш поне малко акъл в главата ще осъзнаеш колко абсурдно звучиш! Щом мислиш че си прав/а ходи трови себе си децата си близките си, Но нямаш никакво ПРАВО да вземаш решение за сметка на здравето на друг човек, никой не е длъжен да търпи вонята и отровите само защото ти си мислиш че ти е готино,успокоява те и т.н....а си просто един заблуден наркоман който ще си плаща докрая на мизерния си кратък животец за да се избави по бързо от него ...мда това си е твое право пушачо! Много ПоЗдрави от човека :)

 


Гост

#214 Re:

2012-12-08 23:39:29

#4: Пушач -

Откога пък пушенето е човешко право? Човешко право е здравето, което вие, пушачите, нарушавате, а вашето желание да пушите е просто каприз и пристрастеност. Реално заведенията с наистина изолирани зали са рядкост. И не мога да разбера как в цял свят всеки си спазва закона и никой не роптае срещу това да пуши навън, а тук се прави е*ати драмата от това. Дай заради единия ви каприз, че видиш ли, ще падне тавана, ако не си изпиете кафето без цигара, всички да се задушаваме от миризливия ви дим.


Гост

#252 Re:

2012-12-09 19:43:47

#4: Пушач -

Залата за пушачи обикновено е мазето на заведението или някое смотано място, където никой не иска да стои!!!!!

Писна ми от цигарен дим и озлобен народ!

#259 Re:

2012-12-10 00:30:47

#4: Пушач -

Да разбирам ли, че твоите права са да тровиш всички около теб?


Гост

#363 Re:

2012-12-11 12:16:56

#4: Пушач -

Като искаш да пушиш излезни на вън! Непушачите се са длъжни да се тровят и смардят на фашкии заради пушачите!

Onq

#385 Re:

2012-12-11 14:27:11

#4: Пушач -

Тютюнопушенето не е човешко право, а вреден навик

iCO

#412 Re: пффффф

2012-12-11 17:43:27

#4: Пушач -

ТИ КОЛКО СИ ТЪП НЕМА ВРЪЗКА !!! САМО В НАШАТА ТАЛИБАНСКА ДЪРЖАВА ЗАКОНИТЕ НЕ СЕ СПАЗВАТ. В ЕДНА ТЪПА МАКЕДОНИЯ, В ЕДНО ТЪПО СЕЛО ТАМ В РЕСТОРАНТИТЕ НЕ СЕ ПУШИ ! ДА - НИЕ БЪЛГАРИТЕ СМЕ НАЙ-ПРОСТИЯ НАРОД !!!

Непушач

#454 Re:

2012-12-11 22:56:29

#4: Пушач -

За какви права ми говориш....а къде беше ти толкова годинни да се сетиш за моите права когате ме тровеше навсякъде....да вляза в залата за непушачи..от колко време има такива зали по заведенията и в колко от тях работи вентилацията в тези зали...не мислехте за праватами преди това а сега се оказа че вие имате такива и са ви накърнени,абе много раними ще дойдете...по-големи демагози от вас няма....След като не се раждаш пушач а ставаш такъв с избора който съзнателно правиш си живей с последствията от този избор без да ме тровиш..

Делян

#464 Re:

2012-12-12 00:02:55

#4: Пушач -

Нещо не разбирам, кой чии права ограничава. Аз не ти забранявам да пушиш по принцип. Забранявам ти да пушиш на обществени места. Да пушиш не е твое право (посочи ми кое точно в закона го определя на това), докато здравето е МОЕ право (определено и в закон). Ако пушиш на обществени места, ти ми отнемаш моето право на здраве. Защо непушачите трябва да отстъпват в случай на конфликт, а не пушачите, при условие че техният навик е признато вреден и за двата субекта, а не обратното?

Aз съм пушач също !!!

#465 Re:

2012-12-12 00:13:53

#4: Пушач -

Не знам за какви права говориш ... правото да вредиш на другите .... реално правата на непушачите са нарушени, когато стоят с теб на една маса. Аз съм ПУШАЧ и искам закона да не се променя. Това , че на някои хора ще им се развали "кефа" от това да пушат седнали на маса в заведение с кафенце или напитка, не означава , че трябва да се пречи на останалите .... , а да има и алтернативи, като толкова ти се пуши - аз ползвам елекртонна цигара. Така, че драги ПУШАЧИ като мен ... няма да ни се развали чак толкова кефа, а и предпочитам да не смърдя на пепелник като изляза от някое заведение!!!

WTF

#468 Re:

2012-12-12 00:18:00

#4: Пушач -

Да ти ограничим правата ??? Цяла Европа им са ограничили правата (Испания, Англия и Германия знам от личен опит) и всеки си излиза навън от дискотеката и си пуши и не се оплаква, а ти тук си имал права. Защо не ревеш, че 60 % от българите живеят в бедност, защо не протестираш когато управляващите крадат милиарди, защо не протестираш когато се чудят какъв данък да ти сложат, защо не протестираш когато незаконно ни вземат и пътен данък и винетни такси за да излезеш от населено място и въпреки това пътищата на луната са в по - добро състояние.... но не когато на българина му ограничат едно от жизнено важните права да пуши веднага е готов да скочи на въстание, а когато живее в мизерия. И да допълня тези собственици на заведения вие си мислите, че забраната за пушене ви е отнела клиентите... не сега просто се чувства, че хората нямат пари и не ходят по заведения толкова колкото преди и да позволят да се пуши отново промяна в оборота няма да имате, ама нали сте "бизнесмени" (повечето от вас сигурно едвам са завършили средно)...

ВАЛЕНТИНА

#469 Re:

2012-12-12 00:42:14

#4: Пушач -

Защото "зали за непушачи" реално няма:)  ....И е смешно да се преструваме, че не го знаем всички това:)

псевдоним

#471 Re:

2012-12-12 01:28:36

#4: Пушач -

От злоба брат! Те само това могат!

Весела

#494 Re:

2012-12-12 10:09:02

#4: Пушач -

Човеченце, научи се да пишеш първо.....

гогоггоо

#497 Re:

2012-12-12 10:16:35

#4: Пушач -

А защо трябва да нарушавате моите права да не вдишвам издишания от вашите дробове отровен пушек?

Валя

#504 Re:

2012-12-12 10:50:22

#4: Пушач -

А защо ограничавате моите права? Ти като искаш да пушиш излез навън, никой не ти забранява да се тровиш? Или ти е много приятно да се пребираш в къщи "вонящ" на цигари, защото дали си пушач или не, това е отвратително и предполагам сега трябва да сте го осъзнали?Хайде моля не пипайте и моите права и тези на децата, които родителите си са завели в заведението за хранене????

tupunger

#508 Re:

2012-12-12 10:54:57

#4: Пушач -

pu da ti eba maikata .....................mrusna be az trqbva da se suobrazqvam s tebe taka li deto trovish vsichki okolo sebe si i sebe si q ti izlizai i se naslazhdavai navun na gadnite si otrovi nikoi ne ti e dluzhen.......da te turpi be bokluk

Пикльо

#519 Ограничавали сме му правата!!!!???

2012-12-12 11:28:40

#4: Пушач -

Ама не е лесно да сте толкова промити и да излизате с този аргумент винаги. Истината е че реално аз и всички НЕпушачи години на ред бяхме с ограничавани права. Аз поне не си спомням някога да е имало място в дискотека, бар или кабаре където да е зала за НЕпушачи. А разделението на пушачи и Непушачи навлезна масово в заведенията само преди няколко години. И пак да учотним - Аз трябва да се съобразявам с вас, понеже имате глупав навик (никой не ви е карал насила). Ми аз да взема да протестирам, че не ми дават да пикая в автобусите, понеже имам такава нужда.


Гост

#547 Re:

2012-12-12 13:08:05

#4: Пушач -

Какви права имаш ти, да пушиш на главите на хората, които не искат да се тровят ли? Пуши си навън, никой не те е спрял, това е твоето право!

непушача

#559 Re:

2012-12-12 13:49:25

#4: Пушач -

да,ама преди да вляза в малката и забутана зала за непушачи, трябва да премина през голямата зала за пушачи.. което обезсмисля всичко.. а и може ли да кажете къде е разделението на зали в дискотеките и нощните клубове?

Димитър

#562 Re:

2012-12-12 14:18:43

ти нямаш права, ти си престъпник. Не с това че пушиш, а с това че пушиш на обществени Места

#4: Пушач -

 

Непушач

#573 Re:

2012-12-12 14:55:42

#4: Пушач -

Първо се научи да пишеш, тогава слагай коментари. Никой не отнема правата на пушачите, а в случая се защитават правата на непушачите! Ако искаш пуши навън или у вас! Самото право да пушиш никой не ти го отнема! Защо не настоявате да се пуши и на бензиностанции! Който иска да се трови да трови само себе си, без да вреди на останалите!

мушморок

#581 Re:

2012-12-12 15:28:26

#4: Пушач -

Извинете, за какви права точно говорите??!?! И ако може споделете за кое от долу описани права точно става дума, че нещо не мога да схвана:


"Не се допускат никакви ограничения на правата или привилегии, основани на раса, народност, етническа принадлежност, пол, произход, религия, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично и обществено положение или имуществено състояние."


Гост

#593 Re:

2012-12-12 16:23:20

#4: Пушач -  

 Никой не ти ограничава правата. Излез на улицата и пуши по две цигари наведнъж, та дано се напушиш.


Гост

#607 Re:

2012-12-12 17:05:19

#4: Пушач -

"Права" Имаш права когато не пречиш на другите.

 

За разлика от теб ние не сме ИЗБРАЛИ да сме непушачи. Ни сме РОДЕНИ такива

Пуша4

#631 Re:

2012-12-12 19:19:21

#4: Пушач -

Ваше право е да пушите, но има места, на които това трябва да е забранено. Както е забранено хората да шофират употребили аклохол. Аз съм пушач от 17 години и предпочитам в затворени, обществени места да не се пуши. Ще свикнем с това, както и с всяко друго нещо - всичко е до навик!

Дидо

#637 Re:

2012-12-12 19:21:02

#4: Пушач -

Само ти ли имаш права ние нямаме ли ти така и така гълташ пушек нищо не ти пречи да стойш от вън гълташ твоя гълташ на колите сам си си избрал да си пушач съобразявай се тогава

Иван

#644 Re:

2012-12-12 19:31:34

#4: Пушач -

Имаш право да пушиш, но не и да тровиш.Видяхме за две години, че варианта със зали за пушачи и непушачи НЕРАБОТИ. И моляте, не се хаби да спориш. И още нещо: Как се нарича човек пристрастен и постоянно приемащ дадено психотропно вещество? НАРКОМАН. Какво правим ние? Спорим с наркоман дали да му легализираме дрогата. Е много ясно, че ще казва на черното бяло до последно! Добре, че има и здравомислещи пушачи, които са ЗА забраната! Браво


Гост

#654 Re: пише се изпарения

2012-12-12 19:57:18

Ragnel

#675 Re:

2012-12-12 20:42:45

#4: Пушач -

Имаш право да се тровиш сам, колкото искаш, но нямаш право да тровиш другите, превръщайки ги в пасивни пушачи! Така че не ние с теб, а ти с нас трябва да се съобразяваш! Разбра ли?

I az sym pushach

#694 Re:

2012-12-12 21:26:30

"Искам след 22 часа в заведенията да се разрешат чекиите! Всичко друго е ограбване на моята свобода! Искам да мога да си лъскам в баровете след 22! Не мога да лъскам навън, защото ми е студено. На който не му харесва да му свършват в лицето и върху яденето, да не ходи по ресторанти след 22. Моята свобода е нарушена, ако няма поне стая за чекиджии. Защото аз не мога да издържа 2 часа в затворено място без да си ударя една. Не мога да прекарам приятна вечер с приятелите ми нечекиджии, ако не си ударя поне 20 чекии на масата! Аз вече се съобразявам като не лъскам в тролея и в театъра, затова трябва да ми бъде разрешено след 22 часа поне в ресторанти да си лея спермата на воля. Защото това е моята свобода!"

#4: Пушач -

 

Стела

#743 Re:

2012-12-12 23:20:22

#4: Пушач -

Права?! А къде е правото ми на живот, моля? Като си избрал да се тровиш, трови се там, където няма да навредиш на други. Вземи се ограмоти малко за последствията от пасивното пушене и как точно се отразява на здравето и после ми говори за правата си. Никой не те спира да пушиш - пуши си на воля - у дома. То както е тръгнало, след време ще искате да се изхождате на улицата, с извинението, че е ваше право да освобождавате натрупаните фекални маси когато имате нужда от това.

непушач

#771 Re:

2012-12-13 00:43:25

#4: Пушач -

ако си плащаш после за лечението на рак на белите дробове сам, а не от нашите здравни вноски, моля заповядай, пуши си!

Йолзаво

#802 Re:

2012-12-13 08:37:45

#4: Пушач -

На тебе не ти ли стана ясно, че тези зали не вършеха никаква работа, вратите все стоят отворени, за да може сервитьорите да минават, не се пуска аспирация, за да се пести ток, седи си пуши у вас и си трови семейството бе!

тед

#829 Re:

2012-12-13 10:17:36

#4: Пушач -

Никой не Ви взема правото да пушите. Пушете където искате .. но не и където има малки деца или хора непушачи. Защо пушачите не проявяват и те толерантност към нас , както ние към тях. Ако в компанията има и 2 пушаи всички сядат в залата за пушачи за да се тровят за да може пушачите да си пушат. Скоро се чаких в такси в което макар всички стикери по стъклата шофьора шушеше. Макар и моя апел да си загаси цигарата, това не се случи, трябвало да си почъчам шофьор непушач. Мен не ми пречи шофьора да е пушач, стига да не пуше в мое присъствие в колата при затворени прозорци. Ако отида в банката да ме обслужват да очаквам ли и там да ми запалят цигара, или в магазина на касата???


Гост

#832 Re:

2012-12-13 10:28:43

#4: Пушач -

Та все пак за какви точно права става дума?


Гост

#835 Re:

2012-12-13 10:38:29

#4: Пушач -

Твоето Право да Пушиш не е отнето!!!! Никой не ти казва да не пушиш и не ти го забранява!!! Набий си го в малоумната окъдена глава!!! Не са ти забранедни цигарите!!! НО, като всяко нещо което засяга не единствено и само  теб си има правила за прилагането му. Всеки има порок, всеки има апетит към нещо, което не е полезно за околните. Това значи ли че вски един човек има право да прави, каквото си иска и където си иска. Можеш ли да си представиш какво би станало?Ето ти един пример : има хиляди хора които изпитват удоволствие от употребата на наркотици. Те имат право да сами да решават, какви субстанции да употребяват, имат право дори по закон да притежават определени количества, без да са обект на сериозно наказание. Те се крият къде ли не за да не бъдат видяни че употребяват забранени вещества и са принудени да  закупуват на много високи цени обекта на желанието си и то от криминално проявени лица ..... Та да обобщим : 1. Нарушено е правото им на избор, като харесваните от тях вещества се водят забранени. 2. Нарушено е правото им на свободен достъп до нерегулиран пазар . 3. Нарушено е правото им да употребяват желаните от тях съставки в желаните от тях места. 3. Нарушено е правото им на свобода на избор, като разни хора им казват и правят неистови усилия да ги откажат от наркотци, вкарват ги в затвора заради тях,тоест огранмичават личната им свобода........... мога да напшиша още много , което значи ли че трябва да легализираме хероина, да позволим употребата му, където и както си искат и да не правим нищо, защото ще нарушим правата им?

Въпроса е , трябва ли да толерираме всяко една вредна привичка на хората за да не нарушим правата им особенно, когато засяга други хоря които не я харесват? Разбира се че не, ще настане пълна анархия! Когато и до колкото  е възможно двете страни се поставят в равнопоставена позиция! В случая с цигарите ти искаш да пушиш а аз не. Всички знаем че когато на публичните месат има сектор за пушачи и не пушачи дима си е навсякъде и в двете помещения. Тогава справедливото е, а и в случая по-здравословното, да не се пуши на публични метса. Което не значи че ти е отнето правото да се тровиш, просто е ограничено на определени места, с цел равнопоставеност и обществен интерес.

И стига с тази теза че има много по- вредни неща от цигарите!

Значи ли че като има по - голямо зло трябва да приемаме по- малкото ?

Ами тогава да отменим наказаниета за кражби защото има изнасилвания или пък да приемем изнасилванията защото има убийства ! Абсурдно е ! Наличието на много по - лоши неща не оправдава по- малко лошите!

Правилата са за да осигурят устойчива и нормална  среда за живот за всички!!!Понякога трябва да приемем че трябва да ограничим част от личния си интерес заради общия - това се начрича обществена отговорност!!! Искаш да живееш в среда която да правиш каквото си искаш , ОК, - събираш си торбичката слагаш я на рамо и заминавай някъде из джунглите да живееше по закона на " имам право да правя каквото си искам"!!!

Еди кой си

#838 Re: Извинявай много, аз с моето право да НЕ пуша, не ти вредя по никакъв начин.

2012-12-13 10:51:33

#4: Пушач -

Друг е въпросът, че ти можеш да пушиш, можеш и да НЕ пушиш - аз го нямам този избор.

Гост

#854 Re:

2012-12-13 11:49:19

#4: Пушач -  

 

Когато в залата за непушачи престане да влиза дим от цигари и да вони на застоял тютюн тогава може да ми говориш за права. Не може в целия развит свят да са разбрали, че пушенето в заведения трябва да се забрани, само в нашата скапана държава да не ни е узрял мозъка за такива основни неща. Срамота е. Още едно време Тодор Колев разбра, че никога няма да ги стигнем ние белите държави и се отказа.
бивш пушач

#888 Re:

2012-12-13 13:56:32

#4: Пушач -

Вие не сте се родил с това право. Хората които ви сервират в заведенията имат правото да не бъдат тровени. 'Заведенията' не са 'право' единствено на пушачите.


Гост

#923 Re:

2012-12-13 15:46:51

#4: Пушач -

Prava? Molia? A kade sa MOITE prava da ne disham gnusnia vi zigaren dim? Ot kade na kade she trovite vsichki?


Гост

#951 Re:

2012-12-13 17:35:23

#4: Пушач -

И кой ти каза, че да пушиш където си искаш е твое право? По същата логика би могъл да искаш да се облекчаваш или самозадоволяваш в заведенията. Което всъщност би било далеч по-добре, защото няма да тровиш никой. Защо мислиш само за твоите права, а не мислиш за правото на всички останали да дишат? Защо смпташ, че непушачите трябва да седят вкъщи ако не им се диша цигарен дим, а не смяташ, че пушачите трябва да си седят вкъщи щом не ги кефи да не пушат?

Следващ въпрос - през годините, в които имаше разделение на пушачи и непушачи в заведенията, в колко заведения си виждал 'зали' както ги наричаш за пушачи? Аз ще ти кажа, че там където изобщо съществуваше разделение, всички седяха в една 'зала' и сервтьорите се правеха на ударени и раздаваха пепелници и по масите за непушачи.

Българските пушачи са изключително егоистично настроено и невъзпитано племе. За толкова години не се научиха, че има нужда да се съобразяват с другите.

Приемете го, този закон трябва и ще остане. Във всички държави, които сме свикнали да наричаме 'цивилизовани' е така и хората пушат отвън и не мрънкат. Да се върнем назад би било признак на безумна глупост. Уточнявам, че аз СЪМ пушач и въпреки това вярвам в тази позиция, защото вярвам в личното право на хората да са здрави, а не в измисленото им право да пушат където си поискат.

непушач

#964 Re:

2012-12-13 20:29:25

#4: Пушач -

не мислиш ли че именно ти нарушаваш моите права, като ми пушиш на главата, без да имам никакво желание, а не аз твоите ? Аз не те спирам да пушиш каквото и колкото си искаш, стига да не е там където съм аз.


Гост

#971 Re: Мария

2012-12-13 22:18:03

#4: Пушач -

А що трябва балабар с изпаренията на колите да дишаме и твоята смрад???

непушач

#976 Re:

2012-12-13 23:22:52

#4: Пушач -

може би преди да се изказваш така крайно е добре да овладееш елементарните правила в българския език? за твое добро ще е. следващото добро за теб и за околните ще е да спреш цигарите, но това едва ли ще го осъзнаеш. и едва след това ела да се правиш, че разбираш от ПРАВА във форумите. защото това е всичко друго, но е и ограничаване на твоите ПРАВА МОЛЯ...


Гост

#982 Re:

2012-12-14 00:08:13

#4: Пушач -

Нямаш правото да нарушаваш правата на другите.

Непушач

#996 Re:

2012-12-14 01:33:47

#4: Пушач -

По Вашата логика, не трябва да ограничаваме и правата на хората да пият и да карат в нетрезво състояние;  както и правата на хората да се разхождат голи по улицата.  Причината да ограничаваме тези права е, че такива действия влияят не само на извършителя, но и на хората около него.

Вашите права свършват там, където започва моя нос.

Пушете си колко искате, но не на места за обществено ползване.  Вие нямате право да вредите на здравето на хората, които се намират на места за обществено ползване (в това число и на персонала);  както и непушачите нямат право да ви забранят да си пушите на воля у дома.

 

 

Георги

#1004 Re:

2012-12-14 09:21:43

#4: Пушач -

Така както години наред ти не си пипал правата на непушачите във всяко едно заведение, преди управлението ни да започне да се замисля да въвежда тези забрани ли? Откъде не къде ще излизаме ние? Кой си ти? Кое е по-естествено и изначално, че да излизаме ние - да пушиш или да не пушиш?

Толкова са ви задръстени кръвоносните съдове с мозъка и толкова трудно ви тече информацията между синапсите в тиквите, пълни с мъртва мозъчна тъкан, че вие трудно дори да започнете какъвто и да е процес на асимилация относно това защо се въвежда тази забрана.


Гост

#1015 Re:

2012-12-14 11:21:14

#4: Пушач -

Пушач нали ти е ясно че вече няма аз или ти ,а ние. Ние не искаме да се пуши.

Мария

#1023 Re:

2012-12-14 12:22:26

#4: Пушач -

Защо ти ограничаваш нашите права? В една приятелска компания, където една част от хората пушат, а друга - не, какво трябва да се направи? Да се разделим по залите за пушачи/непушачи? Или за да сме заедно в заведението, трябва непушачите да търпят цигарения дим около себе си, който не е просто неприятен, но и застрашава и здравето, превръщайки те в пасивен пушач. Абсурдно би било, ако започнем да се съобразяваме с това, тъй като пушенето не е нужда, а е прищявка. Прищявка, която вреди на пушача, вреди и на околните. 
За всички е положителна тази забрана, тъй като страшно много хора благодарение на неудобството, намаляват цигарите и се замислят за пълното им спиране. Това няма как да не е положително.

Непушач

#1046 Re: Не искам да плащам за твоите болести

2012-12-14 14:16:46

#4: Пушач -

А аз не искам от моите здравни осигуровки да отиват за лечение на хора, които са толкова безотговорни към себе си. Слава Богу, не съм боледувала от 20 години, може би 2-3 пъти, за по 2 дни грип, на крак, един ден не съм била в болница, тоест, моите здравни осигуровки дават лечение за друг, а не за мен. Не съм съгласна, обаче, това да отива за болести, които сте могли да си спестите. Затова бих предложила болните поради цигарите, да си плащат лечението, вместо да очакват ние да правим това.


Гост

#1082 Re:

2012-12-15 00:09:13

#4: Пушач -

По същата логика ти може да излезеш да подишаш чист въздух :)

ex

#1083 Re:

2012-12-15 01:05:13

#4: Пушач -

Дали обслужващият персонал в залата за пушачи има права или те не са хора, или към изискванията за постъпване на работа да е задължително кандидатите да бъдат пушачи, или пък изобщо да не им пука за здравето си?

Svetlio

#1087 Re:

2012-12-15 08:56:21

#4: Пушач -

Когато говориш за права се запознай малко какво означава тази дума. Пушенето на цигари в никакъв случей не е право. А отностно залите за пушачи и непушачи, идеята на този закон не е ти да спреш да пушиш или аз да не се тровя, а да се покаже на подрастващите по този начин, че това не е някакъв социален навик, а е нещо вредно.

НЕПУШАЧ

#1097 Re:

2012-12-15 12:08:13

#4: Пушач -

А бе капут гнусен....кой ти ограничава правата бе, нещастник. Не сме длъжни да ви дишаме смрадта. Като искате да пушите излезте навън и пушете, както правят културните хора, и то не само в БГ, а по цял свят. Никой не е длъжен да се съобразява с вас!!!


Гост

#1105 Re:

2012-12-15 15:11:03

#4: Пушач -

Tam kadeto zapochvat tvoite prava, svarshvat moite.

health conscious

#1145 Re:

2012-12-16 20:09:02

#4: Пушач - Ne! Ti si pushi u doma, odimiavai si kyshtata, trovi sebe si i decata si. I ostavi obrazovanite i inteligentni hora, na koito im puka za zdraveto, da dishat svobodno navsiakyde. Samo v nai-razvitite dyrjavi horata sa stignali do nivo na civilizacia, kydeto pusheneto na obshtestveni mesta e zabraneno. Bulgaria shte si gazi v kalta zaradi prmitivno  mislene kato tvoeto.

непушача

#1153 Re:

2012-12-17 12:53:46

#4: Пушач -

непушача не вреди на никого.ще излезе този който вреди-т.е.пушача.

Non-smoker

#1170 Re:

2012-12-17 21:13:41

#4: Пушач -

Приятелю, това не е твой форум! Ако аз взема да пърдя до тебе и ми миришеш газовете, чии права трябва да се спазват? Ако ще пушиш  в кафе, сложи си скафандър и си дишай в него! една добра идея за теб - купи си електронна цигара и няма да пречиш на никого!


Гост

#1353 Re:

2013-05-19 06:24:12

#4: Пушач -

Не се потъпкват ничии права, а се прави опит да се ограничават пороци.


Гост

#1374 Re:

2013-05-28 10:39:45

#4: Пушач -

Твоите права спират там където започва моят нос.


Гост

#1377 Re:

2013-05-28 11:26:02

#4: Пушач -  

 

Kakti ti imash prava taka i az imam prava i neiskam az i decata mi da ti dishat katranite dokato obiadvame ili vecheriame.Tova e vse e dno da razrwshat akaneto na publichno miasto.Kato ti se pushi hodi na opredelenoti za tova miasto na van, a ne da ti disham dima ot drobivete i da mirisha na pepelnik!
Непушач

#1381 Re:

2013-05-28 11:39:37

#4: Пушач -

абе какви права, бе нещастник?!?! майка ти с цигара в устата ти ли те е родила?? ами моите права?? аз пък мога да искам да си навреш цигарата в гъза - веднага да изпълняваш, че иначе ми нарушаваш правата!!

дидо

#1384 Re:

2013-05-28 11:43:12

#4: Пушач -

Глупости говориш !

123

#1386 Re:

2013-05-28 11:47:31

#4: Пушач -

Неграмотник, научи първо правописа, и после се бори за правата си


Гост

#1432 А моето право да дишам нормален въздух в заведението!?

2013-05-28 13:08:35

НЕпушач

#1443 Re:

2013-05-28 13:21:56

#4: Пушач -

Пушач, ти ИМАШ ПРАВА??? Както ти имаш право да пушиш, така АЗ ИМАМ ПРАВО да не пуша и да не ти дишам дима!!! А сега да видим - кой чие право ограничава???

Н

#1468 Re:

2013-05-28 13:48:53

#4: Пушач -

тия зали за непушачи просто се фиктивни много добре знаете! Аз също бях пушач до преди няколко месеца,дори когато пушех бях съгласна със забраната! Щом в цял свят хората могат да излизат и да си изпушат цигарите навън, значи и българите могат!

Делян

#1471 Re:

2013-05-28 13:49:33

#4: Пушач -

Ти ограничаваш правата на останалите около теб, когато пушиш на обществено място. Тези хора, може да не искат да споделят твоят дим. И въпросът тук е, кой трябва да отстъпи - непушачът или пушачът в подобна конфликтна ситуация. Принципно се приема, че този, който нанася вреда е този, който трябва да отстъпи. Непушачът ти нанася много по-малка вреда с непушенето си, следователно изводът е очевиден.

НЕпушач

#1520 Re:

2013-05-28 14:27:22

#4: Пушач -  

Вие пушачите цял живот ни ограничавате правата на нас непушачите... така че... НЕ ПИПАЙТЕ МОИТЕ ПРАВА...МОЛЯ????

VM

#1533 Re:

2013-05-28 14:35:08

#4: Пушач -

Никой не нарушава правата ти, защитават се тези на останалите хора! Ако искаш, пуши си навън! Никой не ти е забранил да не пушиш, а да намалиш вредните си влияния върху околните!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-05-28 15:35:49


Заринчо

#1613 Re:

2013-05-28 16:08:02

#4: Пушач -

Напълно подкрепям.

Моите права са смачкани. Искам съвсем спокойно да мога да вляза в едно  заведение - и да пусна малко зарин там. Защо да нямам права да го направя? Нали сме равни?

Надявам се, че ще подкрепите исканията ми за равни права и ще мога да тровя хората на спокойствие

НЕпушач

#1646 Re:

2013-05-28 16:51:08

#4: Пушач -

иСпаренията най-вече

гф

#1713 Re:

2013-05-28 17:55:29

#4: Пушач -

Никога, ама никога не  съм чувал за правото "Аз мога да пуша където и когато си поискам".

Fen

#1773 Re:

2013-05-28 18:46:38

#4: Пушач -

Tova che ti si narkoman ne znachi che triabva drugi hora da dishat pushaka ot tvoite narkotici

Непушач-1999999

#1795 Re:

2013-05-28 18:57:46

#4: Пушач -

Ама кой ви ограничава?!Пушете си и се тровете колкото си искате, но на места където няма хора които да поглъщат волю или неволю Вашите отрови .Срамно е че се връща толкова пъти за обсъждане нещо ,което цял свят признава за справедливо и правилно.


Гост

#1883 Re:

2013-05-28 20:09:16

#4: Пушач -

Това се глупости, че твоите права са ограничени.... има елктронни цигари, все пак не ти ли е по хубаво , след кръчма да не вуниш на дим още 2 дена ,всички дрехи да са ти умирисани... ИЛИ СИ НА ПРИЦИПА МИЗЕРИЯТА ПОРАЖДА УЮТ...

 


Гост

#1902 Re:

2013-05-28 20:28:05

#4: Пушач -

испаренията?

Болгар

#1905 Re:

2013-05-28 20:29:53

#4: Пушач -  

 

Допускаш типично наркоманска грешка, съгласен съм да пушиш, ако задържиш дима в дробчетата си...в момента в който го издишаш в затворено помещение, нарушаваш правата ми по конституция. Ясно ли ти е, замъглен мозък?
Ултра непушач

#1910 Re:

2013-05-28 20:37:28

#4: Пушач -

Гражданино, Вашите права свършват точно там, където почват да пречат на моите, а именно да дишам въздух, без тютюнев дим в затворените обществени места! елементарно е, нали!


Гост

#1953 Re:

2013-05-28 21:38:41

#4: Пушач -

Все едно да кажеш "Защо ограничавате правото ми да убивам хора?". Законите се изразяват именно в това, да ограничават/контролират "правата" на хората. Наличието на права за един е липса на права за друг. Основен принцип. Или ще бъде ограничено твоето право да пушиш или ще бъде ограничено моето право да дишам чист въздух (повярвай ми, изпаренията от колите в текущото си количество оказват десетки пъти по-малко увреждания от тютюнения дим; не казвам, че тях трябва да ги дишаме, но все от някъде трябва да се тръгне, нали?).

За хората, които не се убедени, че забраните, свързани с пушенето, са изключително наложителни и важни, моля да прочетат малко статистики за ефектите от тях по света. Абсолютно ЗА забранено пушене на публични места съм.


Гост

#1958 Re:

2013-05-28 21:47:37

#4: Пушач -

А моите права? И кое наричаш зала за непушачи - съседната маса ли?

НЕпушач

#1969 Re:

2013-05-28 22:03:43

#4: Пушач -

:По твоята логика тъй като аз искам да паля гуми в заведенията и това е мое право мога да го правя. Ти нямаш право да пушиш на закрито където има дори един човек, който не желае да диша отровните ти изпарения. Като ти се пуши излизаш навън и пушиш колкото искаш докато не стигнеш до химиотерапията. 150 000 безработни са за предпочитане пред 150 000 некролога!

Алина

#1984 Re:

2013-05-28 22:37:05

#4: Пушач -

Ти ако искаш се трови, но АЗ НЕ желая да тровиш и мен! НЕ желая да ставам пасивен пушач! Срамно и позорно е да се иска това нещо! Никъде в евопейските страни не се пуши на закрито. Нека бъдем европейци.

Дори и да са азделени залите, цигаения дим се разпространява навсякъде из заведението. Това, което сте написал не отговаря на логиката и разума!

Анонимен

#1995 Re:

2013-05-28 23:15:33

#4: Пушач -

Re: Това би  било напълно възможно, ако залата за пушачи (а не за не-такива), не беше ред зелени растения и пълно отсъствие на каквато и да е физическа бариера за дима. Аз също съм пушач, но храната и напитките ми са по-вкусни без дим. Със здраве!

непушач 88

#1997 Re:

2013-05-28 23:32:49

#4: Пушач -

Като всеки пушач и ти си малко нагъл, никой не ти отнема правото да пушиш но без да ме умирисваш, моля!  И защо мислиш, че можеж да даваш акъл да си пия питието в тази или онази зала, когато навън ти не пречиш на МОИТЕ права?

Непушачка

#2001 Re:

2013-05-29 01:59:24

#4: Пушач -  

Тровенето на други хора не може да бъде ничие право

 


Гост

#2036 Re:

2013-05-29 05:19:50


Гост

#2047 Re:

2013-05-29 05:28:03

#4: Пушач -

Вие не искате да ограничават вашите права,аз също.Години наред дишах вашия цигарен дим и никой не се съобразяваше с мен и с други като мен.Щом толкова ви се пуши,какъв е проблема да излезете навън и да изпушите една цигара,без да пречите на никого?Всички знаем,че разделянето на заведенията на зала за пушачи и непушачи ,не работеше.Аз не искам не само да дишам дима ви,но и не искам да се вмирисват дрехите ми на цигари.Затова пушачите вън от заведенията

LadyDeath

#2091 Re:

2013-05-29 06:25:36

#4: Пушач -

За това право нямаш. Работата с правата стои по следния начин: всеки може да прави каквото си иска, стига това да НЕ пречи/вреди на околните. Така че цигарите не са право, а са личен избор, който е съобразим с останалите!


Гост

#2107

2013-05-29 06:47:26

#4: Пушач -

Ти като искаш да пушиш, излез навън - така цигарния дим ще се слива с този от иСпаренията (цитирам) от колите. А и сравнението ти е излишно далечно. Ти права за пушенето НЯМАШ - хората имат правото да не дишат твойте лоши навици и решения. Общочевешко е правото да има добра среда за всички - който сам реши, че иска да живее в лоша среда - той има правото за себе си да направи такава, но няма правото да се бърка на останалите хора в живота - пуши си у вас. И говоря от позицията на пушач!

рокобоко

#2124 Re:

2013-05-29 07:14:03

#4: Пушач -

Абе какъв салон за непушачи! Салони няма в огромна част от заведенията. Има маса за пушачи и до нея маса за непушачи:))


Гост

#2134 Re:

2013-05-29 07:52:30

#4: Пушач - Там където работя пушенето е забранено в помещенията резултатът е, че тези които пушат го правят на стълбището между първия и втория етаж. Аз работя на третия и две врати ме делят от стълбището и въпреки това димът се усеща. Мислех си, че може би аз съм просто чувствителна към него, но когато други колеги непушачи дойдоха по работа на етажа и ме запитаха "Откъде се взима този ужасен мирис на цигари?" и аз им отвърнах, че от коридора между етажите, разбрах, че проблема явно не е в мен. Как тогава се очаква непушачите да се радват на чист въздух като дори повечето заведения са си "решили" проблема като просто са сложили пепелници на едните маси, а на другите - не? При положение, че цигарения дим има свойството да се просмуква дори през прегради като врати повечето кафенета и ресторанти дори не са се постарали да разделят помещенията си на две.

Да, въздухът от колите не е чист. Факт. Но това, че нещо не е наред не дава оправдание на човек да доскапва нещата, като българските изказвания "Дай да ти отрежа главата, че да не те боли!" - просто звучи абсурдно. Майка ми и една приятелка са алергични към цигарения дим и почват да кашлят от него. Разбирам, че и вие искате да си направите удоволствието като запалите цигара, но, да си признаем, това е по-скоро лукс отколкото нужда, а има хора, за които дишането на максимално чист въздух е въпрос на необходимост, не на желание или каприз. Къде тогава отиват техните права? Когато въпросът опре до това между лукс и необходимост, тези които са здрави и могат да станат и да излязат навън, за да си направят удоволствието, според мен би трябвало да направят този малък компромис, пред тези, за които едно 10-минутно излизане не би свършило толкова добра работа поради здравословни причини.

Отговорът ми има за цел само да покаже и другата гледна точка, не като опозиционна страна, а по-скоро от чисто човешката - да проявяваме малко повече разбиране и загриженост един към друг като хора, подобно на отстъпването на място в трамвая - седналия си има и право да си остане на мястото, но всеки който е сравнително здрав и някога е имал дядо или баба, за които ги е било грижа, би проявил отстъпчивост при вида на по-стар и трудно подвижен човек. Така и мисля, че хората които пушат, биха могли да проявят разбиране към приятелите си, които не пушат и да отстъпят малко, за да не им причинят дискомфорт.

Непушач

#2144 Re:

2013-05-29 08:11:07

#4: Пушач -

Какви права те гонят, бе! НЯМА право на пушене! Ако си мислиш, че има- покажи ми го написано в закон, конституция, харта или каквото си избереш!

ники

#2160 Re:

2013-05-29 08:33:10

#4: Пушач -

Дори да има две зали, пак всичко мирише на цигари!


Гост

#2182 Re: отказал цигарите

2013-05-29 09:12:35

#4: Пушач -

Проблема е, че това със залите за пушачи и непушачи не се спазва!!!! Когато дийде по-голям праник да кажем Нова година, 8-март, 14 -февруари и други подобни и половината заведение е резервирани там където се пуши -до тук добре, но алчните РЕСТОРАНТЬОРЧЕТА продължават да правят резарвации в залите за непушачи и рарешават пушенето!!!! Конкретно в J.J.Murphy's -irish pub ми се е случвало!!!!Уж голямо заведение с принципи и традиции дрън дрън!


Гост

#2193 Re: Пуши си у вас!

2013-05-29 09:27:17


Гост

#2216 Re:

2013-05-29 10:10:47

#4: Пушач -

иСпраренията...:D :D:D:D:D:D:D Тази лъхаща грамотност...

?!?

#2218 Re:

2013-05-29 10:14:26

#4: Пушач -

Мисля, че правото ти да се тровиш си е лично твое, но моето право е да бъда здрава. И не, няма непушачите да излизат навън, защото с непушенето си те не застрашават здравето на на никого.

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-05-29 11:30:51



Гост

#2257 Re:

2013-05-29 11:45:36

#4: Пушач -

Къде в дискотеките има зали за непушачи?


Гост

#2311 Re:

2013-05-29 13:47:42

#4: Пушач -

Ти мислиш, че имаш право да ме тровиш ли?

Бари

#2329 Re:

2013-05-29 14:25:01

#4: Пушач -

Кои точно права ти се ограничават? Като ти се пуши, излез навън и си пуши колкото искаш!


Гост

#2349 Re:

2013-05-29 15:21:36

#4: Пушач -  

 А защо Вие нарушавате мойте права? Кота искате да се тровите тровете се сами а не да тровите другите хора!

Пушач 2

#2366 Re:

2013-05-29 16:25:42

#4: Пушач - Не се усещате какви глупости говорите и това си е. Кои права ви ограничават? Правото да тровите околните ли? България вечно е отглеждала крайно невъзпитани и егоистични пушачи. Аз, Пушач, също пуша и не смятам, че някой ми ограничава правата с този закон. Ако не ви се седи в заведение без да пушите, не ходете по заведения, както не ходите в заведения, в които не ви харесва музиката, например.

Нов

#2371 Re:

2013-05-29 16:32:09

#4: Пушач -

След като това са твойте права......мога да кажа следното: Всеки може да каже:1 аз ще пръскам с отрова във заведението, ако не те кефи не идвай. 2. Аз няма спирам на червено щото ми харесва да минавам на червено ( не ме ограничавайте), като не ви кефи не се возете на автомобили...... и т.н.


Гост

#2394 Re:

2013-05-29 16:52:21

#4: Пушач - Кой си пък ти та да нарушаваш мойте права като ме караш да дишам твойте смърдоляция

ventsy.

#2407 Re:

2013-05-29 17:06:07

#4: Пушач -

Твоите права включват ли правото да тровиш тези около теб? Никой не ти забранява да пушиш - просто ти се забранява да тровиш околните.


Гост

#2451 Re:

2013-05-29 18:37:35

#4: Пушач -

иСпарения...

Непушач

#2457 Re:

2013-05-29 18:48:57

#4: Пушач -

До всяка ощипана девойка тип колегата Пушач - първо ти и твоите хора ограничихте нашите права, когато започнахте да пушите извън дома си. Сега ние просто искаме възстановяване на разновесието. Ти обаче искаш отново да ни потъпчеш. Чувал съм всякакви оплаквания:

1. Нарушавате правата ми! - както казах, нашите отдавна са нарушени и искаме справедливост. Все ни е едно какъв е бил мотива на политиците за въвеждане на забраната, ако в резултат от това ние сме по-здрави!

2. Защо да мръзна отвън, за да пуша? - ако аз правя секс без презерватив, моята приятелка ще забременее, а не твоята. Ако някой ме ритне в крака, мен ще ме заболи крака, а не теб. Така е и с мръзненето - щом ти искаш да пушиш, нормално е ти да мръзнеш, а не някой друг. Иначе си стой вътре и подтискай никотиновия глад! Можете да проверите в колко европейски държави е въведена забрана за пушенето - Европа е против пушенето извън дома. Не може да искаме само евросубсидии, а да пушим по ориенталски и да не признаваме правата на другите, а само своите собствени, господа пушачи! В нито един нормативен акт не пише, че хората имат право да пушат навсякъде и затова нямате такова право, което някой да наруши. Затова пък хората имат право да пазят здравето си и за това има писмени доказателства.

Тук има ли някое друго оригинално оплакване освен вече споменатите?

аз

#2498 Re:

2013-05-29 19:45:46

#4: Пушач -

С удоволствие отивам в залата за 'непушачи', но в 90% от случаите - О, каква изненада! Там се пуши! А в останалите 10 % се благодаря, че поне един ден мога да се прибера в къщи, без да се налага да взимам душ по никое време, просто защото не мога да дишам иначе... нищо против твоите права...но кой да защити моите?

Противник

#2508 Re:

2013-05-29 19:57:39

#4: Пушач -

Пушач, по твоята логика излиза, че ти също ограничаваш моите права. Аз искам като отида на заведение  да не ми смърди на цигари и като изляза от него дрехите ми да не миришат на дърта циганка! Докато ти пре спокойно можеш да си изпушиш цигарата пред заведението или да пушеш електронна цигара вътре в него. И не казвай, че нямаш пари за ел. цигара, защото няма да ти повярвам! Вие сте като наркоманите. За друго може да няма пари, но за цигари винаги се намират.

Пушач

#2533 Re:

2013-05-29 20:18:31

#4: Пушач -

Аз също мисля, че мога сама да определям дали да умра от тютюнев дим или от моногото Е-та, които са канцерогенни и вредни, но са вложени в уж здравословните храни и които всички нежни непушачески души поемат всеки ден. Да си стоят в салона за непушачи и да не ме дискриминират. Да си мрат от вредните храни, а аз да определя как искам да живея или умра..

Аурис

#2559 Re:

2013-05-29 21:02:36

#4: Пушач -

Ти не пипай моите права с твоя мръсен въздух! Стигат ми иЗпаренията от автомобилите и другите замърсители! Научи се да пишеш грамотно и придобий малко здравна култура, а след това стани добър родител и давай подходящ пример! Остави нещо след себе си, но не и плоски коментари!

аз

#2573 Re:

2013-05-29 23:53:25

#4: Пушач -

а ти замисляш ли се като ми натрапваш тая смрад и без да се замисляш ограничаваш моите права ?


Гост

#2577 Re:

2013-05-30 03:04:10

#4: Пушач -

В момента в който димът от твоята цигара попадне в моя бял дроб ТИ нарушаваш моите права! В нощните клубове зали за непушачи няма, разбра ли наглец?


Гост

#2637 Re:

2013-05-30 06:38:24

#4: Пушач -  

 Това, че ти имаш " Права", които са криворазбрано толериране на вредния ти навик, не означава, че аз трябва да се съобразявам с теб! Аз съм взела решение да НЕ пуша, и такива като теб нямат право да ми вменяват пороците си! Заведенията са за всички, и след като ТИ имаш гаден порок, а не аз, следва да си намериш друго място, където да го практикуваш. Защото никой не е длъжен и не би следвало да диша ТВОИТЕ изпарения. Да, всичко е вредно, и въздуха е замърсен и по тази причина е логично поне по заведенията да се ограничи тровенето на хората!

свободата не е свободия

#2655 Re:

2013-05-30 07:03:08

#4: Пушач -

Ако аз ограничавам твоето право да пушиш до мен, ти защо ограничаваш моето право да пикая до теб?  Да, ще те пръска, но пък аз ще ти дишам дима.  Така нито аз ще се разкарвам до тоалетна, нито ти ще се разкарваш да пушиш и всички ще сме доволни....и защо са ограничили правата на хората, които искат да си шмъркат? (иронично)

Свободата не е свободия.  При демокрацията свободата на един свършва там където започва свободата на друг! А като едно от основните права, които всички имат, е да са здрави.  За това твоята свобода нарушава правата на другите, а не обратното и следователно трябва да бъде ограничена - както се ограничават емисиите от автомобили, въглища и всякакви други замърсители!

В. Василев

#2681

2013-05-30 07:53:35

#4: Пушач -

Моите права пък са когато вляза в едно заведение да не ми мирише на всякакъв вид фъшкии.

Призовавам всички непушачи ако върнат закона за тотална забрана (който така или иначе не се спазва) да спрат да посещават заведения. Посещаемоста не се определя от пушачите. Масово заради един пушач от компания всички непушачи правят компромис заради него и сядат в местата определени за пушачи. По този начин се създава впечатление, че посещаемоста зависи от пушачите а това не е вярно. Всички проучвания са че съотношението е 70 към 30 в полза на непушачите. Затова нека спрем временно да посещаваме заведения. Тогава пушачите няма с кого да ходят там. Огледайте се когато сте в заведение, че масово хората не пушат на всяка маса има максимум 1 или 2 пушачи, които безцеремонно обдимяват хората от компанията. Ако намерим сили да спрем да ходим на заведения (временно) много бързо собствниците на такива ще запеят друга песен !!!!

Alex (GB)

#2721 Re:

2013-05-30 09:07:21

#4: Пушач -

Като искаш да пушиш ще излезнеш навън на специално обособените за това места, както е навсякъде в нормалните държави.

Непушач

#2723 Вашите права

2013-05-30 09:11:30

#4: Пушач -

Вашите права, драги ми господине или госпожо, свършват там където почват моите, а аз имам право на здравословна среда, чиста и естетична среда. Не искам да ме тровите, мен , децата ми, приятелите ми, всеки друг човек, не искам да ме осмърдявате на кочина, не искам да гледам фасовете ви по тротоарите, смачканите ви кутии по паркове и по градини. Айде влезте малко в час - във всички бели държави пушенето за последните 30 години е намаляло - напр. в САщ от 55% от населението до под 25%!!! Увеличава се само в третия свят. Добре сте дошли във всеки бантустан и тауншип, но моля не ни се натрапвайте с гротескни претенции за права в това, което ни се ще да направим бяла държава.

Цивилизация

#2726 Re:

2013-05-30 09:16:19

#4: Пушач -  

 По тая логика пияните шофьори ще настояват да не им се пипат правата да карат почерпени, нарко дилърите искат да не им се пипат правата на свободна търговия, а педофилите ще си отстояват правата да си гледат детска порнография.

В цивилизованите държави, правата ти спират там, където почваш да вредиш на другите. Така, че след като е ясно, че цигарите са вредни, избора тук не е дали да се пуши или не, а дали искаме да бъдем цивилизована държава, или не.


Гост

#2738 Re:

2013-05-30 09:41:51

#4: Пушач -

Имаш права само върху себе си. Не върху въздуха. С всяка цигара усещаш ли, че храниш електората на ДПС?

бивш пушач

#2770 Re:

2013-05-30 10:41:20

#4: Пушач -

Залите за непушачи са просто смешни. В ресторант "Ривиера" ,Пловдив, намиращ се на ул."Д.Николаев" залата за непушачи е с ниво по-високо от тази за пушачи, но барът и кухнята минават през нея. И какво се получава: Вратите са широко отворени, за да могат сервитьорите да преминават..... В МОЛ Пловдив пък,в заведението , което беше само за пушаци аспирацията не можеше да смогне. Не мисля, че е кой-знае какъв компромис да излезеш навън и да си запалиш цигара. В Македония, страна която не е членка на ЕС пушенето в заведенията е забрането. И още нещо - бивш пушач съм, но никога не съм пушила вкъщи. Излизала съм на терасата. Миризмата на тютюна, особено когато се наслои е адска..

Друг пушач

#2786 Re:

2013-05-30 11:24:01

#4: Пушач -

Като искаш да се тровиш, прави го у вас. Не е нужно другите да страдат.

непушач

#2795 Re:

2013-05-30 11:41:37

#4: Пушач -

А за хората които работят в тези заведения ? Знаеш ли какво е в 5 часа сутринта да не мога да дишам от дима който съм приела през деня,а съм непушачка?Извинявай много ама как може във Франция и в много други държави да са го приели тоя закон и даже по улиците да не могат да пушат?? :))


Гост

#2807 никой не ви ограничава правата

2013-05-30 12:29:24

#4: Пушач -

Щом желаете да пушите ,пушете,но нека вашето пушене да не трови останалите хора!Техния избор е да не пушат!

Аз може да се каже вече съм бивш пушач,но и когато пушех бях на същото мнение,не е приятно да влезне човек в дадено затворвно помвщение и да смърди на гадния пушек от цигари!!!!!


Гост

#2823 Re:

2013-05-30 13:02:16

#4: Пушач -

А вие защо пушейки засягате моите права?!Правата на децата ми.Те са още малки и носейки ги на пицария или сладкарница някой ги ЗАДЪЛЖАВА да им диша дима!Нека те сами решат дали и кога имат нужда да се тровят.Докато аз съм отговорна за тях ще ги браня с все сили и ще се опитам да ги отгледам колкото мога по здрави.Аз също бях пушач и разбирам и вашите нужди.Но нека да не са за сметка на нечие здраве.Това не са права а морал.Всичко добро и нищо лично.

Николай Челцов
Гост

#2929 Re:

2013-05-31 07:00:56

#4: Пушач -

Егоист!

Да живее свободата на страстите и пороците!

АНДРОКЪЛ

#2952 Re:

2013-05-31 08:37:58

#4: Пушач - вие трябва да излезнете да дишате изпаренията с цигарения дим, а не непушачите, които искат чист въздух!

 


Гост

#2976 Re:

2013-05-31 09:38:33


Гост

#2977 Re:

2013-05-31 09:38:34

непушач

#2978 Re:

2013-05-31 09:40:13

#4: Пушач -

за какви права говорим в момента?! за правото да пушите ли??! хахахахахахах

това не е изконно право! но всички ние, които не пушим и сме против отменянето на закона, имаме правото да държим на това останалите да не пречат на нашето здраве!

НЕпушач

#2993 Re:

2013-05-31 10:45:28

#4: Пушач -

Своите права си ги имаш да пушиш вкъщи и не на обществени места или в заведения! Малко съобразяване с околните не е зле, особено, когато е неприятно или им вреди(има много хора, страдащи от астма и прочее). Много малко заведения имат отделни зали за пушачи и непушачи. Освен това сме част от ЕС!


Гост

#3006 Re:

2013-05-31 11:27:17

#4: Пушач -

Че кой ти пречи на правата? Стой си у вас и пуши на воля докато станеш мумия. Според теб ние непушачите нямаме ли права?

Непушач

#3016 Re:

2013-05-31 12:16:59

#4: Пушач -

Хайде да видим сега кой на кого ограничава правата: смесена компания от пушачи и непушачи иска да седне някъде заедно. И къде влиза? - в салона за пушачи, защото те са по-нахални! Да не говорим колко излишни пари даваме за лечение на болестите на пушачите... Трябват сериозни мерки, за да не пропушат децата, които още не са пропушили защото са малки и да запазят здравето си в по-добро състояние!


Гост

#3017 Re:

2013-05-31 12:18:56

#4: Пушач -

Кой ти е казал, че имаш право да пушиш и да тровиш останалите пък?


Гост

#3020 Re:

2013-05-31 12:27:02

#4: Пушач -

Защото яките DJ-партита и въобще всички яки партита са в залите за пушачи ;) Защото всички малки кафенета ще разрешат пушенето, и ние вече няма да можем да ходим там ;)

Аз пушачката

#3086 Re:

2013-05-31 19:33:23

#4: Пушач -

Ей, я помисли малко, бе...

Като има смесена компания, всеки се съобразява с пушача.Като искаш да пушиш ще ходиш вън, както аз правя и както правят всички мислищи хора. Ти имаш право да пушиш, но там където не вредиш на дръгите, ясно ли ти е!

споделям

#3145

2013-06-01 15:16:12

#4: Пушач -

На практика не е възможно. Не става. ВИнаги мирише на цигари, когато е разрешено да се пушат. Разделянето на вас ви се струва достатъчно, защото не ви мирише - свикнали сте на дима. Но ние, които не пушим, подушваме вонята от далеч. А в заведенията, където ви се струва че не е задимено, всъщност вони ужасно. Просто вие сте пушачи и не ви прави впечатление. да не говорим, че изродите собственици на заведения слагат местата за непушачи до тоалетните, което е още веднъж доказателство за конфликта около пушенето. Всичко това е разговор с пристрастени хора, наркозависими, но все пак споделям.

Непушач

#3148 Re:

2013-06-01 16:15:01

#4: Пушач -

Къде е тази "зала за непушачи"? Аз да Ви кажа ли като Ви се пуши да си стоите в къщи? И това, че има достатъчно иЗпарения означава ли, че трябва да мърсим още повече въздуха? Пушенето не е право, то е ПОРОК и вреди на всички, не само на пушача.

И собствениците на заведения да не се оплакват, че са правили инвестиции. Във всяко заведение в София, където се пушеше, след 30 минути вътре човек започва да смърди на пепелник. Това не е резултат от инвестиции във вентилацията.

1

#3166 Re:

2013-06-01 21:32:24

#4: Пушач -

А ти защо ограничаваш моето право на здравословен живот?


Гост

#3194 Re:

2013-06-02 12:00:26

#4: Пушач -  

 Защото вие ограничавате моите права да не дишам тези 8400 химически вещества.

Непушач

#3195 Re:

2013-06-02 12:14:30

#4: Пушач -

Ако пушенето е право, то тогава и секса с малолетни е такова. Защо се преследва педофилията????


Гост

#3205

2013-06-02 17:05:31

#4: Пушач -

Кой пък ви ограничава правата, като искате да се тровите - тровете се! Само че вие ограничавате нашите, защото на всички е известно, каква пародия е отделните зали - пълна измислица. Така че излизайте навън и си пушете!

 


Гост

#3231 Re:

2013-06-03 05:50:54

#4: Пушач -

Какви права са ти нарушени, Пушач!!! Забранено ти е да дишаш или да се храниш, или да пиеш вода, или да се движиш свободно......... Кое точно ти е забранено!!! Тютюнопушенето е придобит навик, лесно може да се изкорени, трябва малко воля.

78й

#3305 Re:

2013-06-04 06:40:28

#4: Пушач -

Пушенето ВРЕДИ на останалите! Пушачите трябва да се съобразяват,защото те разпространяват тази отрова,а не непушачите! Тук и дума не може да става за ПРАВА или и да стане е изцяло в полза на НАПУШАЧИТЕ,които са в пъти повече от пушачите! Така че мисли преди да се излагаш ;) Ще пушиш на двора или у вас.


Гост

#3334 Re: по-тъпо нещо не съм чувала

2013-06-04 09:14:53


Гост

#3364 Re: Хайде сега наслушахме се на такива изрази като правата на пушачи ,димът от колите и т.н.Не така

2013-06-04 09:53:12


Гост

#3367 Re:

2013-06-04 09:57:52

#4: Пушач - Хайде сега наслушахме се на такива изрази като тези ,ами помислете за здравето и на децата.Другото което е мисля че ако се върнем крачка назад с приемането на този закон от Европейската комисия няма да ни го простят и ще ни наложат големи санкции.И неможе цяла Европа да се откаже да пуше на обществено място само ние да правим изключение.Бивш пушач

 

 

 

непушач

#3369 Re:

2013-06-04 10:02:02

#4: Пушач -  Като искаш да си упражняваш правата пуши си вкъщи

 

РАЗУМЕН

#3381 Re:

2013-06-04 10:25:27

#4: Пушач -

Така е , ТИ имаш права , но и АЗ имам право да вървя НАПРЕД , а не някакви лобиски интереси да връщат цялата нация НАЗАД

непушач

#3395 непушач

2013-06-04 11:13:33

#4: Пушач -

Това да има в заведенията място за пушачи е все едно в басейна да има ъгъл за пикаещите в него!

;lkjhgf

#3397 Re:

2013-06-04 11:22:28

#4: Пушач -

нИКОЙ НЕ ТИ НАРУШАВА ПРАВАТА ДА СИ ОБРАТЕН ЩОМ НЕ ПРЕЧИШ НА ХОРАТА , НО С ЦИГАРА В ЗАВЕДЕНИЕТО ПРЕЧИШ ,ТАКА ЧЕ ЩЕ СИ ПУШЕШ ВКЪЩИ СЛЕД СЕКС mather fucker

Чистота

#3398 Re:

2013-06-04 11:40:15

#4: Пушач -

Който иска да слага край на живота си, може да го направи по-добре по друг начин, не като убива и други хора със себе си. Подобно поведение имат самоубийците от терористичните групи

Непушач

#3436 Re: ..

2013-06-04 17:37:12

#4: Пушач - Защо ограничавате моите права ! ? ! Като не искате да дишате тези 8400 химически вещества влезте в залата за непушачи ! или излез да дишаш въздуха с испаренията от колите и другия "чист" въздух!Но не пипай моите права МОЛЯ????

 

Как реши, че имаш ПРАВО да пушиш. За много важни се взехте......досущ наркоманите сте.


Гост

#3437 Re:

2013-06-04 18:23:38

#4: Пушач - В зала за непушачи?? Смяташ ли, че навсякъде има такива? А моите права къде са? Да дишам мръсния въздух навън и цигарения въздух вътре?!??

Непушач

#3474 Re:

2013-06-05 09:27:42

#4: Пушач -

Малко за правата на пушачите:

Преди да се забрани пушенето навсякъде във влаковете, се получаваше следното: с въвеждането на ограничения за пушачите беше определен за тях вторият вагон,  а по правилата на БДЖ вторият вагон се предоставя за майки с деца. Когато влаковата композиция е само от два вагона, а вторият е от типа на излетните - с общ салон, естествено пушачите се настаняваха в него и гордо запалваха цигарите си, възползвайки се от „правата си“. А обстоятелството, че първият вагон може да бъде препълнен, че пътуват с този влак много майки с деца (и бащи с деца), които няма къде да се настанят освен в него, това не ги интересуваше. Трима - четирима пушачи, които не можеха да сдържат безумната си страст, тероризираха всички останали пътници. При опит за забележка към пушачите, всеки осмелил се да я направи беше наругаван грубо, като на отправените молби - да си загасят цигарите, се изтъкваха правата им, определени от правилника.

Такова е поведението на пушачите и сега, независимо, къде и сред какви хора упражняват жалката си потребителска консумация, да вдишват и издишват цигарен дим. Любим похват им е да всмукнат дълбоко цигарен дим на някоя спирка, да си изхвърлят незагасената цигара на улицата и после да си изпуснат пушека в превозното средство, след като влязат в него и се затворят вратите, за „радост“ на останалите пътници. След подобни действия на лицето на пушача се изписва видима наслада и чувство за превъзходство, защото никой не може да му се противопостави.

За това трябва да се забрани и пушенето по спирките и по улиците!

amynka

#3479 Re:

2013-06-05 11:51:33

#4: Пушач -

Твоето право да дишаш отрови, не е по-приоритетно от моето право да дишам чист въздух! Няма аз да припадам заради кефа ти. Някои хора сме алергични на цигарената миризма. Да не говорим пък цигарената вуня по дрехите смесена с отвратителен парфюм... Трови се там където няма да пречиш на останалите - отвън!


Гост

#3514 Re:

2013-06-05 20:49:11

#4: Пушач -  

 Какво небе НАД вашта шапка,

каква? глава под нея...

Синее се над вашта шапка,

мъгляво е под нея !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Гост

#3578 Re:

2013-06-08 07:08:29

#4: Пушач -  

Аз съм пушач и имам правото да избера да не тровя непушачите. Да не тровя детето си,съпруга си и много от непушещите си приятели. Аз излизам навън за да използвам правото си да запаля цигара и се чувствам добре,защото правото на човек да бъде здрав стои над всичко!

 

Ицака

#3617 Право да си ПРЪЦКАМ

2013-06-08 10:50:42

#4: Пушач -

Пушач, и аз имам право да си пръцкам навсякъде.  Често съм се изкушавал да го правя в задимените места, но миризмата от газовете ми не остава по дрехите и косата.

А "изпарения" се пише със "з".


Гост

#3644 Re:

2013-06-08 14:20:32

#4: Пушач -

АЗ СЪМ ВИДЕН БЪЛГАРСКИ ПЕДОФИЛ,МНОГО МИ Е КЕФ ДА ГИ ИЗНАСИЛВАМ И ПОСЛЕ УБИВАМ ДЕЦА НА ПУШАЧИ,НО ЗАКОНА ОГРАНИЧАВА МОИТЕ ПРАВА,МНОГО ОБИЧАМ НАСИЛИЕТО,ЗАЩО МИ Е ЗАБРАНЕНО ДА СИ ПРАВЯ КЕФА,МОЛЯ ДА МИ БЪДЕ ДА РАЗРЕШЕНО

БЕСНИЯ ПУШАЧ

#3648 Re:

2013-06-08 14:40:33

#4: Пушач -

ЗАЩО ОГРАНИЧАВАТЕ МОИТЕ ПРАВА,АЗ СЪМ ПЕДОФИЛ И ИЗНАСИЛВАМ И УБИВАМ ДЕЦА НА ПУШАЧИ,ЗАЩО ЗАКОНА ОГРАНИЧАВА ПРАВАТА МИ,ИСКАМ ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА СИ ДОСТАВЯМ УДОВОЛСТВИЕ,НО АЗ СЪМ РЕПРЕСИРАН.КАТО НЕ ИСКАТЕ ДА ИЗНАСИЛЯ ВАШЕТО ДЕТЕ ДРЪЖТЕ СИ ГО В КЪЩИ,ЗАЩО ДА НЯМАМ И АЗ ПРАВА,ДРАГИ ПУШАЧИ


Гост

#3654 Re:

2013-06-08 14:53:03

#4: Пушач - tova ne samo tvoe pravo tova e pravo na vsicnki nas e edno zavedenie tvoeto pravo si eu vas

 

Роза

#3655 Re:

2013-06-08 14:54:38

непушач

Защото цял живот съм "ИМАЛА ПРАВОТО" да "пуша" безплатно чуждите цигари!!!

 

Пушч със съвест

#3664 Re:

2013-06-08 15:24:09

#4: Пушач -

Същата логика важи и за теб,пушачо! Излез навън и слей своите отрови с останалите от автомобилите и другите индустриални замърсители!И остави чист поне въздуха "вътре" в помещенията!

Майка на непушачи

#3689 Re:

2013-06-08 21:05:49

#4: Пушач -

Престанете с тези глупости, че някой ви нарушава правата!!! Вие не се различавате много от един масов убиец, него също ли да не спираме?! Какъв пример ще дадем на младото поколение, да се тровят с цигарен дим, да тровят и децата си, да създаваме и толерираме бъдещи пушачи?! Пушенето е болестна пристрастеност, имате нужда от професионална помощ да се разделите с нея, а не да вредите на всички около Вас с глупави извинения. Трябва да се борим за все по-затегнати мерки срещу тютюнопушенето, а не обратното. Помислете за астматиците и за хората с дихателни проблеми, дори на улицата или в парка, пушенето до тях ги убива!

НЕ ИСКАМ ТЮТЮНЕВ ДИМ И НА ОТКРИТИТЕ МЕСТА!

Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-06-10 10:44:28


Тази публикация е изтрита от своя автор. (Покажи подробности)

2013-06-10 10:46:25


Петя

#3721 Re:

2013-06-10 10:47:42

#4: Пушач -

А ти защо ограничаваш моите права, вкарвайки ме някакви зали? Защо ние непушачите трябва да се чувстваме изолирани и да влизаме в разни зали при положение, че не ние пречим на никой, а ти с цигарения дим пречиш?

Анонимен

#3733 твоите права

2013-06-10 18:29:26

#4: Пушач -

грешно е да твърдиш, че тровенето на околните е твое право. твое право е да си се тровиш сам. самият ти твъриш, че навън въздухът е замърсен - тогава защо смяташ за правилно замърсяването и на въздуха вътре? да превръщаш децата в пасивни пушачи НЕ Е твое право! и депутат да защитава пушенето в заведенията с аргоменти като ''ресторантьорите губят работите си и в следствие на това получават инфаркти'' просто е възмутително. (между другото последното ти изречение не е въпрос и няма нужда от въпросителни знаци)

Непушач

#3784 Re:

2013-06-16 00:52:31

#4: Пушач -  

 

Другарю, Твоите права са точно толкова, колкото и коите. Така че, не ги пипай и ти. В случая, надделява това, което става в цивилизования свят, а именно - не се пуши на обществени места и на закрито. Ако искаш, иди в Африка или в северна Корея и си пуши колкото душа ти иска!,,
Pu6a4 protiv tsigareniat dim

#3823 Re:

2013-06-25 07:30:18

#4: Пушач -

A za6to va6ite prava sa po-silni ot tezi na nepu6a4ite? Za6to do sega be 'normalno' pu6a4ite da odimiavat vsi4ki naokolo, i be 'normalno' nepu6a4ite da sa ok s tova. Kade biaha tehnite prava?

Sega kogato iskame da dadem prava i na nepu6a4ite da imat dumata izvednaj pu6a4ite zapo4naha da protestirat za tehnite prava i nai-naglo? da pokazvat na vsi4ki naokolo sreden prast, nali? Kazvaiki 'ne mi puka za va6ite prava, za6toto samno moite sa vajni'!  Ne e li taka?

Dori az kato pu6a4 ne iskam da stoia v opu6ena sreda i da mi smardiat i drehite i du6ata!!!!

Tia polovin4ati na6enski raboti...6te vliaza v zavedenie i uj sam v zonata za nepu6a4i, no im smardia tsigarebiat dim, za6toto pronikva navsiakade.

Pu6eneto ne e jizneno vajno...togava tezi koito izbirame da pu6ime NIAMAME PRAVO da go natrapvame na tezi, koito ne pu6at.

 

 

Михаил К.

#4087 Re:

2013-10-04 07:16:13

#4: Пушач -

Ти излез да се тровиш навън пушачо, моите права са тези, които са на мнозинството в България, а ти не си достатъчно компетентен да даваш съвети какво да дишам. Като си сам и не пречиш на околните, пуши на воля, ако ли не НЯМАШ ПРАВА!!!!!!!!!!!!!!!!

Пушач ама надали

#4112 Re:

2013-10-04 11:24:35

#4: Пушач -

А защо пък ти пипаш, мойте права, а именно да не дишам дима ти ??? Защо пушачите да имат повече права от непушачите. Как пък никой от Франция и Германия не се оплака че му нарушават правата? И защо пък ти да не излезеш да пушиш навън, и без това една цигара е 5 мин и пак да се върнеш вътре. Заведенията фалирали, пушачите горките нямало къде да ходят, щото видиш ли само с цигара било сладко да се пие. А в тея заведения непушачи не ходят ли, пари не оставят ли ?


Гост

#4127 Re:

2013-10-04 11:57:56

#4: Пушач -

Нещастник.


Гост

#4139 Re:

2013-10-04 15:02:00

#4: Пушач - Не става дума за права, а за вреда. Имаш право да вършиш каквото пожелаеш със себе си до момента, в който не вредиш на хората около теб. Там твоето право свършва.

 

Бивш пушач

#4193 Re:

2013-10-05 19:49:48

#4: Пушач -

Вие нямате права след като застрашавате здравето ми. Няма фалирали заведения по света заради забрана на пушенето и няма роптаещи пушачи. Само в България естествено защото такива като вас мислят само за....няма да бъда вулгарен...за себе си!


Гост

#4200 Re:белодробен лекар

2013-10-06 06:25:20

#4: Пушач -

хора със зависимости се манипулират най лесно,затова вие сте слуги на богатите кръчмари

Непушач

#4217 Re:

2013-10-06 14:14:22

#4: Пушач -

Никой не ти пипа правата. Просто правата да димиш свършват до изхода на твоето жилище.


Гост

#4255 Re: a moite prava

2013-10-07 13:07:39

#4: Пушач -

Използвай правата си в дома си, в колата си или това което е твое. Когато си на обществено място, каквото е и заведението, то твоите права не са над моите. Пушете си навън, колкото искате, но не обществени места. Заради слабостите на едни, не бива да страдат всички. А и определено здравните вноски на пушачи трябва да са по високи от здравните вноски на непушачи. Не желая, да плащам за пороците на някой.

я у лево

#4280 Re:

2013-10-08 10:00:09

#4: Пушач -

Типичен нагъл наркоман, очаква всички да му остъпят, за да си упражнява наркоманията където реши. Да, ама няма да стане, боклук.


Гост

#4687 Re:

2014-04-01 11:48:38

#4: Пушач -

От скоро съм непушачка, но съм абсолютно съгласна. Понеже всичко ни е наред в държавата, дайте за цигарите да се захванем. Смешна работа. Като не искате да вдишвате цигарения пушек си стойте вкъщи.

newage

#4728 Re:

2015-02-02 06:11:03

#4: Пушач -  

Вижте, като искате да се тровите - тровете се. Но никой не е длъжен да умира заедно с вас, само защото ви е кеф да си седнете в заведението. Ние, с бременната ми жена сме обикаляли с часове града, за да намерим поне едно заведение в което спокойно да седнем без дишаме отрови. Който има желание да се трови - негов избор е, но не тровете другите!

Пушача от надежда

#4777 Re:

2018-10-29 21:06:14

#4: Пушач -  

Няма кво да си говорим вицове по темата. Не може да караме другите да ни дишат дима. А и е много гадно като си вмиришеш дрехите на цигари. Аз съм пушач между другото...