Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

рт7

#751 Re:

2012-12-12 23:32

#747: Още един пушач -

евала пич, ама за тия няма надежда, дано поне не изгорят като цигара от "здравословната " си злоба!!

 

Гост

#752 Re:

2012-12-12 23:36

#747: Още един пушач -

Очевидно е, че никъде не си бил!!! То и никъде другаде няма да оцелееш, така че стой си на къра и пафкай наволя. Но в заведения не, там е за усмихнати и толерантни хора, които не говорят с речник като твоя.


Гост

#753

2012-12-12 23:37

NE
Огнян Л.

#754 ...

2012-12-12 23:39

ПРОСТИ ,ЗЛОБНИ , НЕАДЕКВАТНО ИЗКАЗВАЩИ СЕ, МОЗЪЧНО ИЗПУШИЛИ НЕПУШАЧИ!! ВИЕ ПРИЧИНЯВАТЕ БАВНА И МЪЧИТЕЛНА СМЪРТ НА СВОБОДАТА И МИСЛОВНИЯ СМИСЪЛ!
uilan

#755 ЗА

2012-12-12 23:48

Твърдо съм "ЗА" тази петиция. Пушекът е изключително вреден за останалите хора, а те щом искат да се тровят, нека поне не вредят и на другите около тях, да помислят и за нас!
Още един пушач

#756 Re: Re:

2012-12-12 23:50

#752: Гост - Re:

Точно вие (непушачите) ли ще ми говорите за толерантност и "речник"?! Я се върни назад и прочети коментарите на други НЕпушачи, пък тогава ела и ми църкай за толерантност и речник. Не само сте злобни, ами сте и лицемери!


Гост

#757

2012-12-12 23:51

Нека всички непушачи се чувстват свободни от цигарения дим!
Кристияна

#758

2012-12-13 00:00

Не разбирам. Наистина не разбирам как може масата българи да са толкова слаби, че да не може да преживее един простичък закон, валиден в почти цял свят. Хората навсякъде могат да пушат навън, а в България непременно трябва да е вътре, да се вмиришат всички на цигарен дим и точка. (?!) Не виждам какво пречи да излезе човек за 5 минути навън и да си изпуши цигарата...
И накрая все някой друг ни е виновен за това, че цари беззаконие в страната. Ами ще цари! Като е толкова трудно да се спази най-елементарното, още по-трудно ще е да се спазва останалото.

Гост

#759

2012-12-13 00:03

Ей малоумни идиоти, еййййй. То му обясняваш, че ще пушиш в друга зала, то ти обяснява, че го тровиш. Бавно развиващи ли сте, що ли....

Гост

#760 Re:

2012-12-13 00:12

#759: -

В нощните барове няма зали за пушачи и непушачи.


Гост

#761

2012-12-13 00:15

За протокола, активен пушач съм от повече от двадесет години. Смятам че заведенията са много по приятно място без да смърдят на цигари. А на тези които твърдят че им убиват бизнеса ще кажа: работя в ресторант и учудващо това е един от най силните сезони в последните няколко години. Хората не ходят по ресторанти за да пушат!

Гост

#762 Re: Re:

2012-12-13 00:17

#760: - Re:

В повечето държави точно в нощните барове си се пуши свободно / с перфектна вентилация, разбира се/. Ние сега какво- да не сме по-умни и гениални от повечето цивилизовани държави? Или типично по български пак ще откриваме колелото и топлата вода!


Гост

#763 Re: Re: Re:

2012-12-13 00:20

#762: - Re: Re:

В такъв случай сме били в различни държави. Аз също съм пушач, но няма как да изкривя душата си и да кажа, че вентилациите, на който и да е клуб в България са достатъчно добри, за да не се вмириша безумно много за една нощ.

Осъзнат пушач

#764

2012-12-13 00:24

Пушач съм,но не искам закона да се променя.Не искам децата ми да бъдат тровени по заведенията.В Хепи,което бързо ,,спази закона,,винаги стояхя отворени вратите на аквариумите за да могат сервитьорките по лесно да си влизат с чинийките,без да ги интересува защо се направиха тези стъклени прегради.Ако ВЕЛИКИЯ ГЕРБ върне закона,аз ЩЕ ГЛАСУВАМ ПРОТИВ ТЯХ.

Гост

#765 Re: Re: Re: Re:

2012-12-13 00:25

#763: - Re: Re: Re:

Ама тук съм съгласен с теб- за това говоря- да има много строг контрол и санкций за скапани и неработещи вентилаций. И тия мижитурки дето обикаляха да гледат дали се пуши или не по-добре да обикалят и замерват въздуха, дали ни лъжат в качество и грамаж.

Още един пушач

#766 Re:

2012-12-13 00:28

#758: Кристияна -

И аз не разбирам... Толкова ли е трудно да си седите в залата за непушачи и да не се вмирисвате?! Защо винаги единия трябва да е пре***н?! Очевидно има вариант, при който и двете страни ще са доволни - ние ще можем да си задоволяваме порока, а вие ще си миришете на свежо и няма да сте "отровени". Явно, типично по български, при вас (непушачите)с пълна сила важи поговорката "Я не сакам да съм добре. Сакам Вуте да е зле".

Емо

#767 Re:

2012-12-13 00:34

#3: Гост -

Пуши! Но не искам да ти дишам смрадтта която кадиш, както и на теб не би ти било приятно да ти се изпърдя в лицето ... макар, че едва ли би било толкова вредно ...

PROSIT

#768

2012-12-13 00:34

Ако се погледнат пушачите от страни и да видят каква жалка картина са ще се откажат от пушенето...кашлящи,миришешти,пожълтели,състарени,треперещи до последната минута на определеното време за непушене преди да запалят поредната вонещата цигара.Аз имам пицария вече 17години знам за какво става въпрос познавам пушачите...питал съм ги дали пушат в къщи пред децата си,80%не пушат но са готови да пушат в заведенията пред чуждите деца и пред обслужващия персонал и да им духа в лицата дори.Цялия вои е на ресторантьорите чиито ресторанти им са с обособени зали за пушачи и непушачи които ползваха клиентите на заведенията които не можаха да обособят зали за непушачи и пушачи .За тях криза нема цяла зима пълни до козирката с отворени врати на двете зали и с пепелници на всяка маса...сега силите се изравниха клиентите се разпределиха по всички заведения по равно....не знам собственик на заведение в нашия град да е съкратил персонал...е по морето да съкращават сезонните работници...та тва е НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО В ЗАКРИТИ ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА
Емо

#769 Re:

2012-12-13 00:36

#764: Осъзнат пушач -

БРАВО! АЗ също!

ФАЛИРАЛ

#770

2012-12-13 00:43

Имах перфектен бизнес.Произвеждах камшици за коне,всички купуваха и си бях много добре,АМА взеха,че измислиха колите и ФАЛИРАХ. Обаче се чувствам по добре.По ми е комфортно.Евала на иновациите.
непушач

#771 Re:

2012-12-13 00:43

#4: Пушач -

ако си плащаш после за лечението на рак на белите дробове сам, а не от нашите здравни вноски, моля заповядай, пуши си!

RoseIy

#772 тцтц

2012-12-13 00:45

За сведение на неосведомените, за да спрете да давате Европата за пример,именно там, в Европа, в много по-цивилизовани, напредничави ,развити във всеки един отрасъл държави, точно там ИМА и заведения в ,които се пуши и такива, които са разделени на зали!!!! Айде първо походете малко по света и тогава се изказвайте неподготвени!!!!! Само в нашата смешна държава, която унищожиха по всякакъв параграф и продължават да унищожават с ирационални закони, само в нея се реши да се забрани абсолютно навсякъде пушенето...което за жалост не променя световното й статукво на последна дупка на кавала, а само затормозява още повече българина ,който иска да си пуши, плаща си данък за това, приема да е отделен и да не пречи никому и пак пречи!! Пречите вие дупедавци с вашето закърняло егоистично мислене!!!

Гост

#773 Re:

2012-12-13 00:51

#768: PROSIT -

Ей, смехурко, а ако аз отида в градчето ти до "великата ти пицария", в която сигурно ХЕЙ не е стъпвало с години, та да те питам дали имаш договори с фирми за хлебарки, да ти замеря кантарите за грамажите, да погледна персонала ти дали носи шапки, има ли здравни книжки, от къде е произхода на продуктите ти, как се съхраняват и обработват, дали готвачите ти си мият ръцете след всяко ходене до тоалетна, да ти видя санитарния журнал, как и от къде изнасяш отпадните продукти...... Сигурно аз и всички други ще повърнем. Когато в заведенията се решат тези МНОГО ПО-ВАЖНИ неща, от които със сигурност всяко едно дете и изобщо човек ще пострада много повече, и то много по-бързо ще се натрови отколкото с "пасивното пушене" например докато си изям пицата за 30 мин. Ако всичко по заведенията беше ОК, то разбирам това вече да е черешката на тортата с непушенето. Ама никой не обръща внимание на наистина важните неща. Защото съм виждал лично как недоизпити чаши вино се връщат в гарафите за наливно вино. Много сте смотани- за вас не е важно да е чисто и хигиенично, по-важно е да е мръсно, но да ухае на рози. Малоумници!

Нета

#774 Re: тцтц

2012-12-13 00:53

#772: RoseIy - тцтц

ТОЧНО ТАКА Е! Ама болшинството са ходили само до село.

гана

#775 няма смисъл да се спори с пушачи

2012-12-13 00:54

Това са тежко пострадали хора от жестоката пропаганда, която провеждат тютюневите компании. Пушачите оправдават зависимостта си, защото това е единственият начин да запазят самоуважението. Те не си представят, живота без цигари. Страхуват се от това, че може би в един момент пушенето ще изчезне. Това ги кара да се чувстват неистово зле. Те се заблуждават, че пушенето хим дава нещо, но това е една илюзия в която са повярвал. Всъщност истината е, че воля трабва не за да откажеш зигарите, а да ги започнеш. Мога много да говоря на тази тема, но в случая пушачите едва ли ще поискат да вникнат в думите ми, защото са афектирани. За съжаление те са едни нещастни зависими хора на един потъващ кораб. Имат нужда от лечение, не от забрани, които правят цигарите още по-ценни в съзнанието им.