Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Гостенка

#26 Re: ТВЪРДО НЕ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО

2012-12-06 11:32

Непушач

#27

2012-12-06 12:06

По мои наблюдения кафеджийте пак си висят по заведенията и ресторантите, щом се налага да си правим резервации все още, така че закона си е перфектен. Искам и аз да отида зимата с детето на ресторант или кафе!!!
TAfricanski

#28

2012-12-06 12:33

"Ако не искаш да ти пуша, иди в залата за непушачи"="Ако не искаш да те бия, не идвай в Бургас".
Повече по темата съм писал тук: http://tafricanski.blogspot.de/2012/12/blog-post.html

Гост

#29 Re:

2012-12-06 13:40

#4: Пушач -

Кои права? Тези на пушач ли? Не знаех, че пушачеството е чисто човешко право.

В случая никой не Ви ограничава "правата" - Вие пак можете да си излезете да си пушите. Непушачите дори да излезнат за малко от задимено заведение, по никакъв начин няма да компенсират одимяването си.


Гост

#30

2012-12-06 13:53

това е крачка назад

Гост

#31

2012-12-06 14:02

Евала
Дано някой от който зависи е види..
Ели

#32 За тоталната забрана

2012-12-06 14:20

Забраната за пушене е едно от малкото хубави неща случили се през 2012г.Който иска да пуши да излиза навън.Здравето е на първо място.

Гост

#33 Re:

2012-12-06 14:27

#1: ivo_rachev -

не ходи на заведения тогава

Умерено Толерантен

#34 Понякога моралът трябва да следва закона!

2012-12-06 14:37

(Аз съм непушач, но не се гордея с това!)
Особено нелеп е доводът, че забраната била едва ли не проява на фашизъм. След това същите тези наивни хорица предлагат да има отделни заведения за пушачи и непушачи. Е, това какво е? На някого може пък да не му се слуша чужда реч - трябва ли да направим отделни заведения за чужденци? За турци? За цигани? Аз лично не харесвам кафенето, което редовно посещавам, да се превръща от време на време в детска градина или пенсионерско сборище със съпътстващата ги гълчава, но това си е мой проблем... и добре прикритата ми неприязън не вреди на никого; а тук говорим за хора, които откровено тровят околните със зловонните си флуиди! И колко заведения още ще трябва да се открият (и къде, за Бога??), за да може всички да се почустват напълно щастливи? Просто е: заведенията са публично пространство, в което всеки обитаващ го трябва да се съобразява с околните - все пак имаме претенцията да сме цивилизовани хора.


Гост

#35

2012-12-06 14:41

"Ако единственото предимство на Вашето заведение е бил фактът, че там се пуши, то тогава обществото само е спечелило от този фалит. Щом заведението Ви не е известно с това че готвите вкусно, имате приятна обстановка или страхотно обслужване, а само с това, че е димяща дупка, значи не е имало смисъл да го отваряте in the first place" !
аз

#36

2012-12-06 14:41

Трябва да се забрани пушенето на обществени места.От както я има забраната дишам по спокойно и като отида на заведение не смърдя на лайна. Като се прибера вкъщи също не смърдя на цигари.

За това драги ми пушачи. Пушете си в колите, пушете пред децата си , пушете в апартаментите си , но не ми тровете живота ! Твърдо съм против разрешаването на пушенето на обществени места в България

Гост

#37

2012-12-06 14:57

Ето този младеж ви го казва точно ясно, колко лакоми и тесногръди са собствениците на заведения! http://www.youtube.com/watch?v=ZqtXWv4OLko
тотинка

#38

2012-12-06 15:06

Аз съм спрял пушач и съм толерантна към пушачите,но не съм съгласна да дишам дима им,да ми сълзят очите и да ми се вмирисват дрехите докато се храня или забавлявам! Забраната е един от добрите закони приети от този парламент и отмяната му ще бъде връщане назад.

Гост

#39

2012-12-06 15:17

В цяла европа е така!

Гост

#40

2012-12-06 15:31

Надявам се, че моята позиция ще се вземе в предвид
наистина по отношение на този въпрос, а не по някой друг!

Поздравления за системата!

Гост

#41 Не на връщането на цигареният дим в заведенията!

2012-12-06 15:41

Не на връщането на цигареният дим в заведенията!
дишащ

#42

2012-12-06 15:43

Точно измислиха нещо хубаво и ще вземат да го отменят, нещастници! Цял живот, кой пушач се е съобразил с моите права, да не им дишам смрадта, а сега им били нарушени правата! Пушете си навън, кой ви спира
Пушачомразец

#43 Аман от наркомани!

2012-12-06 15:57

Щом един пушач може да пуши до мен докато аз се храня би трябвало и аз да мога примерно да се изакам (с извинение за израза) на масата му докато той се храни и пак няма да е достатъчно, защото аз пак не го тровя против волята му. И не ми е ясно защо пушенето е възпитано (въпреки че е наркозависимост и вреда за околните), а акането на обществено място е невъзпитано и незаконно дори (въпреки че е физиологична нужда и не вреди никому). Съжалявам за посоката на сравнението но е така.
Мишака

#44

2012-12-06 16:04

Стига с тия ПАРИ бе, помислете и за хората!!!

Гост

#45 Re:

2012-12-06 16:45

#4: Пушач -

ами излез ти, защо да изляза аз???

В.

#46

2012-12-06 16:46

Въпреки че съм пушач, аз съм ЗА петицията, но съм ПРОТИВ неграмотността на заглавието й!!!!! Върнете се в часовете по български и научете правилата за правопис на езика!

Гост

#47

2012-12-06 16:53

Аз съм пушач и бях "ЗА" тази забрана,защото работя в заведение,както и повечето ми приятели и е много приятно да работиш на чист въздух и да не ти се вмирисват дрехите и т.н.,НО след като беше приет законът и дойде зимата,в повечето заведения намаля работата драстично,което доста повлия на доходите на работещите в този бранш,да не говорим за фалиралите заведения,които направиха стотици хора безработни. Вярно е,че не сте длъжни да търпите цигарения дим,но за това имаше зали и никой на никого не пречеше...(и тогава залите за непушачи бяха празни). В момента се обсъжда тютюнопушенето да бъде разрешено след 10ч. в нощните заведения,а не в заведенията,в които се храним и които са посещавани от деца..

Гост

#48 Re:

2012-12-06 16:59

#4: Пушач -

Нямаме нищо против пушенето. Става въпрос за ограничение на обществени места.
Заведенията са обществени места, където се събират всякакви хора, които не са длъжни да си перат умирисаните на дим дрехи всеки ден.

Ако искаш смъркай, ако искаш се боцкай, на нас ни е все тая, стига да не мирише и да не ни умирисва дрехите и душите.

Just Me :)

#49 Re:

2012-12-06 17:00

#4: Пушач -

Да делиш заведенията на зали за пушачи и не пушачи е все едно да делиш плувен басейн на зони за пикаещи и не пикаещи,никой не е отворил заведения или кафене ,че да се събират пушачите вътре ,да тровят другите,да вмирисват дрехите на околните,като си толкова пристрастен илзизай и си пуши на вънка ,никой не е длъжен да се съобразява със зловонието произлизащо от теб !

Дидо

#50 Нека падне закона !!!!!!

2012-12-06 17:02

Оставете ги да съборят закона, за да се уверят най-сетне, че фалирането не е заради шибаните цигари. Фалираха толкова много магазини за дрехи, обувки и кво ли не, баничарници и бакалии, магазинчета за храни..... стига сте обвинявали закона !