Не на връщането на цигарения дим в заведенията

Свържете се с автора на петицията

Тази тема за дискусия е автоматично създадена с петицията Не на връщането на цигарения дим в заведенията


Гост

#3451

2013-06-05 04:58

Tova ]e e porednoto komunistiqesko bezumie

Гост

#3452

2013-06-05 05:49

Гробокопачите на нацията - БСП, ДПС, Атака...

Гост

#3453 Re:

2013-06-05 05:50

#7: bubo -

mn dobre kazano........


Гост

#3454

2013-06-05 06:03

искам да съм здрава и да дишам никой няма право да ме трови
непушач

#3455

2013-06-05 06:03

който иска да пуши да види как е в Дубай - малка стъклена клетка метър на метър. Влизаш и там си пушиш, в лисичарника, целият вмирисан и одимен и хората те гледат като някакво изкопаемо. Така трябва и тук да стане. За това скъпи пушачи радвайте се че още не Ви затварят в "пушилнята", а имате свободата на чист въздух навън да изпушите дозата си.

Гост

#3456

2013-06-05 06:16

Не на връщането на цигарения дим на обществени места - ресторанти, заведения, затворени помещения, офиси, индустриални и складови помещения, медицински заведения и други.

Гост

#3457

2013-06-05 06:24

Срамно е в 21 век,когато целият свят еориентирал своите усилия към зелена енергия,близост до природата,борба срещу ГМО и вредни пестициди,когато се инвестират огромни капитали в превенцията на човешкото здраве,ние да продължаваме да подкрепяме отблъскващи в хигиенно и естетическо отношение и крайно нездравословни практики като цигарения дим.Всяко дете,отрасло в дом,където се пуши, ежедневно тровено от родителите си и образът на родителят с цигара в уста го превръща в потенциален пушач/нали всички им казваме-бъди послушен,гледай какво правя аз,защото съм най-добрият? /.Детето просто няма избор-то е жертва.
Не на просташкия навик за пушене! Не искаме да ги виждаме навън-нека си го практикуват в тоалетните!

Гост

#3458

2013-06-05 06:26

Не на свинщината и лайната на масата !!!

Гост

#3459

2013-06-05 06:27

Здравето на хората е по-важно от всякакви други интереси. А ако българския хотелиерски и ресторантьорски бизнес разчита на цигарите, за да привлече клиенти вместо с добро обслужване, приятна атмосфера и т. н., това говори много зле за него. Нека и в България човек да може да вечеря със семейството си навън в приятна атмосфера и без цигарен дим да трови децата. Хората да работят в здравословна работна среда. А бизнесът да се развива наистина, като предлага на хората качествен продукт, за който да си струва да си похарчат парите.
Повярвайте ми, няма да прекарам доброволно два часа в задимена атмосфера, при това с оглушаваща музика, която не ми позволява да общувам с хората около себе си, храна от полуфабрикати и затова да си платя скъпо и прескъпо. Този бизнес не бих подкрепила.

Гост

#3460

2013-06-05 06:30

Пушач съм и все пак- безумно е

Гост

#3461

2013-06-05 06:45

Пушачите да си пушав в къщи. Аз не искам да се тровя, заради тяхната слабост, затова не стъпвам в заведение, даже по улицата, ако някой пуши ме задушава и един път да вдишна от тази смрат.
Доколкото виждам заведенията и без пушене са пълни. Ако някой собственик държи да има смрадливо заведение да има, но да е обозначено и които не пушат няма да го посещават.

Гост

#3462

2013-06-05 06:49

ЧУДЕСНА ИНИЦИАТИВА !!ДАНО ЗДРАВОМИСЛЕЩИТЕ ПОБЕДЯТ!! ,,Здравният министър" вече работи по въпроса за връщанне на пушенето -ПАРДОКС !!Ето как политическите интереси НАДДЕЛЯВАТ над здравето -и то КОЙ МИНИТЪР...СРАМ!!!!!

Anonymous

#3463

2013-06-05 06:58

Ot vreme na vreme pripalvam , no sum tvurdo protiv vru6taneto na cigarenia dim v zavedeniata. Triabva da vurvim napred , a ne nazad!!!
Катя

#3464 Re: Re: Re:

2013-06-05 07:49

#3254: димитър петров - Re: Re:  

Пушенето ли е точно една от тези истински български ценности, които да пазим?


Гост

#3465

2013-06-05 07:52

Пак ли се връщаме назад? Пак терор за непушачите!
Пак реверанси на олигарсите. Ами да - мутрите са си на свобода а ще си съдим бившия вътрешен министър, който ги беше подгонил!
Йорданка Тасева
София

#3466

2013-06-05 07:55

Абсурдни са исканията за отмяна на закона, както е абсурден и протестът на хората, които пушат. Абсурдно е да говорят за нарушените си права да избират, когато тези, които са ИЗБРАЛИ да не пушат, не могат СВОБОДНО да упражнят своя ИЗБОР. Имам човешкото право да избера как да живея и какво да вкарвам в дробовете си и не разбирам защо, докато чакам автобуса, работя или чакам за едно кафе, трябва да се подчиня на нечий друг избор и да вкарвам допълнително боклуци под формата на цигарен дим. Не ме кефи да смърдя на пепелник и да нямам енергия и за това се чувствам щастлива със съзнателно направения избор да НЕ ПУША. Правила съм го твърде дълго и съчувствам на всички, които още го правят, защото знам, че е трудно. Позната ми е и мисълта: "Мога да спра, когато поискам, но не искам, харесва ми да пуша..." Да бъдеш роб на нещо с размера на средния ти пръст е тъжно.

НЕЗАВИСИМ

#3467

2013-06-05 08:33

Хора не превръщайте темата в пушачи срещу непушачи. Аз съм пушач и съм подписал петицията, както и предполагам са го направили много други пушачи. Тук идеята не е дали фалирали заведенията, "единствения работещ бизнес в България" или съкращавали хората, а цялостния ни облик като нация. Един от облиците ни ... грозните ни характеристики като нация е именно тютюнопушенето и последиците от него, които не са само здравни, а дори ако щете повсеместните фасове навсякъде. Преди само няколко години един чешки художник ни беше сравнил с тоалетна чиния ... е с право сега може да ни сравни и със задръстен пепелник. Така, че не само в заведенията, навсякъде на обществени места. И още веднъж - ЗА СЕ ИЗМЕСТИ ТЕМАТА, НЯКОЙ СЕ ОПИТВА ДА НАСТРОИ ХОРАТА ЕДИН СРЕЩУ ДРУГ - ПУШАЧИ СРЕЩУ НЕПУШАЧИ, А ТУК ТРЯБВА ДА СМЕ ЕДИННИ И ПУШАЧИ И НЕПУШАЧИ, ЗАЩОТО ВСЕКИ ИМА СВОИТЕ ПРАВА.

Гост

#3468

2013-06-05 08:36

Пушач съм и напълно подкрепям сегашната пълна забрана за тютюнопушене! За мен най-важното е не на мен да ми е удобно, а децата да не се учат да пушат и подражават.

Гост

#3469

2013-06-05 08:38

аз СЪМ пушачка, но не искам да се пуши в заведениета, освен ако има обособени ПУШКОМИ. не зали за пушачи, а именно "ПУШКОМИ" С ПЕРФЕКТНА ВЕНТИЛАЦИЯ.

Гост

#3470

2013-06-05 08:38

Не на тютюнопушенето в заведения!

Гост

#3471

2013-06-05 08:51

Супер е идеята и я подкрепям с 2-те ръце,не само с подписа си!!! Пушачите да излизат навън да си пушат и да получават разширени вени,освен гаден дъх в устата!!!!
валентин иванов

#3472

2013-06-05 08:53

това да се настойват пушачи срещу непушачи е го направиха още преди една година когато закона влезе в сила.точно тогава се появиха и първите форуми които заляха интернет с помия която се изливаше изключително върху пушачите не прави изключение и този форум,добре че те проявиха мъдрост да не отговарят на нападките.в основата на тези кнфликти стояха Б.Б и ГЕРБ .независимо какво ще реши парламента отношението между между двете групи пушачи и непушачи ще останат развалени задълго а може би завинаги.отправените към пушачите обиди и закани няма да се забравят лесно.собственик на фирма съм и ми кажете как да приема на работа непушачи след като зная какво мислят и пишат за мене защото и аз пуша.


Гост

#3473

2013-06-05 09:10

Единственото хубаво нещо, което направи предното правителство не трябва да бъде отменено. Огледайте се какво са направили цивилизованите страни в света - там няма тютюнев дим на обществени места: не само в обществените заведения, но и по улиците и в парковете.
Непушач

#3474 Re:

2013-06-05 09:27

#4: Пушач -

Малко за правата на пушачите:

Преди да се забрани пушенето навсякъде във влаковете, се получаваше следното: с въвеждането на ограничения за пушачите беше определен за тях вторият вагон,  а по правилата на БДЖ вторият вагон се предоставя за майки с деца. Когато влаковата композиция е само от два вагона, а вторият е от типа на излетните - с общ салон, естествено пушачите се настаняваха в него и гордо запалваха цигарите си, възползвайки се от „правата си“. А обстоятелството, че първият вагон може да бъде препълнен, че пътуват с този влак много майки с деца (и бащи с деца), които няма къде да се настанят освен в него, това не ги интересуваше. Трима - четирима пушачи, които не можеха да сдържат безумната си страст, тероризираха всички останали пътници. При опит за забележка към пушачите, всеки осмелил се да я направи беше наругаван грубо, като на отправените молби - да си загасят цигарите, се изтъкваха правата им, определени от правилника.

Такова е поведението на пушачите и сега, независимо, къде и сред какви хора упражняват жалката си потребителска консумация, да вдишват и издишват цигарен дим. Любим похват им е да всмукнат дълбоко цигарен дим на някоя спирка, да си изхвърлят незагасената цигара на улицата и после да си изпуснат пушека в превозното средство, след като влязат в него и се затворят вратите, за „радост“ на останалите пътници. След подобни действия на лицето на пушача се изписва видима наслада и чувство за превъзходство, защото никой не може да му се противопостави.

За това трябва да се забрани и пушенето по спирките и по улиците!


Гост

#3475

2013-06-05 10:07

Чудесна инициатива!
Тютюнопушенето не само е вредно за активните и пасивните пушачи, то е направо убийствено за обществото във физически, психически, финансов, социален и всякакъв друг аспект. Абсурдно е да се дават пари за цигари и да се уврежда здравето, а после да се дават други пари и то много пари за лечение на болестите като резултат от тютюневата интоксикация. Като човек и лекар мога да заявя, че всеки пушач е престъпник спрямо себе си, близките си и цялото общество заради всички тези нанесени щети. Колкото до прословутото и глупаво обяснение, че по този начин пушачът се "разтоварвал" от стреса и неприятностите, ами да намери друг цивилизован начин да го постига - например чрез спорт или обществено полезни инициативи за почистване на паркове, улици и детски площадки или четене на книги и много други такива хубави начинания за всички!