ДА СЪХРАНИМ ФИЛМОТЕКАТА И КИНО „ОДЕОН“! ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕТО ЗА ОСВОБОЖДАВАНЕ НА ДИРЕКТОРА НА БНФ

Коментари

#1002

Като член на филмовата общественост, намирам действията на настоящия министър на културата в оставка за подривни към самата сфера, която представлява и чието развитие следва да защитава. Те са насочени срещу управител на институция, който е доказал пред гилдията и обществото, че работата, която извършва, трайно подобрява въпросната институция и като цяло допринася за опазването на културата в страната ни. Въпросният министър вече многократно доказа, че активно работи за прокарването на всякакви други интереси, освен тези на българската култура, което го прави още по-нелегитимен в лицето на обществеността. Изразявам пълната си солидарност с г-жа Ковачева и служителите на БНФ.

Владимир Петев (София, 2026-01-08)

#1005

Подписвам, защото Антония Ковачева е доказан професионалист с принос в дейността и развитието на Българската национална филмотека.

Hermina Azarian (София, 2026-01-08)

#1035

Знам какво Антония Ковачева
направи за БНТ. Господин
министъра не го знае и няма да
го научи. Ще пътува.

Боян Папазов (София, 2026-01-08)

#1036

БНФ е в невиждано добро състояние през последните години. За това е нужен опит, усет, знания, мотивация.

Камен Балкански (София, 2026-01-08)

#1037

За мен петицията е справедлива.

Петя Стефанова (Стара Загора, 2026-01-08)

#1043

Липса на професионални аргументи за уволнението на Антония Ковачева

Александър Методиев (Банкя, 2026-01-08)

#1047

Подписвам, защото несправедливостта не бива да се докопа и до малкото лично и качествено изкуство, което имаме. Изключително трудно е да държиш фронта на институция, която масата пренебрегва. Аз обаче ходя в кина като “Одеон”, “Дом на киното”, “Люмиер” и т.н. и никъде не се чувствам толкова щастлива. Запозната съм с труда, който стои зад всеки излъчен филм и работата на филмотеката. Благодаря!

Любомира Златарева (София, 2026-01-08)

#1062

защото "властта" няма право на власт... важни са делата!!!

азнив ховсепян (софия, 2026-01-08)

#1083

Такива важни промени в ръководството на една национална институция, призвана да опазва и съхранява голяма част от културното наследство на страната ни, не се правят в 12 без пет, при това без ясни аргументи и от министерство в оставка! Това е пълен и недопустим абсурд!

Гергана Пейкова (София, 2026-01-08)

#1101

Подписвам, защото неподкрепям това безобразие.

Георги Гепргиев (София, 2026-01-08)

#1110

Изразявам възмущение като гражданин от поредното безпринципно, необосновано, вредно и неадекватно кадруване на министър, който няма никаква представа от текущото състояние на институциите, в чиято работа се намесва. Фрапантен пример беше уволнението на директора на НИНКН преди няколко месеца.

Светозар Цоневски (София, 2026-01-08)

#1128

Подкрепям тази петиция, защото решенията за ключови културни институции трябва да се вземат по ясен, законов и професионален ред. Прекъсването на работещо управление в подобен момент създава ненужна нестабилност и подкопава доверието в институционалните процеси.
През последните години Българската национална филмотека постигна осезаем напредък – както в управлението и инфраструктурата, така и в дългосрочната грижа за филмовото наследство чрез съвременни дигитални практики.
Подмяната на експертност с конюнктурни решения застрашава тези усилия. Затова считам за необходимо настоящото ръководство да продължи работата си до провеждането на открита и законосъобразна процедура за избор на директор.

Лъчезар Велинов (София, 2026-01-08)

#1145

Ковачева да запази поста си.

Валентин Кирилов (София, 2026-01-08)

#1155

искам независимо бг кино

Hasan Hasanov (Tsar Kaloyan, 2026-01-08)

#1179

Искам справедливост

Вера Ергина (София, 2026-01-08)

#1181

Не съм съгласен

Yoncho Toninski (София, 2026-01-08)

#1189

Директорът на Българска национална филмотека е назначен до организиране на нов конкурс! Министърът няма право да я освобождава. Долу ръцете от наследството на българското екранно изкуство!

Илия Стоянове (София, 2026-01-08)



Платена реклама

Peticiq.com ще рекламира тази петиция пред 3000 души.

Научете повече...