За равни права на пушачи и непушачи!

Quoted post

Отговори

Тази публикация е изтрита от автора на петицията. (Покажи подробности)

2012-12-12 12:41:04



Гост

#367 Re: Re: Re: Re

2012-12-12 20:34:20

#360: мариана - Re: Re: Re

Това ще го повторя за н-ти път. Само човек с пилешки мозък може да повярва, че вдишването на няколко нанограма дим от растение, може да му навреди, да го отрови и т.н. На фона на всички гадости, които вдишваме, това количество е сигурно 0.001% от дневната доза на пушеците от автомобилите, праховите частици във въздуха, дима от скари, камини, свещи, аерозолите от препаратите за почистване и какво ли още не. Та половината препарати за почистване са с хлор (БОВ и мутаген), амоняк и какви ли не други химии ... Никъде не съм видял проучване за нивата на радон в жилищните и офис сгради. Радонът е доказан карциноген. Между другото, такова изследване изобщо не е правено в България. Преди няколко години от БАН започнаха, но не знам докъде са стигнали. Ама на радонът няма как да му сложат акциз и да го контрабандират :) Да не говорим и за козметиката, имаше едно изследване, че май слънцезащитните кремове предизвиквали рак на кожата, а Шанел Н5 ще го забраняват, защото предизвиквал алергии.

 

П.П. Между другото, аз предлагам да си направим собствено проучване за вредата от тютюневия дим, дори бих отделил някой лев. Нямам никакво доверие на доктори и статистика. Дори може да поканим активистите от "Без дим", те поне пари имат, а и да не кажат, че изследването е опорочено.