За равни права на пушачи и непушачи!

Quoted post


Гост

#330 Re: Re: Re: No comment...

2012-12-09 10:31

#328: ел команданте - Re: Re: No comment...

Съжалявам, но според мен вредата е толкова преувеличена, че няма накъде. Толкова години ни промиват мозъците с тази вреда, че вече има хора, които наистина вярват, че ако постоят няколко часа в заведение в което се пуши, едва ли не ще умрат. Ако махнем никотина от цигарения дим, това си е най-обикновен дим, който според мен не е по-опасен от дима от една камина или свещите в църква. А количеството никотин, което един пасивен пушач получава, не вярвам да надминава това от един изяден домат. Ако не беше така, дали Оскар Нимайер щеше да доживее до 105 години? Набиват ни глупости в главата как едва ли не всеки пушач не може да извърви 100 метра без да се задъха и колко вреди на спорта, но практиката показва друго, най-скъпият футболист в света в момента, Лео Меси - пуши, вторият в класацията, Роналдо също, а беше заснет да пробяга 100 м, за 10 секунди и то към края на мача.

Отговори

мариана

#331 Re: Re: Re: Re: No comment...

2012-12-09 10:54:32

#330: - Re: Re: Re: No comment...

това е точно така има достатъчно много случаи с пушачи доживяли до дълбока старост без да са отказвали цигарите.почти всички спортисти пушат и това не вреди на спортните им постижения.в Япония държавата в която има най много пушачи се наблюдава най нисък процент ракови заболявания защо ли?.тази кампания срещу пушачите се раздухва със съвсем друга цел сигурна съм един ден истината ще излезе наяве.